Prečo volím Obyčajných ľudí a koľko stojí značka "Strana zelených"

Celé Slovensko obsypali bilbordy politických strán. O niektorých je počuť permanentne (v dobrom aj v zlom zmysle) a niektoré sa prebúdzajú až pred voľbami. Strana zelených od predošlých volieb prakticky mŕtva, bez činnosti, bez aktualizácie webovej strany, bez všetkého opäť zaplavila mestá a obce bilbordami. Vyvstáva otázka, kto a za koľko si tentoraz kúpil značku STRANA ZELENÝCH.

Čo je problematické na Strane zelených:

- kandidátku tvoria hlavne politici strany DNES na čele s bývalým hovorcom Jureňu z HZDS Braňom Kráľom

- toto hnutie/strana DNES má nejasné financovanie, rovnako tak nejasné financovanie má Strana zelených

- Strana zelených (podľa poslednej finančnej správy za rok 2010) má dvoch štatutárov (čo je dosť zvláštné), a jeden z nich Martin Jóna nekandiduje a druhý z nich Peter Pilinský kandiduje na poslednom mieste

- podľa tejto správy Strana zelených dĺži pánovi Jónovi 246 515 € (!!) a tiež zároveň dĺži 129 137 € firme Pelitas, s.r.o., kde je podľa www.orsr.sk majtieľom opäť Jóna

- podľa môjho prehľadávania informácií na internete cez google.com som zistil, že Jóna pracuje ako zamestnanec úradu v Rači a - čuduj sa svete - aj druhý štatutár SZ tam pracuje - rovno ako starosta!!!

- bilbordy sú plné pána Kráľa, aj keď jednotkou je úradník Petrík (či si počas kampane berie dovolenku alebo má absencie v práci neviem, to som nezistil)

- Kráľ uviedol, že majú na kandidátke aj motorkárskeho pretekára Svitka (toho pána nepoznám,ale asi je známy ako pretekár - oni však myslím pretekajú po lesoch a nie na dráhe - to nemá s ochranou prírody a lesa nič spoločné!!! Tiež píšu, čo by ich asi iné Strany zelených ukameňovali, že atómová elektráreň je v poriadku!!!

- značka Strana zelených je na svete dosť cenená, prinesie aspoň sama o sebe aspoň 1-2% voličov

- preto je predpoklad, že značku pán Jóna, ktorému dĺži táto strana viac ako 10 miliónov korún ju jednoducho predal - alebo prenajal!!!!

AKO TEDA MOŽE NIEKTO HOVORIŤ, ŽE STRANA ZELENÝCH JE ALTERNATÍVOU!!!

Prírodu treba ochraňovať, ale ako ekológ a dlhoročný ochranár si myslím, že treba voliť SKUTOČNÝCH zelených a to napríklad Mikuláša Hubu na kandidátke Obyčajných ľudí a nezávislých osobností ( pán profesor Huba sa vedel postaviť komunistom pri ochrane prírody - Bratislava nahlas!) alebo pán Smatana na kandidátke strany Zmena zdola.

Nakoľko však strana Jána Budaja nemá prakticky žiadnu šancu, tak nechcem, aby môj hlas prepadol, preto podporujem stranu OĽaNO - vedeli sa ozvať a to nielen pred voľbami!

DÁVAJTE SI POZOR a nedajte da oklamať falošnou bilbordovou Stranou zelených - ochrana prírody, to nie je marketing - to je práca.

Na záver sa pýtam - môže Strana zelených zverejniť, kto financuje jej kampaň a koľko stál celý obchod? Robia tým veľmi zlé meno celej slovenskej zelenej agende!

