Smeráci medzi nami a čo Dag Daniš nedopovedal, 1.časť

Keď začne mať niekto zrazu úplne voľný prístup do TA3 a redaktori tejto televízie mu robia PR dokonca aj v jeho neprítomnosti, súčasne sa začne postupne spomínať a dostávať priestor v Pravde a zároveň bez štátneho príspevku disponuje mimoriadne veľkým množstvom finančných prostriedkov na marketingové aktivity, akože vlastných peňazí, je legitímne zdvihnúť obočie a rozmýšľať, čo za tým môže byť. Práve dve vyššie spomínané médiá totiž majú svoje záujmy a preferujú na Slovensku určitý politický stav a nie je až také bežné byť v ich priazni. Navyše - peniaze sa sypú a piesok sa leje, samé od seba, len v rozprávkach.

Smer je strana špinavých metód
Smer je strana, ktorá sa neštíti akýchkoľvek špinavých metód. Zneužívania polície, zneužívania tajných služieb aj médií na diskreditovanie a perzekúciu svojich politických súperov, prednostne z radov nekorupčných strán. Smeráci hrubo ovplyvňujú dve médiá – Pravdu a TA3, a majú niektorých novinárov vyslovene na povel. Viackrát som sa stretol s tým, že za mnou prišiel „naspídovaný“ a tendenčne naladený novinár, ktorý disponoval úžasnými (dez)informáciami (mimochodom, utajenými skutočnosťami – evidentne z Vojenského spravodajstva, SIS alebo od operatívcov PZ) a mohol som mu vysvetľovať, koľko som chcel, tendenčná reportáž bola na druhý deň na svete. Koniec-koncov, aj novinári sú len ľudia a majú svoje hypotéky, zamestnanie potrebujú a ich platy tiež nie sú až tak nadštandardné. Navyše Smer je oligarchistická strana s prakticky neobmedzeným budgetom, ktorej peniaze nerobia problém.

Som presvedčený, že smeráci a oligarchovia s nimi spätí sa snažia poraziť tých, čo mútia ich pokojné politické biznis-bahno, okrem vyššie spomenutých metód, aj aktívnou podporou vzniku a podporou pôsobenia nových strán a takisto aj kupovanými prieskumami.

Kto je dnes reálnou opozíciou voči smerákom
Či sa to niekomu páči, alebo nie, dnes skutočne nevydierateľnými stranami sú tri strany – SaS, OĽaNO a NOVA. A to bez ohľadu na ich skutočné alebo niekým namerané preferencie. Tieto tri strany sú jedinou reálnou opozíciou Smeru - bez kompromisov a bariér. Je to vidno na vyjadreniach ich predstaviteľov, na ich tlačových besedách, ukázalo sa to aj pri organizovaní protestov pri rozkrádaní v zdravotníctve, takisto na začiatku svinstva ožobračenia drobných živnostníkov pri reštrukturalizácii Váhostavu. Ostatné, akože opozičné strany, so Smerom v mnohých prípadoch skryte alebo aj otvorene kolaborujú a v kritických chvíľach „vedia, kde je ich miesto“. V preklade, určité veci si voči smerákom nedovolia, aby sa im to nevypomstilo. Potvrdzuje to aj fakt, že práve predstavitelia SaS, OĽaNO a NOVA majú stopku na všetky relevantné politické televízne aj rozhlasové diskusie. Na všetky majú smeráci totiž priamy dosah – na STV, na SRo aj na TA3. Smeráci sa predstaviteľov týchto strán jednoducho boja a do diskusie s nimi nejdú, radšej si vyberajú príjemnejších sparring partnerov z iných strán.

Takisto môžeme s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou vysloviť tvrdenie, že ak by si mohli smeráci teoreticky vybrať, koho v NR SR po 2016-tom nechcú, lebo sa s ním so svojim videním sveta a so svojimi „štandardnými“ politickými prostriedkami nevedia dohodnúť, opäť  to budú strany SaS, OĽaNO a NOVA. 

