O čom bola správa prezidenta

Páni poslanci SMER–u  akosi nepostrehli, že prezidentova správa o stave republiky bola naozaj o „stave“ v akom sa naša spoločnosť nachádza a nie o návrhoch na ich riešenia. Aj keď prezidentovi nemožno uprieť, že o tom ako a kde si nápravu tohto stavu predstavuje hovoril, a navrhoval aj koncepčné riešenia. Treba však zdôrazniť, že to bola správa pravdivá a nezaujatá.
Pán poslanec  Jariabek prejavil značnú dávku investigatívneho talentu keď presne objavil ktorú časť prezidentovej správy ten ktorý poradca prezidenta koncipoval. Nuž pán Jariabek (ako vždy poznačený hereckým exhibicionizmom) si asi myslí, že Obama, Putin, Merkelová, atď. si prejavy píšu sami a nepripravujú im ich poradcovia a pracovníci prezidentského úradu. Je celkom prirodzené, že na to sú tam a prezident len načrtne hlavné tézy a myšlienky. Veď podľa toho si aj poradcov vyberá, musia mať názory jemu blízke, ak nie zhodné. A to nie je chyba, práve naopak.
Členom SMER-u akosi stále nedochádza, že 7 rokov u moci sú na to aby tie riešenia prinášali oni a nie prezident. Veď ku moci sa hádam drali preto aby racionálne spravovali spoločnosť. Alebo žeby nie, a primárne im išlo o niečo iné, napríklad obohacovanie sa na úkor občanov?
Nuž ale ťažko čakať od parlamentných flákačov Lukšu, Mazúrovej, Jakaba, od obchodníkov v zdravotníctve Pašku a Zmajkovičovej a podnikateľov Počiatka a Kaliňáka, že budú hľadať riešenia u seba a nie od prezidenta. Niektorým chýba intelekt, niektorým morálka a niektorí na to pre svoje vlastné kšefty nemajú čas a záujem. 

 

Pridať komentár

Feedback