Ak vyhrá Fico, rezignujem

Nebudem už písať o špinavej antikampani, ani o vajataní v televíznych debatách a ani sa mi nechce srandovať na tému popolnahlavusisypajúceho Kňažka a Procházku. Nech si to vyžerú páni sami. Možno je to naivné, detinské a idealistické, ale ak v sobotu vyhrá Fico, to, čo pocítim nebude hnev, možno frustrácia, neviem, ale určite to bude rezignácia.

REZIGNUJEM NA TO, ŽE ČINY SÚ VIAC AKO SLOVÁ
Už neuverím tomu, že ľudia súdia iných na základe skutkov, nie na základe toho, čo o nich niekto hovorí. Tomu, že v živote rozhoduje to, čo si dokázal urobiť a nie to, čo všetko si dokázal sľúbiť. A budem presvedčený o tom, že ak niekto neurobí niečo proti zlobe, bude na ňu iba v kaviarniach nadávať, jej vlastne pomáha.

REZIGNUJEM NA TO, ŽE SLUŠNOSŤ SA VYPLÁCA
Hovoriť pravdu, nerobiť zle iným, neohovárať a nezneužívať slabších, neskúsených, nezavádzať - pravidlá, ktorými sme mnohí boli kŕmení po voľbe Fica za prezidenta už nebudú platiť. Zistíme, že byť slušný sa nevypláca aj preto, že slušní ľudia, nielen že nie sú vo vačšine, ale ani netvoria tú najväčšiu menšinu v našej krajine, ktorá v demokracii môže meniť veci.

REZIGNUJEM NA TO, ŽE DOBRO MÔŽE ZVÍŤAZIŤ NAD ZLOM
Ak vyhrá Fico, mali by sme prepísať detské knižky a pripraviť nové generácie na život v realite, ktorú im aj každými voľbami aj my sami pripravujeme. Nech sú otrlé a nech nie sú frustrované a prekvapené, keď na to neskôr samé prídu v dospelosti. Nech nemusia rezignovať.

Pridať komentár

Feedback