Tma pod Mikovou lampou 2

Pán riaditeľ Mika mení taktiku. Nie tu nejde o ústupok v principiálnom odmietnutí relácie “Pod lampou”. Len na začiatku zle odhadol situáciu keď si myslel, že Hríba jednoducho prevalcuje silou svojej funkcie a mocných čo za ním stoja. Hríb jednoducho priveľa vŕta do cytlivých tém, dovoľuje si kritizovať vrchnosť a tej sa to nepáči. Veď za socíka sa to nesmelo, tak prečo by to mali znášať dnešní pokračovatelia vtedajšej moci.
Na rozdiel od minulosti tu však predsa len je aká taká demokracia a ozvalo sa pár desiatok múdrych ľudí. Nuž niežeby Mika zmenil názor a svoje rozhodnutie. To len treba obliecť vlka do zajačieho kožucha. Ako ináč sa dajú nazvať “štyri podmienky” za akých môže lampa pokračovať na STV. Hneď prvá: “postúpte nám ochrannú známku”. Pán Mika, a prečo si vy chcete ukradnúť nápad a myšlienku, ktorej nie ste autorom. Čo by asi povedal ktorýkoľvek vynálezca keby mu výrobca jeho vynálezu podmienil jeho výrobu vzdaním sa autorských práv. Vydieranie ako vyšité !
Druhá podmienka: “usporiadať záväzky z minulosti”. No, to majú majitelia W press niesť zodpovednosť za všetky nezmyselné rozhodnutia Harabínovho súdnictva ?  Táto sebránka bažichtivých sudcov žiadajúca státisícové odškodné zo závisti, že niekto na špeciálnom súde zarobí viac, má byť etalónom spravodlivých rozhodnutí ?  Nezmyselná pokuta na zastrašenie tých čo vystrkujú rožky má byť korbáčom na pacifikovanie neposlušných? Pán Mika nehanbíte sa ?  To tak veríte v spravodlivosť nášho súdnictva ? Ja teda nie.
Lampu si budeme vyrábať v RTVS. Prečo nie u nás je všetko možné, len by som rád pripomenul, že relácia Pod lampou bude len vtedy autentickou a dobrou keď ju bude robiť novinár Hríb tak ako ju robil doteraz – slobodne.
Takže tu vôbec nejde o prejavenie dobrej vôle a korigovanie zlého rozhodnutia. Len sa stanovili nesplniteľné podmienky aby sa mohlo povedať: "veď my sme aj prejavili dobrú vôľu, ale Hríb nechcel"
 

Pridať komentár

Feedback