Komunizmus - náš cieľ

Zdá sa, že naša spoločnosť sa po  rokoch neúspešného tápania na ceste k demokracii konečne rozhodla ísť správnym SMER-om. Vybudovať demokraciu sa nám akosi nedarí. Národ, ale hlavne jeho vodcovia (praví aj ľaví) nejak prisilno napáchli presvedčením, že kradnúť je normálne. Nevieme sa zbaviť tejto neliečiteľnej choroby. Veď prečo by sme si aj robili násilie a snažili sa budovať spoločnosť kde je každý zodpovedný za seba sám, kde sa majú dobre tí čo poctivo pracujú a zle tí, čo tak nerobia a spravodlivosť nepozná vyvolených.
Geniálna myšlienka ako vyplieniť zlodejčinu je vrátiť sa k heslám z 50-tych rokov, že v komunizme bude všetko zadarmo. Veď keď “každý pracuje podľa svojích schopností a berie si podľa svojich potrieb” (pre skôr narodených na vysvetlenie: to bolo heslo pre dosiahnutie komunizmu) vytvorí stav keď sa vlastne nekradne, len každý si berie podľa svojich potrieb. No nie je to úplne geniálny nápad ? Mám trochu pochybnosti či bude stále z čoho brať, ale však nejak sa to upatlá. Veď kradnutie na úkor spoluobčanov majú naši papláši zažraté až pod kožu a dostať to odtiaľ, to by bola syzifovská robota.
Konečne máme  vo vedení štátu stranu, ktorá to nielen pochopila, ale začala aj realizovať. Balíčky zadarmo sú tu, a už začínajú fungovať. Vlaky zadarmo vyriešili nielen neschopnosť manažmentu železníc ale aj ubytovanie pre bezdomovcov v zime. Tí počas chladných nocí vymenili nocľah v kanalizačnej šachte za cestu vlakom z Bratislavy do Košíc a späť – zadarmo a v teple. No nie je to paráda? Ďalšie balíčky sa pripravujú a určite sa dopracujeme takýmto spôsobom k stavu, že raz bude všetko zadarmo. 
Takže, hurá na ceste ku komunizmu !

Pridať komentár

Feedback