Stromy nepijú vodu

V Bratislave som zistil veľmi neobvyklú vec. Chodím istou ulicou pravidelne pár krát za týžďeň, častejšie sa už niekedy bojím. Bojím pretože neviem čo ma prekvapí. Rozmýšľam či som v poriadku či nemám halucinácie, či sa mi to včera len nezdalo a tak. Či sa mi to dnes len nezdalo. Na Grosslingovej ulici, naproti gymnáziu sú stromy, lenže to nie sú obyčajné stromy, sú to zázračné stromy. Oni nepotrebujú piť. No vážne. Okolo ich kmeňov je vyliata hmota, ktorá sa vylieva na ihriská okolo preliezok, aby si deti neublížili pri páde. Je to taká gumená hmota, taká čo sa Vám prebára pod nohami, keď na ňu stúpite. Nie je to, ale žiadna špongiová hmota, ani hmota, ktorá by prepúšťala len tak vodu. Tam kde by ste čakali zem, trávu, za dažďa možno aj blato tam máte hmotu, ktorá vodu pustí tak vo svojich okrajoch.  /Možno sa mýlim./ Prečo?
V žiadnych novinách ani staromestských a iných som okolo toho nič nezaregistroval. okolo tejto modernej technológie. Položil som si otázku: Vydržia stromy bez vody? A potom: Je v tomto prípade menej viac?
Keď stromy vyschnú tak sa asi vyrúbu, ale tieto sú zázračné, tak sa to asi určite nestane. Pijú vodu iba listami, korene nepotrebujú. Obalenie pôdy okolo ich kmeňov to je len spôsob ako ochrániť občanov./ Pôda je nebezpečná./ Na základe niekoho iniciatívi? Kto je ten zázračný cudzinec? Aktívny dobrodinec? Veď stromy vlastne asi vodu nepotrebujú, dnes to už viem. Žil som v omyle.
Komu to prospeje? Keby bolo v meste o niekoľko stromov menej nebola by to paráda.
Kto za tým stojí? Dáke záhadné hlasovanie? Zbierka obyvateľov ulice? Kto im pomohol?
 

Pridať komentár

Feedback