​VZDIALENÍ OD REALITY

Prihlúple vyjadrenie, že prekážkou nášho neúspechu bola aktívna účasť Procházku v politike, len podčiarkuje skutočnosť, že je vzdialený od reality.

Je tak trochu úsmevné, že sa Fico po desiatich rokoch pôsobenia vo funkcii predsedu vlády a po niekoľkonásobných odmietnutiach našich kandidátov na sudcu v Luxemburgu, začína konečne zamýšľať nad dôvodmi nášho neúspechu a našej hanby. Kritériá pre výkon tejto funkcie by už mal mať hádam doslova v malíčku, a to rozhodne predtým, ako dá o tom hlasovať vo vláde. Prihlúple vyjadrenie, že prekážkou nášho neúspechu bola aktívna účasť Procházku v politike, len podčiarkuje skutočnosť, že je vzdialený od reality. Od reality v Bruseli aj v Luxemburgu. Jeho známa štátna radkyňa mu mohla pripomenúť, že v týchto funkciách je niekoľko sudcov s oveľa bohatšou a úspešnejšou politickou minulosťou, ako bola tá Procházkova. Problém je zrejme niekde inde. Morálka, česť, dôveryhodnosť a charakter. Aj preto v niektorých krajinách oslovujú sudcu „Vaša ctihodnosť“. Neprekvapuje ma, že tieto kategórie sú veľkou neznámou pre súčasnú vládu a väčšinu v parlamente. Veľmi smutnou správou pre Slovensko je, že s nimi neráta ani súdna rada. Jej vyjadrenie, že to bol transparentný, férový a zákonný proces je len ďalším dokladom o tom, že realita v Luxemburgu je iná, ako tá naša slovenská. V jednom dávam „našim ctihodnostiam“  v súdnej rade za pravdu. Bezcharakternosť, hlavne ak je férovo priznaná a transparentná, naozaj nie je v rozpore so zákonom. 

Treba nazývať veci pravým menom. Dosť bolo politickej korektnosti. Táto aféra nepochybne poškodzuje dobré meno Slovenska v zahraničí. Možno to chápať aj ako útok na naše úspešné predsedníctvo. Hovorím s chladnou hlavou. Vlastnou hlavou. A pokojne. Za týmto útokom sú možno niektoré špinavé protislovenské prostitútky zo súdnej rady, vlády a parlamentu.

Komentáre

:-D :-D :-D
posledny odstavec tesat do kamena
:-D :-D :-D

Ludia ako Knazko, ktori sa dokazali mylit az tak, ze boli sluzkami zlocinca Meciara by mali bud cusat, alebo permanentne prosit o odpustenie. Kde sa v Knazkovi berie ta drzost spochybnovat u niekoho moralku a cest? Ak si toto Knazko dovoluje, neexistuje vacsie odtrhnutie od reality.

Obrázok používateľa Martin Sukupčák

Novák, Novák, si ty ale
Pokračovanie je v jednom vtipe z čias socializmu

Feedback