NENAHRADITEĽNÍ

Zahraničné politické hviezdy dopili riedku kávu a opustili Bratislavu. Najbližších 14 rokov ich tu v takejto zostave neuvidíme.

Bašternákov blízky priateľ, alias Záchranca Slovenska, hodnotí  stretnutie ako úspech tejto vlády. Treba si triezvo pripomenúť, že najbližšie to bude rovnako úspešná vláda v Malte a následne v ďalších desiatkach krajín EU. Nič menej, nič viac. Vrátim sa teda k našim hviezdam, ktoré výrazne žiaria na slovenskom politickom nebi. Tá najžiarivejšia hviezda nám oznámila, že sa odsťahuje z Bonaparte, postaví si dom a že už si hľadá pozemok. A že vraj nemohol pán premiér tušiť čo je Bašternák za podnikateľa, keď sa tam nasťahoval. Pán premiér, ako obyčajne, nehovorí pravdu.

1. Niekto mu musel poradiť, keď si chodil pozerať rozostavanú stavbu Bonaparte. Mohol to byť najlepší minister vnútra, alebo Strapatý. V každom prípade niekto rovnako blízky k Bašternákovi  ako aj k premiérovi. Stojí za zmienku, že obhliadka rozostavanej stavby, v prípade budúceho záujmu o prenájom, je veľmi neobvyklý jav. Neverím, že najlepší minister vnútra nevedel o nezákonných praktikách Bašternáka. Je možné, že nevaroval svojho premiéra?

2. Občania z okolia nezákonnej stavby podpisovali petície a obracali sa na všetky relevantné orgány verejnej správy so žiadosťou o pomoc. Je vôbec možné, že sa o tom nedozvedel človek, ktorý chráni Slovensko a pracuje pre ľudí?

3. V roku 2012 som napísal premiérovi list, že v chránenej zóne Slavína rastie iná stavba Bašternáka, ktorá nie je v súlade so zákonom. V liste som podrobne opísal činnosť funkcionárov inštitúcií verejnej správy, ktorí konajú v rozpore s verejným záujmom a menovite v prospech Bašternáka. Že skrátka inštitúcie nefungujú. Požiadal som pána premiéra o nápravu.  Oceňujem zmysel pre humor, pretože odpoveď znela, že pán premiér nemôže zasahovať do ich rozhodovacích právomocí a že sa mám obrátiť na kompetentné inštitúcie. Boli to samozrejme tie o ktorých som mu písal, že nefungujú. Mimochodom medzi nimi bol aj prednosta krajského úradu, nominovaný za SMER.

4. Po tejto skúsenosti som ešte v roku 2012 napísal článok pod názvom KAPOR V AKVÁRIU. Menovite som tam spomínal Fica a Bašternáka niekoľkokrát. Už len preto to musel mať premiér v monitoringu.

5. Okrem toho stačí jediný pohľad a je jasné, že takúto opachu vo štvrti rodinných domov nemožno postaviť bez porušenia zákonov, dobrých mravov a bez skorumpovanosti zodpovedných funkcionárov. Bonaparte sa tam skutočne vyníma ako kapor v akváriu.

Takže náš pán premiér sa bude sťahovať a už si hľadá pozemok. Kým sa tak stane, nechá sa Bašternákom korumpovať neprimerane nízkym nájomným a bude čakať na dôkaz, že jeho domáci porušil zákon. Pritom dobre vie, že dôkazy nebudú kým bude vo funkcii najlepší minister vnútra v histórii Slovenska. Dovtedy bude prijíma ť premiérov iných krajín v reprezentačnom byte aj keď neviem prečo sú tie návštevy pred verejnosťou utajené. Zaujímali by ma témy takejto konverzácie. Bude to určite o sociálnom cítení, boji proti korupcii, o boji s organizovaným zločinom v oblasti DPH, o užitočnosti nezávislej verejnej kontroly, o nebezpečenstve politického zneužívania prokuratúry, polície, daňových úradov, súdov a podobne. Pravdepodobne sa pán premiér posťažuje na opozíciu, ktorá je deštrukčná a prekypuje nenávisťou.

Ako protiklad uvedie svoj láskavý prístup napríklad k novinárom, učiteľom, Bratislave a vôbec k iným názorom. Z toho vyplynie téma, že už dávno chcel odísť z politiky, ale musí zostať, lebo niet náhrady, nevie si predstaviť inú alternatívu. Vládnuť predsa musí koalícia dvoch silných strán na základe programovej zhody a nie zlepenec viacerých strán, ktoré spájajú len mocenské a ekonomické kšefty.

Mýtus nenahraditeľnosti tejto prečudesnej vládnej garnitúry sa plazivým spôsobom šíri už od chvíle jej vzniku. Tento nezmysel sa tak často zdôrazňuje na rôznych úrovniach, že niektorí tomu už začínajú aj veriť. Podotýkam, že všetci „nenahraditeľní“ politici boli nahradení a to obvykle lepšou alternatívou. Na otázku kto konkrétne by mohol nahradiť túto tragikomickú zostavu mám stručnú odpoveď. KTOKOĽVEK!

 

Pridať komentár

Feedback