Spájanie

Ja budem spájať, nie rozdeľovať! Hovorí ten, ktorý doteraz “spájal” jedných proti druhým, to znamená, že ich vlastne rozdelil.

Rozdelil preto, lebo ktokoľvek, kto má iný názor, nie je preňho partner do diskusie, ktorá by smerovala k možnej dohode, a teda k spájaniu, ale úhlavný nepriateľ. Staré známe heslo “Kto nejde s nami, ide proti nám”, má jednoducho v krvi. Takto rozdelenú spoločnosť sme tu mali naposledy v nedávnej minulosti, v smutnej ére jeho mentálneho predchodcu, po noci dlhých nožov v novembri 1994. Spojiť poslušných je jednoduché. Stačí vydať príkaz. Stačí dokonca na viditeľnom mieste vztýčiť alebo zvesiť palec a funguje to. Horšie je to s tými, ktorí nechcú poslúchnuť a ženú situáciu na ostrie noža tým, že chcú diskutovať, zvažovať a navrhovať aj iné riešenia. Skrátka, tí idioti, ktorí majú vlastné názory a odmietajú pochopiť, čo znamená pozícia palca. Áno, majú vlastné názory. Keby aspoň jeden spoločný, ale každý svoj a každý iný. Jednoducho, chaos.

Bude to veru problém. Ťažko spojiť oheň s vodou, neobmedzenú moc s nezávislou kontrolou, spupné papalášstvo so zle predstieraným sociálnym cítením, korumpovanie vybranej časti „slovenskej kapitálotvornej vrstvy“ so spravodlivým prerozdeľovaním našich daní a s rovnakou šancou pre všetkých podnikateľov, úctu k verejnosti s neschopnosťou skrývať nenávisť voči médiám, ktoré s ňou zabezpečujú kontakt, a v neposlednom rade ovládanie nezávislých inštitúcií cez personálne prepojenia s transparentnou a nezávislou deľbou moci. Nesmiem zabudnúť na spájanie pravdovravnosti s táraním, v ktorom každá tretia informácia je nepresná alebo nepravdivá, a napokon aj spájanie jahnátkizmu s objektívnou možnosťou účasti odborníkov na riadení. Povedal som síce napokon, ale mohol by som ešte veľmi dlho pokračovať. Nemá však zmysel hromadiť ďalšie príklady, keď podstata je jasná. Totiž vyjadrenie o ambícii spájania patrí do spomínanej kategórie každej tretej informácie.
 

Komentáre

Knazko podla mna vobec neponuka nieco, cim by nad ostatnymi kandidatmi vynikal. Z tohto blogu mi znie ako Mezeneska - same nadavanie, kritika ako su veci zle, ale nepocujeme nijaky napad, ako to napravit. Este ani to plnyule ovladanie cudzich jazykov, ktore si pise na stranku, ho nerobi nijako vynimocnym. Taky Carnogursky a Prochazka su v inych reciach urcite tiez zbehli. Slabo, pan Knazko, slabo, toto a omielanie uz osuchaneho Novembra nestaci.

Kňažko je hubotlápačský herec, svoju divadelnú hru začal hrať vytváraním koridorov, cez ktoré vytieklo zo Slovenka 99% bohatstva. Vôbec mu napríklad nevadilo vytvorenie slovenských hladových dolín zo dňa na deň akýmsi krátkonohavicovým strašne skvelým dramatikom. Potom tancoval sťaby balerín okolo Močiara a jeho zlodejstiev, takmer spoznal jeho tráviace ústrojenstvo od konečníka až po pažerák.
Teraz kritizuje samozrejme všetko okolo seba, čo vládne, len nepočuť žiadnu sebareflexiu, asi dúfa, že voliči sú stádom ovčanov čo vedia len békať a nič si nepamätajú.
Nemá žiadnu víziu, ako čo zlepšiť, ako potrestať gorily, ako prinavrátiť do štátu späť majetok čo ukradla Penta, J&T a podobní žraloci akože úplne legálne...
Len trepe frázy piate cez deviate a v duchu si hladí svoje brušisko, vidiac, ako si ho bude 5 rokov nacpávať prezidetským platom. A čo saa mu ešte popritom ujde bokom . chudák ani nemôže spávať.
Hercom sme už v politike odzvonili. Ani svetoznámi dramatici už neohurujú svet divadelnými hrami, kde sa len chľastá pivo a chodí na záchod...

Prezident má spájať rôzne názorové prúdy. Nie rozdeľovať spoločnosť.Kňažko je človek, ktorý nemusí klamať a vymýšľať si rôznych farárov, rádové sestry v rodine. Netreba mať krátku a účelovú pamäť.

Feedback