Okienko

Okienko.
„  V očích  kolektivisty je vždy nějaký vyšší cíl, jemuž tyto činy slouží a který je ospravedlňuje, protože sledování společného cíle společnosti nesmí narážet na žádné meze jako např. práva nebo hodnoty jednolivce.“ F.A.Hayek, Cesta do otroctví, str.121,  Academia 1990
 
Sú ľudia, ktorý sa chcú očkovať skutočne k tomu motivovaný viac než túžbou cestovať, alebo je tu stále živá snaha, že pokiaľ sa majú očkovať inou než ideologicky vhodnou vakcínou tak radšej žiadnou aj keď im o cestovanie vlastne možno nejde, lebo nemajú prečo a začo? Nižšie uvádzam prípad z Bratislavy, je tam aj v linku adresa, dá sa ľahko preveriť osobne, keď tu niekto žije, ale sú nepochybne na Slovensku ešte aj iné miesta, kde sa môžu dať ľudia zaočkovať Sputnikom a kam sa dá ísť pozrieť, za akých podmienok prebieha očkovanie tam a v akých fantastických podmienkach, hlavne, že sa plytvalo na testy... Inde sú v očkovaní pred nami a priblížili sa k pacientovi namiesto propagandistických rečí.:
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/21/v-cesku-prakticki-lekari-ockuju-uz-tri-mesiace/
Kto vedie hybridnú vojnu vlastne? Už nie je záujem dávať vakcíny na výber a budú mať aj pojazdné očkovacie pracoviská pre starých ľudí na výber chvíľku aj Sputnik, alebo im budú nanucovať len jedinú možnosť? Keďže už  je Sputnik na odsune zo Slovenska. Zrazu je už lepšie byť zaočkovaný ničím ako niečím? Tomuto sa hovorí reklama na očkovanie a súčasne spôsob, ako ponížiť ľudí, ktorý nie sú politicky korektný , či majú iný názor než väčšina, či ministerstvo zahraničných vecí? Ponižovanie potrvá len do 30. Júna /, ak k nám nepríde do módy ako vzbura očkovacia turistika/, ale čím sa budú ľudia očkovať napríklad na tomto mieste som sám zvedavý. Dokonca sa zdá, že aj pojazdné očkovanie a očkovanie v ordináciách všeobecných doktorov sa odkladá, len kvôli Sputniku, ale skôr za tým bude neschopnosť. Tak teda tá Bratislava:
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/23/nedostojnost-ockovania-sputnikom-v/
https://komentare.sme.sk/c/22686879/my-sme-ti-ktori-sa-dockali-ako-matovic-stvoril-ockovaciu-subkulturu.html
 
A čo ďalej:
https://www.postoj.sk/82019/hra-na-dobrovolnost-sa-skoncila-proti-delte-pomoze-uz-len-povinne-ockovanie
https://www.postoj.sk/82036/povinne-covid-ockovanie-neblaznime
https://echo24.cz/a/SHQ5n/plosne-testovani-nedava-smysl-ani-financne-ock...
Ako bol vlastne vekovo rozvrstvený záujem o vakcínu na Covid? Sú vôbec všetci tí štatistický záujemcovia o očkovanie Sputnikom schopný vyplniť formulár na prihlásenie k očkovaniu ním a keby aj majú prístup k počítaču a internetu a informácii , že sa treba prihlásiť? A prečo sa na Slovensku s ponukou vakcín nesústredia na vekové kategórie, ktoré sú najviac zraniteľné, teda ľudí nad 60 rokov, aby práve pre nich boli najviac prijateľné nielen z hľadiska geopolitického, biznisového... ale čo tak aj z hľadiska ľudského a so zohľadnením ich predsudkov? Namiesto snahy rozšíriť ponuku vakcín sa skôr zdá, že strašením chcú dosiahnuť, aby ľudia nevymýšľali a dali si čo je a to rýchlo, bez predchádzajúcej prehliadky či posudku doktora, preventívnej prehliadky, odberu krvi... keby sme všetci chodili na preventívne prehliadky aspoň každé dva roky, tak je o to okatejší nedostatok doktorov...
https://www.iz.sk/30-grafov-o-zdravotnictve/porovnanie-poctu-lekarov-na-1000-obyvatelov
https://www.iz.sk/30-grafov-o-zdravotnictve
Reči o pribúdaní nových prípadov sú nepochybne zavádzajúce, lebo sa zase opakuje stará pesnička, že stúpa počet nakazených, ale nehovorí sa o tom, že či niekomu vlastne niečo je a zabúda sa spomínať počet obyvateľov danej krajiny, kde pribúda počet prípadov, lebo je zásadný rozdiel, či pribudne 200 nakazených/mŕtvych na počet obyvateľov Veľkej Británie, či na počet obyvateľov Slovenska. Samozrejme u dát o mŕtvych zo zahraničia sa nerieši, nespomína či s Covidom, či na Covid ani diagnózy, vek... Burcujú a strašia aj nadšený novinári a ženú ľudí na očkovanie podmienečne schválenou vakcínou. Ľudia sa môžu chrániť predsa aj dodržiavaním odstupov, stretávaním s rodinou, ľuďmi vonku nie vnútri, preočkovaním personálu v domovoch dôchodcov, dokonca aj rúškami ak chcú.  Ani deti, keď ste rodičia viete, sa pokiaľ sú choré neočkujú ako Vám povie aj detský doktor, lebo by sa mohol zhoršiť ich stav a to sa nepochybne týka asi aj starších vekových kategórií. Čaká sa aj na iné vakcíny robené iným štýlom, ktorý sa používal pri vývoji očkovacej látky na hepatitídu.
https://abcnews.go.com/Health/novavax-covid-19-vaccine-works-things/story?id=78265207
 
