Róbert Fico : Jeho boj (Sein Kampf) – 2. časť

Mýtus 1. : Fico je komunista, ľavičiar, socka, .... a podobné stupídne červené nátery

Pamäť našich "pravičiarov" je typicky veľmi krátka, ako nezabúda pravidelne zdôrazňovať v diskusiách náš genialissimus. Má pravdu! Zabudli históriu zakladania SMERu, keď Róbert Fico veľmi otvorene hlásal čínske príslovie : "Nie je dôležité či je mačka biela alebo čierna, hlavne, že chytá myši.". Pôvodné zámery s neideologickou politikou boli veľmi rýchlo hodené cez plece, lebo intuitívne vynikajúco vybavený genialissimus pochopil, že na Slovensku z marketingových dôvodov musí dostať SMER ideologický NÁTER!

Enneagram typ 3 je pomerne slušne popísaný na stránke:

http://www.ruksak.sk/en_trojka.htm

nemá zmysel aby som tento text prepisoval .

Róbert Fico je ukážkový reprezentant tohto typu, ktorý má v rôznych prameňoch rôzne názvy, nehovoriac o viac alebo menej šťastných prekladoch do slovenského jazyka.

http://www.enneagram.net/type3.html

http://theenneagram.blogspot.sk/2007/09/type-3.html

Mne sa páči výraz "Image-Seeker", považujem ho za najvýstižnejší.

Tento typ ľudí sa uplatní v každom spoločenskom zriadení. Je posadnutý úspechom, ktorý je pre neho najdôležitejšou hodnotou. A s ohľadom na pracovitosť a schopnosti tento úspech aj dosiahne. Ak by sme po roku 1989 vyhlásili Podunajskú islamskú džamáhíriu s hlavným mestom v Prištine, genialissimus by sa stal minimálne imámom alebo jej prezidentom. Naopak ak by mali šancu Hayekovskí niktoši, stal by sa ich vodcom a bol by o dve triedy lepší Hayekov žiak, ako svoloč, čo sa dnes oháňa jeho menom. Je pracovitý, ochotný sa učiť a dokáže okolo seba vytvoriť dobrý realizačný team (a dokonale utajiť jeho najdôležitejšiu zložku pred nasprostastými novinármi). Róbert Fico z roku 2000 je úplne iný politik, ako v roku 2013! Prečo? :-D

Róberta Fica je možné prirovnať k Tonymu Blairovi. Je to najšikovnejší pravicový politik na Slovensku. Na Tonyho Blaira sedela veľmi dobrá charakteristika ako najšikovnejšieho thatcheristu, ktorý prekonal aj svoj vzor.

http://socialistunity.com/was-tony-blair-the-ideological-son-of-thatcher/

Ak chcete pochopiť ich politiku, najlepšie urobíte ak si uvedomíte, čo po svojich predchodcoch NEUROBILI (PONECHALI) a ignorujete náter, ktorým natreli skutočný charakter ich politiky.

Útočiť na Róberta Fica ako na ľavičiara je z jeho pohľadu činnosť súpera - užitočného hlupáka, zvyšujúceho jeho popularitu bez toho, aby si poškodil svoje renomé v kruhoch, ktorým slúži! Ak si zvolil ľavicový image, je to len prejav jeho dokonalej politickej intuície, marketingu a reálneho poznania väčšinovej voličskej základne.

Slovákov najlepšie charakterizuje ich patrónka - Sedembolestná Panna Mária. Napríklad žiariace Božské Srdce Ježišovo práve s ohľadom na jeho víťazný charakter ich až tak neoslovuje.

SME SEDEMBOLESTNÝ NÁROD S PODDANSKOU MENTALITOU.

Ak chce niekto zvíťaziť na Slovensku vo voľbách, musí osloviť archetyp Múdreho Starca a zároveň Hrdinu. Musí sa tváriť ako človek, ktorý dokáže za Slovákov premyslieť ich problémy a hrdinsky vybojovať za nich potrebné boje. RÓBERT FICO TO DOKÁŽE!

Pozrite si už spomenuté video a vypnite si zvuk. Sledujte neverbálnu komunikáciu a pochopíte, aké signály vysiela divákom.

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/28?date=22.09.2013

Ak by som mal vymenovať politikov, ktorí dokázali osloviť voličov na tejto úrovni, tak na jednej strane sú Hitler, Stalin, Mussolini (všetko psychopatológia ťažkého kalibru), na druhej Blair, Putin a Fico (riziko sa nazýva Hybris). Sú to proste Vodcovia s veľkým "V", obdarení obrovskou intuíciou a charizmou. Blair, Putin a Fico sú všetko typ 3, ktorý nie je ohrozený psychopatológiu typu schizofrénie (drastickou ukážkou bola paranoja Stalina). Sú to brilantní politici, ktorých môže ohroziť iba dobre pripravený, dôveryhodný a charizmatický politik rovnakého typu a to útokom na rozpor medzi ich slovami a činmi.

Na Slovensku podobného kandidáta niet a preto genialissimus bude vládnuť až do okamžiku, keď ho to samého prestane baviť a otrávený neschopnosťou svojho okolia sa neutiahne na prezidentský post.

Pridať komentár

Feedback