Cesta späť

Vulgarizácia, chrapunizácia politického a spoločenského života, obludné klamstvá a násilie začínajú pripomínať roky `94 - 98, keď predseda parlamentu hovoril o prezidentovi ako o starom “ujovi” a poslanec NR SR bol proti vlastnej vôli a v rozpore s ústavou zbavený mandátu a vylúčený z parlamentu.

Asi to nie je podobnosť čisto náhodná, že v dnešnej dobe obhajkyňa ľudských práv je bez vypočutia vykázaná z úradu vlády a minister vnútra považuje za primerané štvormesačné vyšetrovanie na slobode holohlavých mladíkov, ktorí kopú do hlavy ľudí bezvládne ležiacich na chodníku. Poslaneckí humoristi Smeru dokonca chcú vysídliť obhajkyňu ľudských práv do Košíc. Bejby-minister z odborných dôvodov navrhuje Jelšavu, aby vraj bola bližšie k rómskej problematike. Tieto vtipné návrhy, ktoré patria skôr do krčmy štvrtej cenovej skupiny, odmeňujú kolesíkovia súhlasným smiechom a potleskom. Priznám sa, že neobľubujem takýto druh humoru. Určite to spolu nesúvisí, ale nevdojak som si spomenul, ako sme boli v päťdesiatych rokoch nútení opustiť Bratislavu potom, ako môjho otca komunistické súdy odsúdili a uväznili za rozvracanie socialistického zriadenia a za spoluprácu s americkou rozviedkou.
Naozaj som si myslel, že ide o slaboduché vtipkovanie, ale dnes sa aj pán predseda vlády súhlasne vyjadril k presídleniu ústavnej inštitúcie ombudsmanky. S veľkým sebazaprením, ale vedený snahou udržať úroveň vtipnej komunikácie navrhujem, aj keď trochu predbieham, aby sa najbližšie výjazdové zasadnutie vlády konalo v Leopoldove.

 

Komentáre

jéééjdanečky - zasa ten spravodlivý Kňažko...
a čo ty herec Kňažko - ako si dvíhal tvoju brontovú paprču, keď sa rozhodovalo o prelete "spojeneckých" lietadiel robiť "mierotvorčiu misiu" v Srbsku, tj. vtedajšej Juhoslávii? Vtedy sme neboli členom ani NATO, ani EÚ, žiadna rezolúcia Bezpečnostnej rady OSN nič také nepodporovala... a predsa si dovolil agresorom preletieť cez naše územie a bombardovať neviný civilný ľud...
poobzeraj sa ty ožratý herec troška za seba a potom tu vypisuj múdrosti...
mal by si si najskôr sám so sebou spraviť poriadok

Feedback