Skôr ako začnete Macháčkovej tlieskať…

Áno, aj ja by som ešte pár týždňov dozadu tlieskala a tešila sa z odvahy tej žienky. Postavila sa svojej strane a neochvejne ide za svojim presvedčením. Áno, aj ja by som bola nadšená, že odmieta vládu oligarchov, ktorí si rozporcovali Slovensko ako sviňu na zabíjačke. Pár týždňov do zadu by som ju ospevovala a na sociálnych sieťach určite zdielala jej status, ako je pripravená dať Procházkovi košom a ako sú jej hodnoty prednejšie. Len nie Smer, len nie Fico, všetci chceme slušnejšie a lepšie Slovensko. Pár týždňov do zadu by som ju aj ja považovala za nový, tak prepotrebný ženský element v politike, ktorý ukazuje Slovensku jeho správnu cestu v budúcnosti.

Dnes sa však z nej neteším. Už niekoľko týždňov sledujem jej počíňanie v Prievidzi, kde je Katarína Macháčková primátorkou. Zistenia z tohto mesta vo mne pochovali akékoľvek ilúzie o tejto žene. Ak my v Bratislave považujeme za morálny úpadok na primátorskom poste Andreja Ďurkovského, tak v Prievidzi sa ňou nepochybne stane práve ona. Jej slová o odmietaní Smeru vnímam ako neúprimné, až falošné. A to nielen preto, že práve strana Smer, ktorú dnes tak tvrdošinne odmieta, ju podporovala aj v komunálnych voľbách. Áno, neslávne známy poslanec Vladimír Jánoš ju odporučil svojim voličom v Prievidzi voliť. Bolo to pred jeho známou kauzou “alobal” a ona podporu Ficovej strany vďačne prijala. Katarína Macháčková v Prievidzi ukazuje ako to v komunálnej politike byť nemá a nesmie. Strana Sieť, ktorú zatiaľ reprezentuje má v tomto meste väčšinu aj v zastupiteľstve a na sociálnych sieťach sa v tejto súvislosti už otvorene používa termín “cosa nostra”. Prečo? Mesto a jeho rozpočet sa totiž doslova a do písmena stal dojnou kravou pre jej poslušných a loajálnych. Odborné kvality ako keby odišli do úzadia. Už pred časom som písala, že facebookovská stránka “Kto nám vládne v Prievidzi?” napríklad upozornila na skutočnosť, že takmer všetci Macháčkovej miestni poslanci za stranu SIEŤ sú priamo, alebo nepriamo napojení na mestský rozpočet. Pani poslankyňa Katarína Dadíková riadi mestské pietne služby, druhý pán poslanec Branislav Bucák pre zmenu spravuje miestnu športovú halu, iný technické služby mesta a podobne. Všetci si dobre žijú vďaka rozpočtu mesta a vedia, že stačí zachovať bezhraničnú loajalitu k primátorke a bude im naďalej fajn. Byť proti znamená pocit ohrozenia, až strach. Pozoruhodné su aj tzv. zdvojené príjmy o ktorých som už písala. To znamená, že pán poslanec mesta Prievidza vykonáva viac úväzkov napr. na meste a zároveň v mestskej organizácií. Asi najokatejším prípadom bol samotný viceprimátor mesta Ľuboš Maxina. Okrem slušného platu viceprimátora je totiž konateľom spoločnosti Prievidza invest a mesto zastupoval aj v predstavenstve Prievidzského tepelného hospodárstva, kde bol dokonca istý čas popri viceprimátorovaní aj zamestnaný. Podľa medializovaných informácií mohol tak jeho mesačný príjem z mesta a mestských organizácií presahovať spolu s náhradami sumu až 10 000 euro.
 

