Biznis minca kandidáta

Za všetkým hľadaj peniaze. Tak to už, žiaľ, v dnešnom komerčnom svete chodí. Prečo by teda aj honba za prezidentským kreslom nemohla mať svoju biznisovú podstatu? Pozrime sa na dve stránky mince.

O prvej sa toho už niečo popísalo. Ide o zadlženosť našej krajiny, ktorá najviac vzrástla práve za vlády socialistov. Aj naše staré mamy vedia, že žiť na dlh sa nevypláca. Práve ústavný zákon nadmerné zadlžovanie výslovne zakazuje. Inými slovami povedané, stanovuje pravidlá dlhovej brzdy.
Dlhová brzda však prestáva platiť v prípade, ak sa vytvára nová vláda prichádzajúca s novým programovým vyhlásením. V prípade, že by sa stal Fico prezidentom, tak dlhová brzda prestane platiť a Slovensko už môžu sociálni demokrati zadlžovať bez problémov ďalej. Druhou stranou mince môžu byť amnestie.
Uvažujem. Slovensko je onálepkované korupčnosťou, kde sa dajú kúpiť súdne rozhodnutia a vyberajú sa desiatky z verejných zákazok. Beztrestné eldorádo však nemusí platiť večne. Ak sa nájde v policajnom a sudcovskom stave nebojácny "Korádo Katány", tak sponzorom a mecenášom môže riadne podkúriť. Možno ich pošle až do studenej väzenskej cely.
Šlachetné srdce hlavy štátu v snahe odpustiť dôchodcovi ukradnuté hrozno ich však amnestiou z tejto cely vyženie. Absurdistan? Možno. Alebo návratnosť investícií do politiky. A to sa hold môže niekomu naozaj oplatiť. 

Pridať komentár

Feedback