Škodná v ovčom rúchu
Som presvedčený, že v súčasnosti pôsobia na politickej scéne dve strany, ktorých cieľom nie je dostať sa v marci 2016 do parlamentu a ani nemajú na to šancu. Ich cieľom je ubrať vyššie spomenutým trom stranám také percentá, aby to znamenalo ich oslabenie a v optimálnom prípade ich stop pre parlament po marcových voľbách v roku 2016. V prípade OĽaNO to nie je až také jednoduché, strana a špeciálne jej líder Igor Matovič majú stále pomerne dosť svojich protestných voličov, stabilné preferencie u všetkých agentúr. V prípade strany NOVA už veľa „práce“ vykonala polícia a finančná skupina, ktoré ju dlhodobo dusia. Nezmyselné obviňovanie predstaviteľov tejto strany (a následné zbavenie obvinení) a ich škandalizovanie prinieslo svoje ovocie, strana je dlhodobo preferenčne okolo 3%, prípadne aj pod nimi. Pozornosť je zameraná hlavne na SaS, ktorá sa stále pohybuje niekde pod alebo len tesne nad 5%, v závislosti od toho, ktorá agentúra čísla meria.

Brigádnici Smeru a peniaze zo zdravotníctva
Prvá strana, ktorá bola doslova našrotovaná brutálnymi peniazmi, je akože liberálna strana TIP. Svoju úvodnú finančne nákladnú kampaň pred voľbami do EP akcelerovala práve v mestách a obciach, kde bola úspešná strana SaS vo svojich prvých voľbách v roku 2010. Som presvedčený, že to, čo „všetci hovoria“, že TIP je účelovka na ubratie nejakého percenta práve strane SaS (a čiastočne strane NOVA), ktorá je financovaná kšeftami v zdravotníctve a jej krstným otcom je Pavol Paška, je pravda. Komentátor HN Dag Daniš vo svojom článku „Brigádnici Smeru v akcii“ excelentne zhrnul všetky argumenty a prepojenia, potvrdzujúce vyššie uvedené tvrdenie . Článok je poučný.

Tento novinár mi svojim odhalením ušetril nielen  mnoho písania, ale myslím si, že sa významnou mierou zaslúžil aj o to, že TIP odvtedy prestal rásť a už ani neporastie. Tento špinavý úmysel smerákov a ich oligarchov bol demaskovaný.

Až štvrtý politický subjekt je ten pravý
Druhým pokusom smerákov a oligarchov na nich napojených ubrať nejaké to percento strane SaS (a definitívne zaklincovať stranu NOVA) je akože občiansko-liberálna strana SKOK. Túto reprezentujú naši bývalí členovia, ktorí odišli z SaS potom, ako prehrali súboj o predsedu strany SaS a tým pádom de facto aj súboj o stranu SaS. Je to už ich štvrtý politický subjekt v pomerne krátkom čase, avšak tento má iné poslanie ako tri predchádzajúce. Do SaS v roku 2009 vstupovali s cieľom politicky sa presadiť (to sa im nakoniec aj podarilo), občianske združenie Liberálna dohoda zakladali tiež s cieľom uspieť a so stranou NOVA sa takisto spojili, resp. do nej vstúpili s cieľom uspieť (nakoniec, preferenčne vtedy NOVA nestála až tak zle). V tomto prípade je však situácia diametrálne odlišná. Juraj Miškov, Jozef Kollár a Daniel Krajcer nie sú padnutí na hlavu, aby si mysleli, že ako prefláknutí politici majú šancu s ich štvrtým subjektom uspieť. Podotýkam, že slovo prefláknutí nemyslím posmešne, proste politik, ktorý strieda strany ako ponožky a medzi dvoma voľbami vystrieda štyri subjekty, nemá šancu, ani keby sa rozkrájal. Ivan Šimko alebo Zuzana Martináková, ale aj iní (napr. Pavel Hagyari...) by mohli o tom rozprávať.

