Korupcia na najvyššej úrovni

Prostitúcia je síce smutnou, ale neoddeliteľnou súčasťou nášho života a prebieha na rôznej úrovni v mnohých oblastiach.

Politická prostitúcia patrí k tým najodpornejším. Preto je pohľad na predajný pult, na ktorom sa nachádza presvedčenie, nádej, viera, dôvera a pravda, taký skľučujúci. Rovnako odpudzujúce sú aj ušľachtilé zdôvodnenia tohto špinavého kšeftu. Je to len potvrdenie bezcharakternosti zúčastnených a hĺbky morálneho rozvratu v našej krajine. 
Jeden z aktérov chce vraj zabrániť rozvoju extrémizmu. Nuž milý BB, extrémne spôsoby nastupujú vtedy, keď výkonná moc dlhodobo nerieši problémy ľudí tzv. štandardnými prostriedkami. Kto je predstaviteľom výkonnej moci už osem rokov? To je ten, komu sa tak veľmi ponáhľaš zachraňovať Slovensko pred nárastom extrémizmu.

Slovo „štandardné“ sa stalo v politickej konverzácii o jednotlivých stranách módnym hitom. Už aj zopár bystrejších politológov pochopilo to, čo tvrdím už roky. Smer nie je štandardná politická strana, ale obchodná spoločnosť v ukradnutom plášti sociálnej demokracie. Ako dominantný hybrid tvorí základ našej politickej scény, ktorej najmä vďaka Smeru, do štandardnej podoby chýba naozaj veľa.

Nemôžem vynechať ďalšieho spolutvorcu „zlepenca“, ktorého najspoľahlivejšou vlastnosťou je jeho absolútna nespoľahlivosť. Ktosi vtipne poznamenal, že pripomína Spejbla. Niečo na tom je. Možno ani nie tak pre značnú podobnosť, ako kvôli viditeľným nitkám, ktorými je ovládaný. Ale v tomto bábkovom predstavení ich majú všetci zúčastnení. Spejbl sa pochválil, že presadil silný antikorupčný program. Odporúčam, aby začali stíhať falšovateľov DPH. Vo vyšetrovacej komisii by mohli byť Kaliňák, Počiatek, Bašternák a ako externý poradca, Kočner. Kvôli objektívnosti by táto komisia pracovala pod Ficovým vedením a jej sídlo navrhujem v Bonaparte.

SNS má s tou spred stopäťdesiatich rokov asi toľko spoločného, ako súčasná Matica s pôvodnou Maticou Slovenskou. Všetky politické strany sú totiž slovenské a zvrchovanosť a štátnosť netreba upevňovať jalovými rečami a už vôbec nie zlou slovenčinou. Podľa francúzskych sociológov, politické strany na etnickom princípe sú prvým krokom k nacionalizmu a rušivým prvkom občianskej spoločnosti.

Nestrašte nás utečencami a zodpovednosťou k predsedníctvu EU. Nie sme na trase migrantov a smutné je, že naša krajina je spravovaná tak, že od nás viac ľudí uteká, ako prichádza. Vedenie EU je symbolický akt, členské krajiny sa po pol roku striedajú a raz za 14 rokov sa to prihodí aj nám. Nič menej nič viac. Veď keby sme mali viesť EU naozaj, nastala by hromadná emigrácia.

Teraz niečo pozitívne na záver. Smer je presne v trajektórii svojho duchovného predchodcu HZDS, pád sa nezadržateľne zrýchľuje a brzdy zlyhávajú. Ako dopadnú spolujazdci, to vieme z nedávnej minulosti. Pripravovaná vláda je síce to najhoršie čo sa mohlo našej krajine prihodiť, ale je to zrejme naposledy. 

Komentáre

Pán Kňažko, predovšetkým asi musím napísať že si Vás vážim ako herca. Váš Eichmann bola úloha, ktorá patrila a vždy aj ostane jedným z vrcholov herectva, čo sa objavili na TV obrazovke.
Vážim si Vás ako občana, ktorý aj v dobách, keď išlo o krk, si zachoval charakter.
Nad Vašou opakovane dokazovanou politickou naivitou si ale môžem ukrútiť hlavu. Viem si to vysvetliť iba tak, že politika nie je pre charakterných ľudí so zásadami. Paradoxne sa opakovane stávajú obeťou bezohľadných cynikov, ktorý charakter a zásady považujú za slabinu a slabé miesto, cez ktoré môžu svoju obeť osprosťovať.
Je Vašim právom sa vyjadrovať k politickým otázkam. Je ale otázne, či v politike nehráte úlohu Hlúpeho na všetko použiteľného Jana. Zosmiešňujete sa! To s ohľadom na Vaše nepopierateľné kvality občana a herca je tragédia.

