KRAJINA ZÁZRAKOV

Doteraz som sa nestretol s prípadom, aby niekto, kto hľadá priestor na prenájom kancelárie navštevoval nedostavanú stavbu.

Teda okrem Fica v Bonaparte. Neviem si predstaviť inú krajinu, v ktorej sa pri obchodovaní platí v hotovosti dvanásť miliónov eur. Neverím, že by v ktorejkoľvek krajine EÚ, či v Amerike bolo možné, aby podozrivá osoba, ktorá sa pri policajnom vyšetrovaní prizná, že zaplatila dvanásť miliónov v hotovosti, odmietne odpovedať, ako k peniazom prišla a policajti ju pustia domov.
    
Ťažko by sme našli niekde inde ministra financií a ministra vnútra, ktorí popri svojich funkciách aktívne  podnikajú s chrapúnskym, primitívnym zlodejom. Mimochodom na odvolanie z funkcie stačí, že vôbec podnikajú.
    
V tejto „vymyslenej kauze“, ako tvrdia viacerí podozriví spolupáchatelia vrátane Fica, by som mohol uviesť ešte mnoho ďalších pravdivých zázračných faktov a možno by sme sa nasmiali. Smiešne by to bolo, keby to nebolo smutné. Ficovláda pod vedením strany SMER-SDPH vrátila našu krajinu do minulosti. Do minulosti, v ktorej justičné vraždy v päťdesiatych rokoch komunisti nazývali budovaním šťastnej budúcnosti, vojenskú agresiu sovietskeho zväzu v šesťdesiatom ôsmom prekrstili na bratskú pomoc a dvadsaťročnú okupáciu sme museli nazývať konsolidáciou a normalizáciou. A tak dnes znovu prestal platiť normálny zdravý rozum a pravdivý argument. Politickí kšeftári a tajtrlíci tárajú o prezumpcii neviny, tváriac sa, že nevedia, že o vine a nevine môže rozhodnúť až súd. A tomu musí predchádzať nezávislé vyšetrovanie a musela by fungovať nezávislá prokuratúra. Každému však musí byť jasné, že o nezávislosti nemožno hovoriť, keď tí, ktorí sú na čele týchto inštitúcií, sú súčasne hlavní podozriví. Toto pokrytectvo a arogantné ignorovanie zákonov spôsobuje nárast extrémizmu a devastáciu právneho vedomia občanov. Desaťročné pôsobenie Ficovlády vygenerovalo kreatúry typu Bašternák, Počiatek, Kaliňák...A duchovný pokračovateľ komunistických „velikánov“ bezočivo vyhlasuje jedného z nich za najlepšieho ministra a vyzýva k stabilite, lebo predsedníctvo. Vážený pán predseda vlády, stabilita sa nenastoľuje silou. Pravda, právo, spravodlivosť, sú zárukou stability. A prosím Vás, prestaňte šíriť sociálnu nenávisť a nehovorte, že by sme sa mali hanbiť. Musí platiť, že hanbiť sa nemá ten, kto na svinstvá upozorňuje, ale ten, kto ich pácha. Aj to je súčasťou stability.

Pridať komentár

Feedback