Súdiac podľa doterajšej masívnej kampane tejto strany, odhadujem jej náklady od jej vzniku až do marcových volieb 2016 na cca dva milióny eur. Juraj Miškov sa ani nesnaží fingovať financovanie strany nejakým úverom, tvrdí, že všetko zaplatí sám a že to bude stáť cca polovicu – milión eur. Nikto príčetný nedá na projekt, ktorý je bez šance takéto peniaze, ani keby mal aktíva päťkrát väčšie ako desať miliónov eur, ako to tvrdil svojho času on. A môžem ho mať hocijako „nerád“, za nepríčetného ho určite nepokladám.

Klebety medzi politikmi aj novinármi
V parlamentných kuloároch o údajnom prepojení so Smerom aj vrabce čvirikajú, napr. sa hovorí to,

1) že práve Juraj Miškov hradil veľkú časť nákladnej kampane akože nezávislého starostu MČ BA – Staré mesto – Radoslava Števčíka, ku ktorému sa po voľbách prihlásil Smer  a ten mu za to vraj umiestnil na úrad „jeho“ ľudí. To je neoveriteľné tvrdenie, faktom je, že nový prednosta Miestneho úradu Staré mesto je JUDr. Jesenský, bývalý vedúci služobného úradu na Ministerstve hospodárstva

2) že Juraj Miškov má neobmedzený prísun peňazí aj od Smeru (resp. od Jozefa Brhela , ktorý je jeho bratancom a zároveň svatom Juraja Širokého - obaja oligarchovia stoja v pozadí Smeru) a aj od Penty, ktorá „zbožňuje“ Daniela Lipšica a jeho jedinou úlohou je ísť po krku stranám SaS a NOVA. To sú neoveriteľné tvrdenia. Faktom však je, že tie prachy na stromoch nerastú a zdá sa, že ich je na marketing tejto novej strany vynakladaných stále viac a viac

3) že predstaviteľom tejto strany je umožnená nadštandardná prezentácia v smeráckej TV TA3. To je overiteľná a zároveň je to pravdivá informácia. Od ohlásenia úmyslu založiť túto stranu je trojica Miškov, Kollár a Krajcer v TA3 v politických reláciách ako doma. Dokonca aj z poslanca Chrena nedávno Bielik v TA3 spravil odborníka na zákon o tajných službách (!), aby ho mohol pozvať do Témy dňa. Televízia TA3 nevynechá ani jednu ich tlačovú besedu, dokonca z nich robí prakticky vždy priame prenosy. Aj keby Juraj Miškov išiel na tlačovke popriať občanom Slovenska veselú Veľkú Noc, má istotu, že TA3 na nej bude nastúpená, aj s prenosovým vozom. Keď bol navyše v Téme dňa náš Martin Poliačik, moderátor Bielik robil pozitívne PR tejto strane a spomínal jej predstaviteľov v pozitívnom svetle ešte aj v ich neprítomnosti každú chvíľu. Do očí bijúce preferovanie nového subjektu, ktorý má stále mizivé preferencie a voľbami neprešiel. Iné strany, aj tie čo prešli parlamentnými voľbami v marci 2012 a sú na tom preferenčne výrazne lepšie, o tom môžu len snívať

4) že tejto strane je k dispozícii aj Pravda, na jeden príklad poukážem neskôr v druhej časti

5) že Juraj Miškov sa vychvaľuje kade-tade, že má portál Topky „na telefón“ a tento portál mu zverejní, všetko, o čo požiada s patrične vymysleným PR nadpisom. To je neoveriteľné tvrdenie, faktom je, že niektoré články sú hodné z tohto hľadiska minimálne zamyslenia, napríklad tentotentotentotentotentotento, ....

A článkov, o ktoré iné portály ani nezavadia a sú uverenjené len na Topkách, je oveľa viac, stačí si len do vyhľadávača na portáli Topiek dať príslušné kľúčové slovo.

Koniec prvej časti - druhú časť tohto príbehu, kde sa povenujem v súvislosti so smerákmi medzi nami a Dagom Danišom celkom nedopovedaného, prieskumom niektorých agentúr, informáciám o možnej koalícii OĽaNO – SaS – NOVA a čo to všetko následne vyvolalo, zverejním čoskoro.

Pridať komentár

Feedback