Prievidžania ju však pomaly, ale isto majú prečítanú. Za všetko čísla z jej mesta. V týchto parlamentných voľbách získala v Prievidzi 2054 hlasov, kým v komunálnych to ešte bolo 9175 hlasov. Sama o sebe pred voľbami rada rozprávala, že sa určite stane novou ministerskou spravodlivosti a v Prievidzi nik nepochyboval, že ísť s ňou do “krížku” môže mať preňho a jeho rodinu ďalekosiahle následky. V pomste je vraj systematická a dôkladna. Svoje by o tom mohol povedať jej oponent v zastupiteľstve Richard Takáč. V miestnych inzertných novinách nedávno vyšiel naňho hanopis v ktorom Macháčkovej zástupca o ňom hovorí ako trestne stíhanom. Pán viceprimátor Maxina len zabudol akosi uviesť prečo ho vlastne stíhajú. Nakoniec vyplynulo, že to všetko len kvôli článkom, ktoré pred časom publikoval a v ktorých kritizoval zámer rušiť niektoré základné školy v Prievidzi. Macháčková “úderka” z metského úradu nenechá na nikom, kto si dovolil byť k primátorke kritický, ani nitku suchú. Strach cítiť aj v komunikácií o jej vládnutí s ľuďmi v Prievidzi. “O seba samú strach až taký nemám, ide mi hlavne o moju dcéru, ktorej nechcem nijako uškodit, resp.už aj tak to má “vďaka mne tažké" a nechcem, aby keď raz skončí školu skončila nezamestnateľná v celom okrese a musela ísť pracovať do zahraničia, tak ako ako ja.” Takto a podobne začínajú ľudia písať svoje postrehy v správach na sociálnych sieťach, keď pod rúškom anonymity chcú zverejniť svoje negatívne skúsenosti s Macháčkovou a jej manažmentom v meste. Ľudia sa boja aj preto, že k jej pracovným metódam patrí aj lož a klamstvo. Príklad? Posledné mestské zastupiteľstvo v Prievidzi. Istý poslanec sa pani primátorky opýtal, či aj ona disponuje e-mailom od jedného z vrcholných manažérov Slovenských elektrárni, v ktorom tento manažér odmietal ďalšie rokovania s pánom viceprimátorom Maxinom. Dôvod? Pán Maxina vraj klame, zavádza a prekrúca fakty. Pani Macháčková okamžite neváhala a s tvárou pokrového hráča poslancom povedala, že nie, že taký e-mail neexistuje. Existenciu tohto e-mailu však poslancom mesta následne potvrdil zástupca Prievidzského tepelného hospodárstva a uviedol, že ho preposlal aj pani primátorke Macháčkovej. Jej lož ostala bez povšimnutia.

Katarína Macháčková naviac porušuje ústavný zákon 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov a spolieha sa, že z Bratislavy do Prievidze je to ďaleko a celoslovenské média si toho nevšimnú. Miestnych novinárov radšej nekomentujem, až príliš často “nepostrehnú” jej pochybenia. Ako primátorka sedí totiž v orgánoch spoločnosti Stredoslovenská vodárenská a prevádzková spoločnosť, a.s.. Z názvu by sa dalo predpokladať, že je to spoločnosť vlastnená mestami a potom by to bolo v poriadku. Jej dnešný vlastník je ale súkromná spoločnosť VEOLIA VODA S.A. a žiaden verejný funkcionár podľa platného zákona v jej orgánoch nemá čo robiť. Macháčková s tým ale problém nemá.

Dnes už neverím, že Katarína Macháčková je tou slušnejšou alternatívou pre Slovensko. A to aj preto, že ako primátorka naďalej ignoruje šikanu, ktorej sa mal dopustiť jej viceprimátor Ľuboš Maxina na svojich podriadených. Podvrdzuje to okrem iného protokol inšpektorátu práce. Macháčková tieto zistenia ignoruje a svojho zástupcu napriek tlaku verejnosti do dnes neodvolala. 

Neviem čo sú skutočné dôvody jej aktuálnej neochoty spolupracovať so Smerom, ale ja pre toto všetko neverím, že je za tým morálka a zásadovosť. 