To je tak genialne napisane, ze proste musim pochvalit.

Pan Knazko dakujem Vam za prilev endorfinov, ktore mi osviezili den :-) Trefne a vtipne vystihnutie nasej reality od Vas ma dnes velmi potesilo a este jeden fakt : ze su tu predsa len ludia, co este nestratili pamat a .... charakter!

Musím povedať, že výborne a výstižne napísané. Havne záver je dobrý.

Obrázok používateľa Július Kovács

Dobre asi sedieť za počítačom nebude stačiť. Fajn na námestie sa mi nechce protestovať, ale bohužiaľ to asi inak nepôjde, pretože demokratický inštitút volieb bol zneužitý. Voľby boli financovane mafiánmi a napríklad strany Most Hid a Sieť sa dostali do parlamentu podvodom. Mohol by som písať pravdepodobne, ale nebudem v tomto prípade je biela biela a čierna je čierna. A pokiaľ pánom mafiánom nedáme jasne najavo že toto nie, kalich sa prelial. Dovtedy to bude takto. Nestačí sedieť doma za počítačom a ani podporovať letargiu Ja sam nič nezmením. Inak sa môže veľmi ľahko stať že Slovensko ovládnu Fašisti . Ktorý sú tu vďaka Ficovi a spol, pretože sa tu nedodržiavajú základné ľudské pravidlá a á rokov tu bol občan len prvok čo napĺňa štátnu kasu, ktorú niekto v kuse systematicky vykrádali a vykrádajú. Mohol by som pokračovať na niekoľko strán. Hádam toho bolo dosť.Mali by sme to zastaviť nechcem použivať silne slova. Stačí keď to bude normálny štát.a bude sa tu dať dýchať.

pan Knazko, relevantnost vasho nazoru je priamo umerna miere podpory, ktoru ste slubil Kiskovi pred dvoma rokmi. To mozte rovno splachnut, ani to nikomu neukazujte..

Nuž pán Kňažko, že práve vy, obracač kabátov a štartér Mečiara si dovoľujete niečo podobné napísať, to ma šokovalo. Skúste nám v najbližšom blogu popísať v koľkých stranách ste boli a koľko vám "kvaplo" po každom prestupe, skúste nám napísať na koľko si vás hodnotil Kmotrík, aby ste mútili vodu v prezidentských voľbách...

Obrázok používateľa Anton Kašička

Pán Kňažko, pamätám si vaše účinkovanie na revolučných tribúnach Nežnej revolúcie. Okrem iného ste sľubovali hory doly ! Tak teraz nenariekajte. Je to aj vaša vina za to, že sme tam kde sme. Vidíte, že ku šťastiu nestačí iba sloboda a demokracia. A vy osobne ste prehrali ako politik všetko. Tak sa držte kopyta a nebalamuťte národ ....

Ach jo, tolko mudrych, ked nie su pri moci. Plne kyble. Zdvihnes hajzlovu dosku - a tam.... niekto strasne mudry. A ked je to pri moci..... skoda reci.

Tiež si Vás vážim pán Kňažko, dokonca sa priznám volil som Vás za primátora.
No myslím si, že skôr, ako by som odsudzoval vznikajúcu vládu dal by som jej
šancu a hodnotil jej činy po tradičných 100 dní jej vládnutia. Pozitívne hodnotím,
že SMER už nebude vládnuť sám a pochybujem, že politici z opozície ako p. Žitňanská,
p.Bugár, p.Šebej, p.Prochádzka a mnohí ďaľší stratia svoju tvár a neprispejú
k potláčaniu korupcie, klientelizmu a iných neduchov vlády jednej strany. Taktiež
si myslím, že ak vznikne štvorkoalícia nastane krížová kontrola a nebude možné
aby si strany mohli robiť čo chcú. Povedal by som, že štvorkoalícia je najmenšie
možné zlo, ktoré vznikne po terajších voľbách. Aké veľké zlo to uvidíme čoskoro.
V každom prípade je postup kreovania vlády legitímny a demokratický. Ja neviem, kto koľko
kradol v minulej vláde, ale nie je možné traumatizovať celý národ, že pomaly sme všetci
zlodeji. Tiež nie je možné postaviť svoj volebný program na nenávisti prerastajúcu až
v teatrálnosť. Potom sa nečudujme, že s takými stranami nemá odvahu spolupracovať samotná
opozícia. A ešte jedno si dovolím poznamenať " v demokratickom procese môže vyhrať aj môj
protivník-oponent a nemusím mať pravdu ja". Pán Kňažko prajem Vám Viacej optimizmu na politickom poli a ako demokratovi hodnotiť vládu o sto dní. Prajem všetko najlepšie!

Feedback