Poplatkový masaker

Akú HLAVNÚ istotu sľúbil premiér Fico občanom?

Nehovoril náhodou, že 80% občanov sa opatrenia, ktoré bude prijímať vláda, nedotkne? Že štát vraj bude šetriť na sebe, nie na ľuďoch?

Predbežný výsledok po štyroch mesiacoch jednofarebnej vlády Smeru je taký, že kam vaše oko dohliadne a vaša noha vstúpi, tam zaplatíte viac. Nie, nemám teraz na mysli zvýšené dane pre ľudí, ani dramatický nárast daňovo-odvodových povinností pre živnostníkov . Aj to príde. Predbežne hovorím o tom, čo od nástupu novej vlády už prišlo. A to je hotový poplatkový masaker za verejné služby. Kobercový nálet štátu na peňaženky ľudí.
 

Predstavte si štvorčlennú rodinu. Príjmovo takú slovenskú strednú vrstvu, čo znamená, že povedzme 33 eur je pre nich stále tisíckorunáčka a v rozpočte už čosi znamená.

Manželka ochorela, lekárka predpísala antibiotiká. Kúpili si nové auto, manžel plánoval jeho registráciu. Veci sa zbehli tak, že naplánovali aj zájsť na úrad kvôli rekonštrukcii chaty, čo zdedili. A keď už bude v lekárni po lieky pre manželku, vyberie si lieky na svoj vysoký krvný tlak. Aby stihol aj to posledné, bol trochu v zhone: na obchvate prekročil rýchlosť o 15 km/hod...

Prebiehalo to takto:

Registrácia auta strednej kategórie                  167 eur [doteraz 33 eur]
Stavebné povolenie                                          100 eur [doteraz 23 eur]
Pokuta za prekročenie rýchlosti                          40 eur [doteraz 30 eur]
Dokopy                                                            307 eur [doteraz 86 eur]

ROZDIEL                                                          221 eur

Zdá sa vám 221 eur dosť pre rozpočet priemernej slovenskej rodiny? Pravdaže. Rozdiel predstavuje 6 starých tisíckorunáčok a 1 päťstovku k tomu. A to som ešte nezarátal platbu v lekárni. Totiž nie som expert na zdravotníctvo, predbežne budem počúvať argumenty, či ide alebo nejde o dôsledok nešikovnej kategorizácie liekov za predchádzajúceho ministra zdravotníctva. Lenže aj keby áno. Súčasná vláda mala čas štyri mesiace, aby odvrátila zvýšenie poplatkov na 1237 liekov pre občanov. Namiesto toho, aby sa venovala megalomanským plánom, ako stámilióny eur z daní, poplatkov a pokút občanov vopchá do vrecka majiteľov súkromných zdravotných poisťovní.

Nepatrím k priaznivcom čieno-bieleho videnia. Aj najlepšia vláda urobí aj chyby. Predchádzajúca vláda mala ďaleko od ideálnej vlády. Dokázala však stiahnuť deficit štátneho rozpočtu o 3 percentá za jediný rok - aj vďaka šetreniu vládnej spotreby. Na základných výdavkoch štátu za rok 2011 ušetrila 1,2 miliardy eur.

Ako a koľko chce šetriť táto vláda? Do parlamentu nám zatiaľ neposlala jediný zákon, ktorý by znamenal šetrenie vládnych výdavkov. Zatiaľ len zvyšujú dane, krágľujú druhý dôchodkový pilier a chystajú sa investovať do nákupu súkromných zdravotných poisťovní.

A popri tom ešte aj tento kobercový nálet zvýšených poplatkov a pokút.
 

Komentáre

no milý fedorko, tvoj veľký kamoš Žmyk-Lož popredal všetky sliepky znášajúce zlaté vajcia za hrsť kravského lajna a teraz tu táraš o kobercových náletoch. Aj ty si si predal svoj rodinný dom Nemcovi za kopu hnoja a teraz mu platíš každý mesiac prenájom? Asi nie. Až taký hlupák ako tvoj kamoš žmyk-Lož asi nie si.
Tvoj druhý kamoš K(r)a(d)ník spustil 2. pilier ktorý vynáša makový prd ale na jeho financovanie si musíme požičiavať každoročne miliardu na 5% úrok. Aj ty si si zobral hypotéku na 5% ročný úrok a potom si tie peniaze vložil na účet kde sú nulové úroky a poplatky vo výške 1% ročne? Asi nie. Asi si chytrejší ako tvoj kamoš Kradník.
Ak ti ukradne sused z domu šperky a potom sa na celú ulicu chichoce aký je šikovný, tiež ho nedáš zatvoriť ako napríklad tú babskú pipinku Bubeníkovú, ktorá sa celá namočila do bakšišov pri rozdávaná národného majetku?
Mám ešte pokračovať, čo tá vaša poondiata modrá strana arogantných .....ov a babrákov spravila? Napríkad na železnici? Radšej drž svoje ústočká a dávaj si pozor, aby niekto nezačal pátrať či všetok tvoj majetok je zarobený legálne. Tiež o tom veľmi pochybujem.

Feedback