KABARET

Zistil som, že je 8. marca až na obrazovke svojho počítača a uvedomil som si, že dnes je MDŽ.

Ako mi to mohlo uniknúť? Asi preto, že vláda sa prestala angažovať. Vždy som sa tešil na tento sviatok. Preplnené športové haly, skvelé kabaretné vystúpenia ministrov vlády, špičkoví moderátori z presvedčenia a speváci takej kvality, že dokázali vyniknúť aj vedľa Alexandrovcov.

A bolo to spontánne, všetci sme sa výborne zabávali. Kde inde na svete by vám povedzme minister školstva povedal skvelý vtip o manželskej nevere? Nedal sa zahanbiť ani minister vnútra, dopravy, či financií. Minister sociálnych vecí nemusel ani prehovoriť. Vlastne ani nemohol, lebo najmä dôchodcovia, keď ho zbadali, sa tak rehotali, že by ho aj tak počuť nebolo. Samozrejme program gradoval a vrcholom bolo vystúpenie predsedu vlády. To už sa mnohí nevládali smiať a už sa len za bruchá chytali. Jednou rukou, lebo tou druhou si pridŕžali darovaný balíček.

Pri vzhliadnutí tejto kvalitnej zábavy som si pomyslel, že je škoda, že sa vládny súbor tejto činnosti nevenuje na plný úväzok. Možno sa tá chvíľa blíži. Veď každý by mal robiť to, v čom je najlepší.

Komentáre

Feedback