Vydiera Kaliňák Fica ?

Táto otázka ma celkom oprávnene napadla keď som zaregistroval jeho výrok, že do politiky prišiel s Ficom a s ním aj z politiky odíde. Dalo by sa komentovať, že Kaliňák je charakter a predsedu strany bude podporovať a sprevádzať až na šibenicu. Veď on je chlap čo má gule a pred zodpovednosťou neuteká.
Ako však poznáme tohto dlhoročného ministra SMER-u a hlavne jeho podnikateľsko-politické aktivity, núka sa aj iné vysvetlenie tohto jeho do pŕs sa bijúceho vyjadrenia. Keď pozorujem Kaliňákov neverbálny prejav tela, večne uhýbajúce oči  a obhajobu treťotriednych mafiánov, ktorí sú už tak sebavedomí, že sa ani neunúvajú kradnúť sofistikovanejšie, nemôžem sa ubrániť presvedčeniu, že tento pre mňa najväčší predstaviteľ korupcie a bozočivosti v politike má aj iní dôvod na to aby povedal to, čo povedal.
Skôr si myslím, že výrok treba chápať v podobe: „Ak odídem ja, bude musieť odísť aj Fico“. Je nepredstaviteľné uveriť, že by predseda strany a vlády nevedel o tom, čo tandem Kaliňák – Počiatek vyvádza. Obaja sú dosť chytrí na to, že robiť podivné obchody s vratkami, s kurzom koruny pri zmene na Euro, s tendrami pri verejnom obstarávaní, sa nedá tak aby sa čosi neposunulo aj strane a niečo aj na účet na Belize. Veď mlčanie sa zabezpečí najlepšie spoluúčasťou na takomto konaní. Nie div, že srdiečko pána premiéra to už nevydržalo. Viem čo narobí stres, keď sa človek domáha spravodlivosti pri podnikaní v medziach zákona, a čo potom, keď sa to robí „na Kaliňáka“.

Pridať komentár

Feedback