Už sa píše, že delta mutácia pripomína príznakmi prechladnutie a alergiu. Alergici traste sa a neskúšajte prechladnúť, lebo budete covid podozrivý.:
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/17/covid-19-meni-priznaky/
 
Čo sa môže zmeniť, keď ste zaočkovaný vo vzťahu k delta variantu a ste riziková skupina?:
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/15/takmer-tretina-britov-ktori-zomreli-na-mutaciu-delta-bola-plne-zaockovana/
Rizikovou skupinou sa po očkovaní v dôsledku toho, že ste moc mladý môžete stať práve preto, že ste mladý a zaočkovaný:
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/14/zapal-srdcoveho-svalu-u-mladych-muzov-je-po-ockovani-vakcinami-pfizer-a-moderna-vyssi-ako-sa-ocakavalo/
https://mediweb.hnonline.sk/spravy/2336362-izrael-preveruje-pripady-myok...
https://lekarskenoviny.sk/index.php/2021/06/15/ema-skuma-pripady-myokarditidy-a-perikarditidy-u-maleho-poctu-ludi-zaockovanych-vakcinami-proti-covid-19/
Prípady športovcov, ktorý po očkovaní, nevieme či v dôsledku očkovania, pri výkone zomreli na zlyhanie srdca, alebo skolabovali sa riešia asi v tichosti, teda to čoho následkom sú, ale nepochybne pokiaľ sledujte niektoré športy môže sa Vám aspoň zdať, že ich pribúda. Tak možno radšej moc nebehajte. Futbalisti reprezentujúci niektoré krajiny na ME to už zobrali asi vážne.
Ako riešiť situáciu s Covidom by sa mali učiť možno v tajomnom Švajčiarsku o ktorom sa na Slovensku píše čo sa týka Covidových opatrení tak málo, ako keby nebolo ani v Európe. Prípadne čo sa týka budúcnosti uvažovať ako Singapur, to znamená naučiť sa s Covidom žiť a nepoložiť kvôli nemu a lockdownom hospodárstvo už nadobro. Zanecháme aspoň menšiu uhlíkovú stopu, keby k položeniu hospodárstva došlo..., lebo záchranné balíky nepadajú z neba aj keď by sa tak mohlo zdať.
https://echo24.cz/a/SwXem/singapur-planuje-zruseni-epidemie-s-covidem-chce-zit-relativne-normalne-a-asi-i-trvale
Otázka je, že kde a komu bude poskytnutý politický azyl pokiaľ sa tu skutočne od vyhrážania pristúpi k núteniu detí do očkovania, lebo ináč nebudú môcť chodiť do školy medzi deti? Toto rozhodne nie sú kroky, ktoré by ľudí viedli k tomu zakladať si rodiny na Slovensku, alebo tu s nimi zotrvávať. Toť na okraj v súvislosti s Covidom k prorodinej politike tohto štátu.
Len na záver pripomínam, že stále pretrváva záujem o pestovanie zmätkov, keď sa zabúda na to, že je obtiažne, aby niekto niekoho ako bezpríznakový nakazil. Už zrazu nejde o nálož.
https://www.theguardian.com/world/2020/apr/21/boy-with-covid-19-did-not-...
Keď si držíte odstup dva metre, svieti slnko je nad 30 stupňov a fúka. Nehovoriac o zdravotnej závadnosti dýchania do rúšky celý deň v interiéri aj len pár hodín do jednej. Koľko rodičov dáva do školy deťom viac než jednu, dobre možno dve rúšky na celý deň? Je cieľ opatrení dosiahnuť, aby ľudia trpeli respiračnými ochoreniami  a to aj tí, ktorí nimi netrpeli? Kto ich bude preboha liečiť? Len sa pozrime do takej detskej rúšky:
https://townhall.com/tipsheet/scottmorefield/2021/06/15/a-group-of-paren...
 
 

Pridať komentár

Feedback