Sociopatoekonómia - Paródia na liberalizáciu úrokových mier

4. Prikázanie sociopatoekonomického Desatora znie - Liberalizácia úrokových mier. Ako obvykle v praxi je to obyčajný newspeak, namiesto proklamovanej liberalizácie moc manipulovať s úrokovými mierami dostala výhradne skupina vyvolených podvodníkov, hladiacich iba na vlastné špekulatívne záujmy.

VRAJ konečným cieľom bola trhovo určovaná úroková miera s cieľom zlepšiť alokáciu zdrojov. Reálne úrokové sadzby by mali byť pozitívne, ale umiernené. V tejto časti sa pozrieme na realitu v Mekke "liberálnej ekonómie", do USA. Kľúčovým hráčom pre určovanie úrokovej miery ja fakticky FED a žiaden trh.

Jeden z najväčších cynikov, popisujúcich sociopatickú podstatu ekonómie po roku 1971, je Róbert T. Kiyosaki. FED je neformálny názov pre "Federal Reserve System" - do slovenčiny zvykneme prekladať ako Federálna rezervná banka. Kiyosaki poukazuje na použitý newspeak, lebo tento systém nie je v skutočnosti vo vlastníctve federácie, tá ho neovláda, nemá už žiadne rezervy a nie je to v skutočnosti žiadna banka. V realite je to bankový kartel ovládaný najbohatšími rodinami finančnej oligarchie sveta. Deklarovaná nezávislosť je v realite iluzórna a personálne väzby "Board of Governors", ktorý riadi túto inštitúciu, sú priehľadné ako sklo.

Vo všeobecnosti platia

22. Sociopatoekonomický zákona Pavlika Morozova

Jednou z najdôležitejších úloh sociopatoekonomickej demagógie je maskovanie klientelistickej podstaty systému.

23. Sociopatoekonomický zákona Pavlika Morozova

Nezávislosť v sociopatoekonómii je statický formálne chápaný pojem vytrhnutý z času a priestoru.

Korporatívni sociopati ovládajúci médiá a ich prostitujúci lokaji novinári sa nás snažia presvedčiť, že v okamžiku nástupu do funkcie ich kandidát stráca svoje kontakty v klientskej sieti, nemá v sebe žiadnu zažitú profesionálnu kultúru a jeho budúci osud po opustení pohodlného tapacírovaného kresla nezávisí od toho, ako sa chová k svojim "bývalým" klientom vo funkcii.

Aby sme nechodili ďaleko, máme uveriť že Barbie, sediaca na kresle ministerky zdravotníctva, sa prepracovala v poisťovni vlastnenej Pentou iba na základe svojich pracovných výkonov a robila si tam, čo sa jej zachcelo. Nevytvorila si tam žiadne kontakty, postihla ju na ministerskej stoličke zázračná amnézia a po opustení stoličky jej osud spočíva iba v jej rukách. Máme veriť, že genialissimus Róbert Veľký je hlupák, ktorý tomuto tvrdeniu verí a že jeho motivácia bola kryštálovo ľavičiarsky nezaujatá! :-D

Životopis Alana Greenspana, ktorý si môže každý šťastlivec, ktorý v tejto dobe všeobecného analfabetizmu dokáže prečítať hrubú knihu a pochopiť, čo sa v nej píše, je krásnou ukážkou typickej kariéry poslušného chlapca, ktorého životné osudy boli riadené presne definovanou komunitou a jeho správanie zaručovalo, že bude na zodpovednej stoličke konať v súlade s veľmi konkrétnymi záujmami tejto klientelistickej siete.

V okamžiku, keď sa zrušilo krytie US doláru zlatom, FED mohol začať pod rôznymi zámienkami generovať virtuálne, často iba elektronické peniaze, nekryté nejakými v tom čase reálnymi hodnotami. Dolár sa stal akousi dlhopisovou poukážkou na sľubované hodnoty, ktoré sa ešte len mali vytvoriť v budúcnosti! Mohol na báze frakčného rezervného systému požičiavať nekryté peniaze komerčným bankám s úrokovou mierou, ktorú určovali spoľahliví finanční mafiáni, sediaci na veľmi dobre vytapacírovaných stoličkách bez akejkoľvek reálnej zodpovednosti. A to všetko financované z peňazí daňových poplatníkov, kde najviac prispievala nič netušiaca a týmto systémom postupne likvidovaná stredná trieda.

Kniha Alan Greenspan : Věk turbulencí - dobrodružství ve světe globální ekonomiky naozaj stojí za prečítanie! Perličkou je okamžik jej uvedenia (2007) na trh, bol to klasický Hospodinov žart! :-D Vo svetle udalostí, ktoré nasledovali a neskorších publikovaných vyjadrení jej autora si ale musíte dať pozor, aby ste si neukrútili hlavu! (Nezodreli sa vám platničky na krčnej chrbtici) :-D Výborná kombinácia je paralelné čítanie niektorej z posledných Kiyosakiho kníh! :-D

Pridať komentár

Feedback