"Dokončíme dielo - urobíme, čo treba" - VOĽME ZMENU

Ľudia chcú zmenu - ľudia potrebujú zmenu.

Už štvrťstoročie sa snažíme naplniť ideály a predstavy národa, s ktorými ľudia išli na námestia v roku 1989 - lebo chceli zmenu, lebo chceli slobodu, lebo sa chceli mať lepšie.

ZMENA naozaj prišla !

Vláda jednej strany padla - znovu tu máme vládu jednej strany, alebo zoskupenia spriaznených strán, ktoré zubami nechtami bráni výdobytky svojho vládnutia.

Tie výdobytky sú : 

-v podobe 300 tisíc nezamestnaných, 
-v podobe ďalších 300 tisíc ekonomických utečených slovákov v zahraničí, 
-v podobe 3 miliónov exekúcií, 
-v podobe 30 tisíc bezdomovcov, 
-v podobe 300 tisíc ľudí žijúcich pod hranicou chudoby, 
-v podobe 45 miliardového dlhu štátu voči súkromným bankárom, 
-v podobe ďalších miliárd dlhov na účtoch obyčajných ľudí.

Jediné, čo nám zostalo, je možnosť slobodne cestovať po svete pre ľudí, ktorí si to môžu dovoliť, pritom veľkej väčšine ľudí je to platonický výdobytok, lebo cestovať nemajú za čo.

Raz za 4 roky nám tieto "relevantné, či štandardné" strany doprajú slobodu vo forme voľby z klamlivého výberu z ponuky týchto štandardných strán.
Ponúkajú nám nič nehovoriacu hru čísiel o percentách daní a odvodov, ktoré sa potom aj tak z 30-tich percent rozkradnú v ich réžii a pod ich ochranou.
Ich ospravedlnením, či zdôvodnením takého konania je známy výrok vysokého potentáta, priamo na pôde parlamentu 
"Vyhraj voľby a môžeš všetko !

Tieto strany priatelia, ale ani ich početné odnože, nám neponúkajú žiadnu zmenu - ponúkajú iné účesy, alebo iné šaty, do ktorých obliekajú ich posvätné zvyky, aby zmiatli, či oklamali občanov.

Priatelia - zotročovanie, zbedačovanie, beztresné okrádanie ľudí, vlastných občanov, raz z prava, potom z ľava, nie je žiadna zmena !

Žiadna z týchto vládnych strán v podstate neponúka koniec zotročovaniu, zbedačovaniu, okrádaniu vlastných občanov - oni chcú iba vládnuť podľa hesla "Vyhraj voľby a môžeš všetko". Oni vlastne nemajú žiadne programy, prinášajúce zmenu, s veľkým Z.

Jediný, kto tu má naozajstný program zmeny, je PRIAMA DEMOKRACIA, s volebným číslom 22.

Ona jediná prichádza s programom odstránenia neobmedzenej moci politických strán a odovzdania moci vlastným občanom vo forme samosprávy, kde kolektívna vôľa občanov, priamym rozhodovaním, stojí nad všetkými ústavnými, aj neústavnými inštitúciami v tomto štáte. Vôľa ľudu je posvätná, nie vôľa politikov a oligarchov !

Sfunkčnime spravodlivý referendový systém, od obcí, cez regióny, až po štát a vypusťme rybníky všetkým klamárom a podvodníkom, skrývajúcim sa za pláštikom relevantných politických strán. Vezmime im ich zbrane. Vezmime moc všetkým politickým stranám, vrátane našej. 
Najskôr však dajte dôveru strane PRIAMA DEMOKRACIA a dajte im aspoň 90 mandátov v Národnej rade Slovenskej republiky, aby mohla tú skutočnú zmenu zakotviť do ústavy Slovenskej republiky.

Prvé čo urobíme v parlamente, bude zásadná zmena ústavy, hlavne v časti referendového systému a v časti volebného systému.

Občania ! Ak toto uskutočníme, všetky ostatné veci už budú realizovateľné vo vašej réžii. My v strane nemusíme vedieť všetko, nemusíme byť najmúdrejší, nemôžeme byť najspravodlivejší. Tými najmúdrejšími, najspravodlivejšími a najmocnejšími ste a musíte byť VY, vaše kolektívne vedomie. Žiadny občan osobitne Vás nemôže zastúpovať a vziať Vám Vaše práva. Rovnako sa Vy nemôžete a nesmiete vzdať svojich práv.

Šanca a zdôrazňujem - jediná šanca, je vo voľbe PRIAMEJ DEMOKRACIE, s volebným číslom 22. 

Nie je to voľba "mačky vo vreci" - je to skutočne voľba konkrétnej, jasne pomenovanej veci, majúcej svoj zmysel.

Komentáre

Obrázok používateľa Ladislav Serenča

Môj názor je, že 40 % voličov je už dávno rozhodnutých a tých volebný program iných strán vôbec nezaujíma. :-(((

Feedback