Čaro nechceného alebo ako nasrať invalida v Bratislave

Ministerstvo vnútra SR rozbehlo kreatívnú kampaň proti alkoholizmu za volantom. Takže na vás žmurká po celej Bratislave slogan "Toto miesto môže byť vaše za fľašu vína." 

kreatívna kampaň proti alkoholizmu

Nič proti kreatívcom, je to múdre, nápadité a nebyť tej nezaujímavej fotky možno aj účinné. Mňa však ako invalida tento billboard vytočil na maximálnu možnú mieru. Prečo?

V apríli roku 2015 som ochrnul na spodnú časť tela. Odborne sa to nazýva ťažká paraparéza. Keď ma z neurológie pustili domov, prišiel som na vozíku. Ako prvé som si vybavil preukaz ŤZP. Skúšali ste sa presúvať po našom krásnom meste vozíkom? Šialené...

Aby som si aspoň trocha život uľahčil, požiadal som o parkovacie miesto. Také ako na billboarde. Funguje to tak, že si požiadate na mestskom úrade a keď vám ho pridelia, normálne ho platíte. Síce vo veľmi výhodnej sadzbe, ale platíte.

Vďaka strašnej drine, litrom potu a sĺz a dávke šťastia som sa z vozíka dostal na francúzske barly. Bol som aspoň trochu mobilný, tak som sa vybral na Mestský úrad. Samozrejme, zbytočne, lebo MU má stránkové dni iba dva do týždňa. Zanadával som si, ale moja chyba, mal som si pozrieť na internete.

Podal som žiadosť. Pani zaregistrovala. Pýtam sa, kedy bude vyrozumenie. Vraj za pár dní... 

Po mesiaci som volal, čo je s mojou žiadosťou. Vraj im plynie 30 dňová lehota. Keď im hovorím, že ich je tam 5 a odpoveď mi môžu dať aj na druhý deň a nečakať zvyšných 29, dostal som odpoveď hodnú filozofa. Vraj oni si na toto dávajú pozor a vždy sa vyjadria v zákonom stanovenej lehote. Vraj mám čakať, lebo mi chýba ešte 3 dni. Tak ok, veď som starostu nevolil, nemám morálne právo nadávať...

Po týždni mi prišiel list. Vraj som v poradovníku. Ten je k nahliadnutiu na MU. To, že miesto potrebujem, nikoho netankuje. To, že v mieste môjho bydliska nie je problém miesto vyčleniť, tiež nikoho nezaujíma. Ak si telesne postihnutý, máš smolu. MIesta sa totiž prideľujú zdravým. 

Asi mali kreatívci pravdu. Asi to miesto môže byť za fľašu vína. Ktorú dám starostovi ako úplatok. Tak, ako to robí každý slušný mafián v BA. Ja som išiel normálne, ako slušný človek. A mám to, čoho je na lúčke pred billboardom more. Vďaka psíčkarom, ktorí po svojich čokloch zásadne neupratujú. Veď načo, mestskí policajti sú na buzeráciu a papuče, ak stojíte na inom mieste ako máte...

Podobne reagovala aj Národná diaľničná, keď som si žiadal o bezplatnú diaľničnú známku. To je však na ďalší článok...

 

Pridať komentár

Feedback