Konečne je tu recept na riešenie nezamestnanosti

To, čo v ostatnom období predvádza pán minister práce Richter je hodné krátkeho komentára

Úspechy s príspevkami na zamestnávanie šoférov, zbabraná novela zákona o sociálnom poistení, povinné sociálne poistenie dohodárov, poistenie pracujúcich študentov cestou novely už schválenej novely pred jej účinnosťou a skvelý Zákonník práce začali prinášať ovocie.


A to ešte nezačalo zneužívanie nemocenského poistenia založeného dohodou o pracovnej činnosti prostredníctvom ochrannej lehoty. Len si predstavte, že Vás zajtra kamarát zamestná na dohodu o pracovnej činnosti na jeden mesiac, a Vy v rámci ochrannej lehoty „ochoriete“ a budete poberať nemocenské rok. To bude mať na nemocenské poistenie devastačný účinok. Povinné nemocenské poistenie dohodárov má zmysel len pri dlhodobejšom trvaní prác na dohodu, inak je nezmysel, ktorý zaplatia poistenci.


Opäť sa raz ukázalo, že na kvalifikované rozhodnutia v sociálnej oblasti nestačí zopár návštev v domovoch sociálnych služieb, deklarovanie o vlastnom sociálnom cítení a stranícka podpora. Lebo bez akých takých teoretických základov zo sociálnej oblasti vznikajú smiešne situácie už aj so slovníkom, taký “sociálne okrúhly stôl“ určite vojde do dejín sociálneho dialógu ako ďalší sociálny partner.


A to sme sa v nedeľu večer dozvedeli, že z každých troch zrušených pracovných miest založených dohodou mimo pracovný pomer vytvoria zamestnávatelia jedno trvalé pracovné miesto na riadny pracovný pomer.

Podľa informácii Sociálnej poisťovne bol k 18.2.2013 počet dohodárov o cca 300 000 nižší ako v decembri 2012. Takže môžeme očakávať nárast pracovných miest o 100 00.................


To je fakt dobré opatrenie na riešenie nezamestnanosti, tí hlupáci na ministerských stoličkách pred pánom ministrom Richterom to nedokázali objaviť a ja sa teším na blízky čas rapídneho poklesu nezamestnanosti .


Alebo to bolo povedané len z nedostatku inej argumentácie v prospech zavedenia povinného poistenia dohodárov? To by bolo ešte horšie.
 

Pridať komentár

Feedback