Pani Balkovičová, vyzývam Vás – vyvráťte informácie o Vašej spolupráci s pánom Kotlebom!

Na začiatok – ešte donedávna som bol skalopevný budúci volič pani Balkovičovej v rámci primátorských volieb v Zvolene (november 2014). Po prečítaní článku „Je kandidátka na post primátorky Zvolena Lenka Balkovičová naozaj nezávislá?“, som nútený svoje stanovisko prehodnotiť.

Je mi jedno, že Lenka Balkovičová bola možno členkou Komunistickej strany, je mi jedno, že v minulosti spolupracovala so stranami diskreditovanými rozličnými kauzami - SaS a SDKÚ (takmer každý politik je u nás už „zabahnený“, či už je to Fico, Mečiar, Lipšic, Procházka, ...). Čo mi ale vadí, to sú vyjadrenia Balkovičovej ohľadom banskobystrického župana Kotlebu. Ja som takisto ako autor článku v Pravde tieto „sluchy“ ohľadom spolupráce pána Kotlebu a pani Balkovičovej zaregistroval.

Ak je to pravda, budem z pani Balkovičovej hlboko sklamaný. A nielen ja. Nejde mi ani tak o osobu Kotlebu, ako o odkaz, ku ktorému sa hlási. Ide o existenciu Slovenského štátu počas II. svetovej vojny a prejavované sympatie voči Hlinkovej slovenskej ľudovej strane – Strane slovenskej národnej jednoty, ktorá mala najväčšie slovo v Slovenskom štáte. A týkalo sa to aj zbavenia práv Židov a ich následná deportácia. Toto sa dotklo aj mojej rodiny. A samozrejme že nielen. Veď len za rok 1942 bolo do koncentračných táborov na území Poľska deportovaných vyše 57 000 židov, z ktorých 2/3 pobyt v koncentrákoch neprežilo.

Okrem toho sa predstavitelia Slovenského štátu podieľali aj na rozpútaní II. svetovej vojny, keď v septembri 1939 napadli Poľsko spoločne s nemeckými „spojencami“.

Marián Kotleba sa nikdy svojimi sympatiami voči tradíciám Slovenského štátu netajil. Momentálne je to župan Banskobystrického samosprávneho kraja. Zvolili si ho ľudia a ja to akceptujem. Tým viac, že sa nikdy na nič iné nehral, než reálne bol.

Avšak považujem za veľmi nebezpečné (teda ak je to pravda) využívanie pravidla „nepriateľ môjho nepriateľa je môj priateľ“. Nie je tajomstvom, že hlavným súperom pani Balkovičovej v novembrových komunálnych voľbách bude predstaviteľ SMERu, čiže strany, ktorá sa „nemusí“ s banskobystrickým županom.

Nakoľko však predstaviteľa strany SMER - SD voliť nechcem, vyzývam pani Balkovičovú, aby sa k svojej údajnej „spolupráci“ s Mariánom Kotlebom verejne vyjadrila.
 
Imrich Weisz

 

Pridať komentár

Feedback