Svitne poslancovi Šebejovi

Neviem čo si mám myslieť, keď tak rozhľadený, vzdelaný a pravicovo zameraný človek akým je pán poslanec  Šebej  odôvodňuje   vstup  strán MOST-Híd a SIEŤ do koalície so SMER-om úprimnou snahou „zabrániť šíreniu hnedého moru na Slovensku“. Pritom sa nádejá, že aj slovenskému národu to raz  "svitne". Nuž pán Šebej, na Slovensku vôbec nie je problém Kotleba. Problémom je rozkrádanie štátu za posledné roky SMER-om (predtým SDKÚ, KDH, ANO, atď.) problémom je aj vláda oligarchov a nie štátnych orgánov, nečinnosť súdov v boji s korupciou a podriadenie polície úzkej skupine mocných. Svoj podiel , a nie malý, má aj impotencia pravicových strán, samoľúbosť ich vedúcich predstaviteľov a neprimerané ambície vysokého počtu pravicových politikov. Kotleba je len dieťaťom týchto neduhov, a toto dieťa bude naďalej rásť len vtedy, keď ho budú doterajší politici kŕmiť svojimi korupčnými kauzami a nečinnosťou a snahou niečo na tomto stave zmeniť.
Myslieť si, že SMER bude pod „dozorom“  troch pravicových ministrov iný ako bol doteraz, je to isté ako tvrdiť, že chránením ľadového medveďa na Aljaške dosiahneme na Slovensku vyššie úrody pšenice. V relácii SRTV som sa dozvedel, že novej vláde treba dať aspoň obvyklých 100 dní, aby sme videli či to myslí so zmenou úprimne. Pýtam sa: „ a na čo?“. Čo 10 rokov vlády SMER-u nestačilo aby sme nevedeli, že nebude z vlka slanina? Z čoho má občanovi svitnúť pán poslanec Šebej? Práve, že mu už dávno svitlo a vo voľbách to dal najavo. Chyba však je v tom, že sa mu neponúkla slušná, presvedčivá a uveriteľná pravicová alternatíva.
Pravicové strany SIEŤ a MOST-HÍD umožnili zebetónovať doterajšie pomery na Slovensku na ďalšie štyri roky. Keď parafrázujem jeden športový výrok, tak poviem, že túžba týchto dvoch strán po moci a funkciách (v športe je to túžba po víťazstve) bola vyššia ako zmysel pre fair play. Ja som presvedčený, že úradnícka, dočasná vláda a predčasné voľby v druhej polovici roku 2017 by bolo Lepším riešením ako táto pravoľavá nevesta. S pánom Šebejom súhlasím len v tom, že poskladanie pravicovej vlády spolu s naivným Dankom by tiež nebolo terno a asi ani nemalo dlhé trvanie.  To však nemení nič na axióme, že so SMER-om nie.
Som presvedčení, že pánu poslancovi Šebejovi to svitne vo veľmi krátkej dobe. Stále ho totiž považujem za múdreho človeka, a múdry človek nemôže tvrdiť: „ja to robím dobre, len treba zmeniť národ“ .
                                                                  

Pridať komentár

Feedback