Prečo neprekáža M. Kňažkovi spojenectvo s únoscami Kováča mladšieho?!

Prečo sa Milan Kňažko dáva dokopy s ľuďmi, ktorí boli okrem iných „výtržností“ aktívni v únose Michala Kováča ml., či brutálnych vybavovačkách ekonomických sporov? 

K slobodným voľbám patria volebné kampane a k tým zase patria sponzori. Keď v septembri vyšiel článok o tom, že Kňažka sponzoruje Anton Siekel, spozornel som. http://bratislava.sme.sk/c/7393876/bratislavsky-kandidat-knazko-priznal-dar-od-milionara.html. Anton Siekel spolu s troma kamarátmi zakladal finančnú skupinu Istrokapitál, ktorá je dieťaťom kupónovej privatizácie a vzniklo spojením fondov Slovenskej Sporiteľne a VÚB kupón. Tejto skupine sa darilo za každej vlády, a darilo sa jej vždy v záležitostiach, ktoré sa pohybovali na hrane zákona, v ktorých sa angažovalo podsvetie alebo bývalí príslušníci silových zložiek. Dôvodom bolo pravdepodobne to, že skupina prichýlia niekoľkých vplyvných policajtov či príslušníkov tajnej služby, ktorý mali zabezpečiť bezproblémový chod operácií. Patrí medzi nich Michal Hrbáček bývalý riaditeľ odboru špeciálnych operácií v Lexovej SIS, Mária Prutzerová, bývalá riaditeľka ekonomicko-technického odboru v SIS, či Martin Lieskovský bývalý policajt a príslušník služby. O bohatej činnosti týchto osôb je veľa dostupných informácií, za všetky hovorí najlepšie tento článok SME http://www.sme.sk/c/4086923/polovali-na-gang-ulovili-hrbacka.html, v ktorom sa dozvedáme o brutálnych a kriminálnych praktikách tejto skupiny. („Podľa svedkov zorganizoval  /Hrbáček/ brutálne prevzatia spoločností ako Slovglass a Chirana a pôsobil ako vykonávateľ úloh pre žraloka Istrokapitál. Pripisovali mu ohromnú moc, konexie a bezohľadnosť. Bol nedotknuteľný, a nikto si pred ním nebol istý. Podľa zdrojov blízkych vyšetrovateľom dal bývalý policajt Juraj Rozsík Hrbáčka do súvislosti s desiatkami zbitých podnikateľov a iných obetí pre zisk. Podľa Rozsíka tieto zločiny vykonávali tajné komandá zložené z bývalých a tiež aktívnych policajtov.“) Aby toho nebolo málo, boli tieto osoby obvinené z únosu Michala Kováča mladšieho a neskôr amnestované Vladimírom Mečiarom. Známe sú aj obvinenia z ďaľších väčšinou násilných trestných činov.

Keď tento týždeň SME uverejnilo článok o legalizácii čiernej stavby vily v časti Vinohrady, http://www.sme.sk/c/7447434/knazkov-darca-zlegalizoval-ciernu-stavbu-vo-vinohradoch.html  ktorú začal stavať Michal Hrbáček a neskôr ju od neho Anton Siekel kúpil spozornel som ešte viac. Pán Siekel síce tvrdí že bývalými spoločníkmi a kolegami sa stretáva len sporadicky, no obchodné vzťahy medzi nimi zjavne nevychladli http://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2013/cislo-13/nechcem-robit-kontroverzny-biznis.html. Skrátka títo ľudia dokázali vždy veci „vybaviť“ po svojom a ťažko predpokladať polepšia.

Ak Milan Kňažko prijme dar na volebnú kampaň, musí si byť vedomý že spolu s darom prijíma aj ich vplyv či „pracovné metódy“. Pán Kňažko takýmito ľuďmi chcete obklopiť aj vo funkcii primátora hlavného mesta? Ste pripravený tolerovať ich netradičné postupy?

Komentáre

Obrázok používateľa Tomáš Halas

Knazko je len dalsi medialny marketingovy produkt ala Kiska.

Feedback