Komentáre

Vážený pán Kováč,

pozorne som si prečítal Váš príspevok „Prečo volím Obyčajných ľudí a koľko stojí značka Strana zelených“.
- Vaše vyhlásenia a útoky na predstaviteľov volebnej kampane Strany zelených bez akéhokoľvek dôkazu ma zarážajú,
- nepíšete na základe čoho má hnutie/strana DNES nejasné financovanie. Ak máte nejaké informácie, ktorými viete preukázať svoje tvrdenia, obrate sa prosím na orgány činné v trestnom konaní. Dúfam, že výraz „prezunkcia neviny“ v našom právnom poriadku stále platí.
- Pokiaľ viem pán Branislav Král nebol nikdy členom HZDS a svoju funkciu hovorcu pána ministra vykonával na zmluvnom základe, presne tak ako to robia aj ďalší súčastní a bývalí moderátori a redaktori z ďalších televízií a iných médií pre ministrov a politické strany celého politického spektra. Kto by im to mal iný robiť? Šofér, kuchárka alebo Vy?
- Čo je na tom zvláštne, že jeden zo štatutárov nekandiduje a druhý áno. O tom kto za politickú stranu kandiduje alebo nie predovšetkým rozhoduje osoba, ktorej sa to týka. Pán Pilinský to na tlačovej besede pred novinármi jasne vysvetlil, že sa dal na komunálnu politiku a nemyslí si, že funkcia starostu mestskej časti Bratislavy - Rača sa dá zvládnuť spolu s funkciou poslanca NR SR. Mnoho iných si to síce myslí a vykonáva aj viac funkcií ako dve a výsledok vidíme priamo v národnej rade. Keďže je pán Pilinský predsedom Strany zelených rozhodol sa kandidovať aspoň symbolicky z posledného miesta kandidátky. Táto skutočnosť je skôr chvályhodná, čestná a charakterná ako ju kritizovať.
- Za druhé, kto môže za stranu kandidovať rozhodujú orgány strany podľa schválených stanov, zaregistrovaných na ministerstve vnútra a orgány strany demokratickým spôsobom rozhodli tak ako rozhodli.
- Ak Strana zelených prijala rozhodnutie ísť do parlamentných volieb, tak si zároveň uvedomila, že NR SR nerieši len životné prostredie a environmentálne problémy, ale aj ďalšie potreby štátu a občanov SR, teda školstvo, zdravotníctvo, sociálne veci, hospodárstvo, financie atď. A je teda len maximálne zodpovedné, že si pribrala na svoju kandidátku rad nezávislých odborníkov k riešeniu týchto oblastí. O tejto skutočnosti opäť rozhodli orgány Strany zelených v súlade s platnými stanovami.
- O tom kto bude líder volebnej kampane rozhoduje samotná strana. Ona určuje stratégiu a taktiku s najlepším vedomím a cieľom dosiahnuť čo najlepší úspech vo voľbách. K tomu orgány Strany zelených prijali uznesenie. Určite to nebude robiť podľa Vášho subjektívneho názoru, ale na základe kolektívneho rozhodnutia.
- Ak ľudia pracujú v prospech akejkoľvek politickej strany alebo organizácie či záujmového krúžku, sú si blízki, poznajú sa, spájajú ich rovnaké väzby, záujmy a ciele, tak je len pochopiteľné, že sú z blízkeho prostredia. Nestretli sa náhodne niekde u piva a povedali si poďme spolu riadiť stranu. Áno páni Pilinský a Jóna pracujú na jednom pracovisku.
- Ak Strana zelených uviedla do poslednej finančnej správy za rok 2010 údaje, ktoré uviedla, tak to bude asi pravda. To si snáď myslíte, že vedenie, ktoré túto správu muselo schváliť, je padnuté na hlavu, aby do oficiálneho dokumentu zverejnilo nepravdivé skutočnosti. Zo zákona je to povinnosť každej politickej strany a správy sú zverejnené na webe a prístupné všetkým, ktorý majú prístup k počítaču.
- Ak sú v tejto správe uvedené záväzky voči osobe pána Jóna alebo inej fyzickej alebo právnickej osobe, tak sú tam asi preto, že skutočne existujú. Pravdepodobne vznikli z toho dôvodu, že sa strana musela očistiť od dlhov a záväzkov, ktoré niekto spôsobil v minulosti. Ak ich vyplatili a prevzali na seba hlavní funkcionári strany, tak im je to len ku cti, že k tomu nepoužili Pentu, J&T, inú finančnú skupinu alebo mecenáša. Oni dávajú kožu na trh za svoje rozhodnutia a za svoje peniaze.

Záver
Pán Kováč, vôbec Vás nepoznám, ale podľa Vášho príspevku som oprávnený sa domnievať, že patríte ku skupine ľudí, ktorí si myslia, že im ublížil každý a všetci, cítia sa nedocenení a ich ambície prekračujú ich možnosti a schopnosti. Predpokladám, že vedenie strany Vás neoslovilo s ponukou byť na kandidátke Strany zelených, preto ste sa pravdepodobne rozhodli šíriť okolo seba hnus a zlobu, vyjadrovať názory, ktoré nie sú podložené faktami.
Ak ste presvedčený o tom čo uvádzate a máte k tomu dôkazy, tak konajte podľa platných zákonov SR, lebo inak môže byť Vaše konanie chápané ako napĺňanie skutkovej podstaty trestného činu poškodzovania dobrého mena a povesti. Odporúčam Strane zelených ak do 10.3.2012 nebudete konať Vy, aby 12.3.2012 konala ona v zmysle platného právneho poriadku.
A úplne na záver Vás chcem informovať, že stranu Obyčajní ľudia, ktorej názov ste uviedli v nadpise, ovláda pán Móric. Pravdepodobne ste mali na mysli stranu Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti pod vedením pána Matoviča. Mená, ktoré uvádzate z kandidátnej listiny, to potvrdzujú. Na tejto kandidátke je aj pán exminister Vladimír Palko (predtým KDH) a aj ďalšie „Politické osobnosti“ z novodobej politickej histórie Slovenskej republiky. Práve tieto osoby boli politicky aktívne v období, ktoré sa raz z ekonomicko – hospodárskeho vývoja Slovenska bude nazývať „doba temna“. Len nepatrná časť pod názvom „Gorila“ v tomto období vyšla najavo.
Vybojovali sme si demokraciu, tak predovšetkým poďme voliť a využime ústavné právo, ktoré sme si vybojovali. Voľme stranu, o ktorej si myslíme podľa svojho najlepšieho vedomia a svedomia, že vyjadruje naše predstavy o riešení problémov našej spoločnosti. Nešírme však nepravdu, lož, nenávisť a hnev. Toho tu máme skutočne dosť.
Myslím si, že Strana zelených o voliča s takýmito vlastnosťami ani nestojí. Ona vyznáva iné hodnoty, predovšetkým zdravých ľudí, zdravú spoločnosť a zdravé životné prostredie.

Feedback