ROZPRÁVKA O BACHRATOM A STRAPATOM

Bachratý si kúpil v chránenej oblasti pozemok a začal stavať dom.

Často som na jeho stavbe vídal Strapatého. Strapatý bol vtedy vysokým štátnym úradníkom u samotného Záchrancu. Myslel som si teda, že tam chodí preto, aby nabádal Bachratého k rešpektovaniu zákona a územného plánu. Bachratý aj so svojim partnerom Faktbachratým boli totiž už vtedy pojmami v oblasti ignorovania zákonnosti a dobrých mravov. Strapatý Bachratého neustrážil a vzniklo niečo, aj na slovenské pomery nevídané, a samozrejme so súhlasom mestských úradníkov. Krajský úrad a štátna inšpekcia túto absurdnosť potvrdili, a tak som napísal list priamo Záchrancovi. Opísal som mu, ako príslušné inštitúcie konajú v inom záujme, než na čo boli vybudované. Jeho hlavný pisár mi odpovedal, že Záchranca nemôže zasahovať do ich právomocí, ale že sa mám s dôverou obrátiť na príslušné inštitúcie. Boli to tie, o ktorých som mu písal, že nefungujú. Ešte aj poradie dodržal. Na protikorupčnom som nevedel korupciu preukázať.

Zistili však, že v prípade šéfa krajského úradu ide o zneužitie právomoci verejného činiteľa, ale že vraj mu nevedia dokázať zlý úmysel. Pri tejto príležitosti som sa dozvedel, že je možné zneužiť právomoc aj s dobrým úmyslom. Poskytol som informácie dvom televíziám. Do oboch telefonoval Faktbachratý s úmyslom zastaviť vysielanie. V jednej sa mu to podarilo pozdržať a v druhej ho rovno poslali tam, kam nepochybne patrí. Skúsil som to aj na súdoch, aj keď Faktbachratý tvrdil, že tam nemáme šancu, lebo to má pod palcom. Zrejme v tomto prípade nekecal, lebo jeden spor s Bachratým som už prehral. Ctihodnosť XYricová uprednostnila svedectvo trojročného dieťaťa pred listinným dôkazom. Podobne ako v úplne inej kauze svedectvo eštébáka bolo pre ňu dôveryhodnejšie, ako dokumenty ÚPN. Skrátka jej viera v ľudí je obdivuhodná. Je to vzácna a drahá vlastnosť. Mám ešte kauzu popraskaného domu, lebo Bachratý počas stavby dlhé mesiace nezabezpečil stavebnú jamu. Ťahá sa to už 8 rokov. Súdny znalec totiž spadol a dolámal sa. Vzdal to. Keď sa mi ospravedlňoval a odovzdával časť fotografií, mal  strach v očiach a triasli sa mu ruky. Zmocnil sa ma pocit, že pri tom páde možno nebol sám. Po ňom to dostala nejaká štátna inštitúcia a odvtedy je ticho. Strapatý sa zrejme postará, aby to tak až do doby premlčania zostalo.

Vrátim sa na začiatok ku kauze nezákonnej stavby. Tá sa dostala až na najvyšší súd, a tam vtedajšia predsedníčka senátu XLricová rozhodla, že všetko je v súlade so zákonom. Tá stavba stojí, takže každý laik aj odborník sa môže kedykoľvek na vlastné oči presvedčiť, ako na Slovensku vyzerá súlad so zákonom. Po takomto hanebnom rozhodnutí, by mal mať príslušný sudca prístup do súdnej siene, hádam už len ako obžalovaný. Na Slovensku však sa môže stať aj ústavným sudcom.
Bachratý postavil aj nádhernú bytovku. Ako inak, vo štvrti rodinných domov. Ľudia, ktorí tam desiatky rokov žijú, protestovali a spisovali petície, lebo sa oprávnene cítia poškodení. Záchranca namiesto toho, aby chránil týchto ľudí, sa do bytovky nasťahoval. Platí Bachratému vraj nájomné. Dokonca aj Váhostav Bachratému čosi vrátil, aby mal poškodený na benzín do Bugatti.

Inak nájdu sa aj takí, čo tú bytovku chvália. Ja sa nemôžem zbaviť pocitu, že tej stavbe niečo chýba. Nejaký detail. Možno mreže. Keď to tak po sebe čítam, mám dojem, že ide o pasáž z Krstného otca. S tým rozdielom, že Don Corleone nebol členom Smeru.

Komentáre

Obrázok používateľa Marián Ostatník

Pán M.Kňažko to chce len uviesť mená, dátum......

totiž, nie všetci musia poznať Vašu kauzy.......

Pan Ostatnik, ze sa nehanbite takto verejne pachat S.M.E.R.U. do z....

p. Koridor, v ktorej strane vam bolo najlepsie? Vo VPN, HZDS, ADS, DUS, DU, SDK alebo SDKU? S Vasim priatelom Meciarom sa este stretavate?

Zlodej krici chytte zlodeja. Zabavam sa. Kym bol pri koryte ako biely kon Kmotrika a jeho blizkeho priatela Sotaka, daval na sud kazdeho rad radom s vymyslenymi narokmi a veselo ovplyvnoval cez policajtov az po sudy. Aj historia jeho rodiny je zaujimava ako sa dostali k peniazom. Knazko je politicka mrtvola, urobili mu presne to, co on robil bezne a hra sa na chudacika. Na Knazka plati vyrok z filmu K..a hosi guten tag - Pry herecka, k...a je to. Sa mu musi byvat pri pohlade na sikovnejsieho suseda kazdy den pri pohlade z okna. Krasny paradox zivota.

Feedback