Róbertova voľba

No bol by to film za všetky drobné, ale pochybujem, že by sa Steven Spielberg ujal réžie!

Ak Ficov plán "B" spočíval iba v tom, že sa nič vlastne neudialo, tak ho úprimne ľutujem. Vôbec sa mu nečudujem, že sa vyhýba novinárskym hyenam, ktorí sa celý čas živili vytváraním negatívnych emócií voči jeho osobe.

Vraj Marián Leško predstavuje elitu našich mediálnych publicistických hviezd. Tak táto hviezda urobila zo seba pri komentovaní prichádzajúcich volebných výsledkov v priamom prenose zo seba parádneho vola! Pokúšal sa divákov presvedčiť, že Kiskova evidentná nekompetentnosť je vyvažovaná jeho skúsenosťami z charity. :-D Odhliadnuc od mýtu Kiska filantrop, od spôsobu ako sa dostal k peniazom, od toho že Dobrý Anjel bol brutálne zneužitý na politické ciele, je to od Lešku servilná sprostosť, ktorú som od neho neočakával. Nečudujem sa genialissimovi, že momentálne nemá na novinárov žalúdok...

Pokiaľ vám ešte médiami živené negatívne emócie celkom nezlikvidovali schopnosť racionálne rozmýšľať, skúste zvážiť nasledovné hypotézy.

1. Fico je talentovaný, pracovitý a inteligentný človek, ktorého baví politika. Rozhodol sa, že sa jej bude profesionálne venovať a robí všetko preto, aby ju robil profesionálne na úrovni.

2. Jeho kľúčovou povahovou črtou je súťaživosť, jeho cieľom je víťazstvo a z toho vyplýva, že hľadá cesty, ako ho dosiahnuť. Nie sú vždy najmorálnejšie! Teraz utrpel porážku a zvažuje príčiny a dokonca aj alternatívu, že ďalšie hranie sa v politike nemá zmysel a stratil už motiváciu.

3. Objektívne povedané, kampaň voči jeho osobe je dlhodobo sprostá, neobjektívna a naviac vedená podpriemernou luzou - papagájmi bez vlastného názoru. Blázni a poloblázni v našej politike sú reálny problém a pohybovať sa v takomto prostredí je dosť znechucujúce. Pozerať sa z okna úradu vlády na dvoch somárov pred dverami a rozhodovať, ktorý z nich je väčší, to nie je činnosť hodná pre inteligentného človeka.

4. Je to ale daň za to, že sa rozhodol venovať tejto profesii. Politika zo svojej podstaty je veľmi špinavá činnosť, v dnešnej dobe masívneho osprosťovania verejnosti aj dosť nechutne nemorálna. Ak niekto ide do politiky preto, že chce presadiť nejakú predstavu o svete, aj tú najskromnejšiu (napr. aby sa situácia na Slovensku o máličko zlepšila), veľmi rýchlo narazí na sily v jej pozadí, ktoré mocou peňazí sa snažia manipulovať jeho rozhodnutia.

5. Predpokladajme, že kandidatúra na prezidentský post bol pokus o útek z tejto nechutnej špiny. Prezident má vo svojej funkcii viac stupňov voľnosti a väčšiu slobodu vyjadrovať svoje názory. Nemusí brať ohľady na Pentu, ani na J&T ... :-D Maximálne sa mu môže ešte zhoršiť úroveň jeho mediálneho obs.erania. Pri tom čo vyvádzali doteraz naši prostitúti v médiách, dosiahnuté méty by sa asi ťažko prekonávali. :-D

Naozaj si myslíte, že sa teraz môže tváriť akoby sa nič neudialo? Navonok áno, ale...

Predseda vlády má k dispozícii množstvo informácií, oficiálnych aj neoficiálnych. Má svoj okruh známostí, ktorý mu umožňuje prístup k informáciám aj takým, čo sa snažia páni ministri pred premiérom zatajiť. Neosprosťujú len médiá, ale aj ministri, ktorých musel dosadiť v rámci kompromisov so skutočnými vládcami Slovenska. Nič nie je smiešnejšie, ako predstava autokratického predsedu vlády Slovenska! :-D Napriek tomu sa ju mediálni lokaji papagáji snažia nasugerovať osprosťovanej voličskej základni.

A teraz si predstavte, že na dvoch - troch ministerstvách tiká časovaná bomba! Stačí ak exploduje jedna! Že ohrozuje obraz sociálne orientovaného schopného premiéra. Že môže skončiť s image rovnakého asociálneho hlupáka, ako jeho predchodcovia. A nakoľko sa udejú veci už po druhý krát, keď prvý výskyt asociálnej blbosti sám veľmi ostro kritizoval, môže skončiť ako hlupák dvojnásobný! V prvých radách kritikov budú samozrejme hajzli, ktorí nastavili systém tak, že chyby sa musia opakovať! Táto reálna hrozba tu naozaj je a nepochybujem o tom, že Fico o nej vie!

Útek do pohodlia prezidentského kresla a možnosť moralizovať na tému "Ja som si to tak nepredstavoval!" sa nekoná!

Primitívna verzia plánu "B" - pokračovať ako keby sa nechumelilo - môže fungovať podľa môjho odhadu rok - maximálne rok a pol! Ak zoberiete do úvahy termín parlamentných volieb, je to dosť blbá perspektíva!

Pozrime si reálnejšie alternatívy plánu "B", ktoré sú k dispozícii:

"Ba" - intenzívnejšia produkcia červeného dymu. Volebné výsledky ukazujú, že prestáva účinkovať!

"Bb" - radikálna rekonštrukcia vlády bez ohľadu na záujmy finančných oligarchov. Hromy a blesky na páchateľov a hrošia koža s teflónovým povrchom pána predsedu vlády ... :-D

"Bc" - zložiť karty a ukončiť beznádejnú hru.

Róbertova voľba! :-D

Na jednej strane je to smiešne, ale keď si človek predstaví tých triumfujúcich bláznov a polobláznov, tak aj veľmi nechutné a depresívne.

Pridať komentár

Feedback