Veštecké schopnosti na nule

Keď som 13.11. písal blog na tému kontroverzných vyjadrení Michala Ega Straku, nepomyslel som, že situácia naberie takýto spád. Holt, aj majster propagandy sa niekedy utne. Paška odstúpil. Pretože ľudia na ulici to tak chceli.

Aké je poučenie z tohto vývoja? 

1. Už nikdy sa nehrať na prognostika.

2. Ak už prognózovať, tak veľmi nejasne ("ak prekročíš túto rieku, zničíš veľkú ríšu" ) :-)

3. Nepodceňovať silu ulice. Smer si veľmi rýchlo zrátal, že daná situácia mu škodí a je nevhodne načasovaná do obdobia komunálnych volieb. Ak by sa nič nestalo, mohlo to veľmi ublížiť.

4. Vidieť veci v hlbších súvislostiach. Smer evidentne nie je tak homogénna strana, ako sa navonok zdá. Bojujú tu medzi sebou viaceré záujmové skupiny a výslednica ich síl teraz chcela, aby išiel Paška dole. Tak išiel.

5. Nebrať to až tak vážne. Táto doba je povrchná. Aj Gorila išla dostratena, aj platinové sitká. Aj CT ide do stratena a takisto pôjde aj celá kauza okolo nebetyčných rozkrádačiek. Slovák je ako povestná žaba, ktorú varili tak, že postupne pridávali teplotu. Žabe si stále hovorila, že to ešte nie je také zlé, že sa to ešte dá vydržať. Až sa uvarila.

Slováci veľa znesú. Najmä ak im budú predhadzovať stále nejakú mentálnu zábavku, aby sa nevenovali dôležitejším veciam.

Na záver. Stále som presvedčený, že kauza Ego bola čistou a premyslenou propagandou. Akurát nevyšlo to presne tak, ako stratég chcel.

Pridať komentár

Feedback