 

  

Komentáre

Zuzana, klobúk dole pred vašou odvahou verejne kritizovať človeka, ktorý by vedel ublížiť. Toto je kritika , ktorá má moju dôveru. Nie predražené CT, kompa. Lebo za tymi , akože , hrdinskými odhaleniami môže byť všeličo. Podobne ako je "hrdinské vystúpenie" zo strany vašej pani primátorky.
Po prečítaní vašeho článku ma napadlo: Zlodej kričí chyťte zlodeja!
Ešta raz , Zuzana, úprimné DRŽÍM PAlCE!

Obrázok používateľa Erik Kadlíček

Ak mám správne informácie tak pán Takáč nie je trestne stíhaný len kvôli vyššie spomínanému dôvodu kritiky politického ťahu pani Macháčkovej. Pán Takáč totiž spôsobil nie až tak dávno vážnu dopravnú nehodu, ktorá sa myslím ešte vyšetruje a bolo na neho podané trestné oznámenie za ublíženie na zdravý. Autonehode predchádzala extrémne rýchla jazda (čoho dôkazom je vymrštenie vodiča druhého vozidla cez otvorené okno von z auta), za ktorú dostal tento pán len POKUTU ZA RÝCHLOSŤ! Rodičia mladej šoférky na neho podali trestné oznámenie a vec je pokiaľ sa nemýlim ešte stále v riešení. Tým nechcem povedať, že by bol tento článok vyslovene nejaký bullshit (pár vecí áno) ale neviem či je v poriadku vykreslovať pána Takáča ako nejakého anjelika, ktorý sa chudáčik postavil proti pani Macháčkovej a kvôli tomu je stíhaný. Nie je to tak a pán Takáč ma na rováši toho až až ;-)

Netreba si dávať servítku pred ústa a treba to vyjadriť naplno. Tento blog má typické znaky slohovej úlohy na tému zaujmi čitateľa KRÁTKYM jemu blízkym úvodom a potom do neho husti znevažovanie kritikov SMERu. Po pleci ťapkajúci komentár, ktorý sa snaži bagatelizovať 1 000 000 € v kauze CT a povedzme 10 000 000 € v kauze kompa a posledá veta článku je toho dôkazom. A to oveľa väčším, ako je tá posledná veta dôkazom, že celý ten článok je pravdivý.

Obrázok používateľa Vladimír Špánik

V ZOMOSe monitorujeme situáciu v Prievidzi a zatiaľ nás vyrušilo len protežovanie viceprimátora a nereagovanie na zistenia kontroly Inšpektorátu práce.
Skutočnosť ktorú uvádzate ako porušovanie ústavného zák. 357/2004 Z.z. o ochrane verejného záujmu sa predsa nemusíte spoliehať na novinárov alebo niekoho z Bratislavy. Stačí dať podnet do Komisie na ochranu verejného záujmu, ktorú iste mestské zastupiteľstvo zriadilo a malo by túto záležitosť prešetriť a prípadne začať konanie.
Ak nepodajú návrh do zastupiteľstva prípadne zastupiteľstvo odmietne konať, určite bude dôvod domnievať sa s takmer stopercentnou istotou, že to čo píšete vo svojom blogu, je pravda a skutočne sa treba nad pani primátorkou zamyslieť.
Jej rozhodnutie ukončiť svoje členstvo v Sieti ako následok konania pána Procházku a spol. by som ale týmto spôsobom nespochybňoval.
S pozdravom

Vladimír Špánik
Združenie občanov miest a obcí Slovenska (ZOMOS)

Pani Katarína Macháčková mala v parlamentných voľbách r. 2016 viac ako 19 000 krúžkov. V článku sa píše, že len 2 000. Smer ju v komunálnych voľbách nikdy nijako nepodporil. V roku 2010 porazila smeráckeho protikandidáta a v roku 2014 Smer proti nej nikoho nepostavil lebo vedel, že by nikto nemal šancu. Nikto nemusí tlieskať, ale klamať sa nepatrí.

http://nasaprievidza.sme.sk/c/20110987/vsetci-kandidati-z-hornej-nitry-z...

Feedback