Budú Procházka s Kiskom hrobármi našej impotentnej pravice?

Je evidentné, že finančná oligarchia, ovládajúca tento štát, konečne pochopila, že politici model pán veľkonemožný Frešo a Terminátor Kaník sú neschopní a preto neefektívni lokaji.

Zľava : Beblavý, Procházka a Macháčková zakladajú nový politický subjekt na Slovensku

Preto v politike na Slovensku nastáva tvorivá deštrukcia a politický darwinizmus vymetie diskreditovanú garnitúru politikov model Dzurinda z menu pre médiami osprosťovaných voličov. KDH je vnútorne prehnitá a neschopná obnovy. Kresťanské hodnoty ustúpili mafiánskym praktikám prekorumpovaných elít, ich morálny kredit v spoločnosti začína upadať a hnutie žije z podpory farárikov katolíckej cirkvi, ktorých morálku najlepšie odhalil prípad arcibiskup Bezák. Vďaka tomuto úpadku KDH opustilo tých pár samostatne rozmýšľajúcich ekonómov, ktorí namiesto bezmyšlienkovitého omieľania pravicových mantier sa orientovali na skôr na predstavy Vatikánu (konkrétne kardinála Marxa - to nie je vtip!) o fungovaní ekonomiky.

http://en.wikipedia.org/wiki/Reinhard_Marx

Arogantný spôsob, akým KDH odmietlo diskutovať s Procházkom o jeho ekonomických názoroch ho prakticky vyhnal z hnutia a nakoniec vyvrcholil oznámením založenia nového politického subjektu. Je to trest Boží za veľkohubé vystatovanie sa vedúcich politikov KDH o najstabilnejšom politickom subjekte. Lipšicova NOVA a teraz Procházkove ???, to je Božie Dopustenie!!! :-D

Aby som predčasne nejasal a neposudzoval Procházku podľa platformy, ktorú predložil na diskusiu vedeniu KDH, tak o to sa postaral on sám. Aké hodnoty predstavuje ukážkový modrý oportunista Beblavý?

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/prochazkova-strana-ma-sancu-uspiet-t...

http://hn.hnonline.sk/slovensko-119/chceme-vymenu-politikov-preto-beblav...

Ak má toto byť nádejná akvizícia novej vznikajúcej politickej strany, okamžite prestávam Procházkovi rozumieť a začínam sa pýtať, kto bude stáť za novou politickou stranou, ktorí sponzori koho opustia a budú venovať peniaze tomuto novému subjektu? Pán Beblavý sa dokáže stotožniť s názormi (citujem z dokumentu ALFA) :

- financovanie zdravotnej starostlivosti zo štátneho rozpočtu, z možnosťou dobrovoľného poistenia nadštandardu,
- prechod z poistného systému z dôchodkového zabezpečenia na dávkový s možnosťou dobrovoľného sporenia nadštandard

- atď.... ?

Pán Beblavý veľmi aktívne podporoval sociopatoekonomické podvody SDKÚ. Mám uveriť, že odrazu precitol ako Saul pred Damaskom? Že by Slovensko bolo odrazu znova "osvietené" a čaká nás nová vlna obrátení oportunistov? :-D Už len chýba v zozname malý hayekovský Chren, tandem Beblavý Chren by bola sila! :-D

Druhá možnosť je prozaickejšia - Procházka za cenu hodenia ALFY do koša si začne budovať novú politickú stranu s podporou mladých potkanov Potkaníkov), opúšťajúcich potápajúcu sa loď. Ale potom čím sa bude líšiť od Lipšica a jeho krachujúcej strany NOVA plnej recyklovaných oportunistov?

Procházka vo svojej prezidentskej kampani predviedol v plnej kráse, ako miluje svoje ego. Obávam sa, že nedokáže prekonať sedem bolestí kresťanskej politiky, ktorými trpia nielen naše, ale všetky "kresťanské" politické strany.

http://moje.hnonline.sk/node/14850

Angažovanosť TA3 v propagácii nového subjektu hovorí veľa ...

Situáciu môže poriadne komplikovať náš budúci pán veľkonemožný prezident Kiska. Prvá komplikácia a ťažké prebudenie pre časť jeho voličov bude okamžik, keď bude prezentovať štáb svojich poradcov. Viem si živo predstaviť tie figúry zo záhrobia našej politiky a novinárskeho suterénu, čo sa mu už dnes ponúkajú! Kiskov problém je, že je diletant a bude potrebovať veľký štáb poradcov, aby mohol vo funkcii normálne fungovať! A nakoľko deklaroval, že nemá zázemie v žiadnej z politických strán a nepoznám kandidátov oportunistov, čo by neboli namočení po uši v lajnách našej politiky, bude to určite zážitok! Viem si predstaviť reakciu genialissima Róberta Veľkého, ako sa mu obráti žalúdok naruby. :-D

Ak v KDH ešte ostali nejaké marginálne pozostatky zdravého rozumu, zo zostavy poradcov pochopí to, čo už jej mohla signalizovať aj zostava Kiskovho štábu v predvolebnej kampani. Pochopí fakt, že s egoistickými bláznami a polobláznami sa dohody neuzatvárajú a že si musí hľadať spoľahlivého spojenca. A kto sa jej ponúkne? :-D

Genialissimus svojou kandidatúrou nedosiahol síce pre seba politický azyl v prezidentskom paláci, ale podaril sa mu dosiahnuť jeho sekundárny cieľ - potopiť "Ľudovú platformu".
Spojenectvo sekulárnych sociálov (najmä ak sa jedná o dobre maskovanú pravicu :-D) s kresťanskými sociálmi by bolo veľmi prirodzené a v Nemecku osvedčené! Je určite prirodzenejšie, ako spojenectvo s asociálnymi bláznami a polobláznami, ktorí sa pre zmenu ukrývajú za liberálne heslá! Či to bude KDH (bez Fígeľa a liberálov vo vedení), alebo to bude patologicky ambiciózny Procházka, to je ešte otvorené.

Práve v tomto okamžiku môže nastať podobný jav, aký nám predviedol Sulík ako predseda parlamentu. Kiska môže opakovane pomstiť bezhlavú "kádrovú politiku" našej pravice, pri ktorej kritérium odbornosti bolo úplne na poslednom mieste. :-D Po cirkuse s poradcami sa pokojne môže rehabilitovať tým, že chytí vietor a podporí novú koalíciu. Ako prezident má na to dosť nástrojov a nakoľko je to v záujme našej finančnej oligarchie, bude mať k dispozícii médiá. A to bude hrob našej tradičnej "pravice".

Pridať komentár

Feedback