Tancujúci traktor na podporu digitalizácie škôl? WTF?

Čo dostanete keď spojíte ústavného činiteľa, digitálne technológie (čítaj tablet), traktor a transformerov? Reklamné video na tanečnú súťaž.

 (POZOR: Ak sa vám nechce čítať tento text, rovno zbehnite na video dole a pozrite si môj nový videoblog)

V nemom úžase som si niekoľkokrát pozrel video, v ktorom Peter Pellegrini hrá traktoristu Teda propri náročnej práci v kancelárii, kde stihne poskladať jednu stranu Rubikovej kocky, si nájde čas, pookreje a zasníva o tom, aké by bolo vybehnúť na pole s traktorom a tabletom a pospať si aj tam. Spánok počas spánku som zatiaľ videl iba vo filmoch V koži Johna Malkovicha, alebo Inseption, včera som ho videl v slovenskej reklame. Reklame, ktorej budget podľa mna presahuje možnosti najvačších reklamných hráčov, operátorov banky… Vymakaná postprodukcia, vďaka ktorej počas sladkého spánku "digitálneho lídra" traktor zatancuje na poli musela stáť parádny balík peňazí. Tie autori akiste ušetrili na castingu. Pellegrini dokáže to, čo vie iba Stallone a Seagal - vyjadriť jedným výrazom pestrú paletu emócií (dobre no, trochu im v tomto šliape na päty aj Štefan Hríb). 


 

Napadlo mi hneď niekoľko otázok:

  • Ako mohli takto absurdne skombinovať traktor, projekt EU, ktorého cieľom je zdigitalizovať školstvo, tanec a samotného "herca"?
  • Kto toto navrhol, vyrábal a schválil?
  • Môže ústavný činiteľ účinkovať v reklame?
  • Koľko to stálo a kto to zaplatí? Asi my z daní, však?

(Pellegrini práve na tlačovke povedal, že to robili všetci zadarmo, aj filmári, čo nakrúcali to video.)

Kým sa digitálny líder venoval podpore tanca na školách, my v Respect APP sme pracovali na zadaní od Braniho Gröhlinga - kampani na podporu remesiel. Prišli sme s ideou, ktorá by mala pomôcť sebavedomiu v tom, že remeselníkov prezentuje ako elitu. Ako tých odborníkov, ktorých je len málo na Slovensku. Aby sa nehanbili ísť na učňovky, aby sa aj ostatným, tak ako sa to podarilo povedzme kuchárom, či somelierom, nezdalo pod úroveň študovať remeslá. Veď nájsť v tejto krajine naozajstného odborníka je niekedy umenie. Viď Pellegríniho kampaň.

Pozrite si môj komentár v najnovšom videoblogu:

 

Komentáre

Obrázok používateľa Ján Sliacky

Ale tak zasa vidiet roztancovany traktor je pekne :-D Tiez by ma vsak zaujimalo, z akych prachov to slo.

Feedback