Róbert Fico : Jeho boj (Sein Kampf) – 1. časť

Na Slovensku máme spoľahlivý lakmusový papierik na politickú idiotiu. Má značku Róbert Fico. Už pri vyslovení tohto mena každý hlupák a sociopat začne vyvádzať ako šialený bez toho, aby sa zamyslel nad príčinami jeho úspechu.

Ak niekto sa chce poučiť na tému mediálna komunikácia v dialógu s podpriemerným súperom vedenom hlúpou moderátorkou, nech si veľmi pozorne naštuduje nasledovný duel:

http://www.rtvs.sk/tv.programmes.detail/archive/28?date=22.09.2013

Je tam všetko! Tragédia KDH, neschopnosť a absencia sebareflexie Fígeľa na jednej strane a suverénny výkon genialissima, sebavedome sa posmievajúceho svojmu okoliu. V detailoch by sa dali samozrejme nájsť aj optimálnejšie odpovede, ale ak zoberiem záťaž na nervy a nevyhnutnosť okamžite reagovať musím uznať, že Fico prekonal v mnohých ohľadoch aj Miloša Zemana. Nebudem sa zaoberať podrobnejším rozborom, nemám na to dostatok času, ale jeho odpovede boli učebnicové! (Áno, na tému tohto typu degenerovanej komunikácie jestvujú aj učebnice, problém jeho súperov je aj ten, že o nich ani netušia a sú leniví študovať a absolvovať potrebný tréning. Fica môže poraziť iba podobne natrénovaný politik, ale s ohľadom na úroveň súperov mu momentálne rovnocenný súboj nehrozí...). Gašpari typu:

http://hn.hnonline.sk/ekonomika-a-firmy-117/ficov-najdrahsi-plyn-uz-nech...

to určite nebudú.

Cieľom tejto série je demystifikovať nášho Vodcu trpiacich zástupov a na základe objektívneho pohľadu načrtnúť profil politika, ktorý by ho mohol poraziť (pokiaľ sa neporazí sám).

Na jeho psychologickú charakteristiku použijem pomerne presnú klasifikáciu, ktorá je prístupná aj psychologicky neerudovaným čitateľom, ktorá sa volá Enneagram.

Záujemcom odporúčam prečítať si napríklad :

http://www.abcknihy.sk/Kniha/enneagram-2076819?gclid=CKOIrZf58LkCFUjA3go...

Hrubá informácia je na stránke:

http://en.wikipedia.org/wiki/Enneagram_of_Personality

Po slovensky je k dispozícii:

http://www.ruksak.sk/enneagram.htm

Vopred avizujem pozrite si predovšetkým typ 3:

http://www.ruksak.sk/en_trojka.htm

Momentálne je náš genialissimus vo výbornej kondícii, ale tento typ sa môže stať pre spoločnosť vážnou hrozbou (pokiaľ sa nezničí skôr sám, ako stihne napáchať škody svojmu stádu).

U nášho genialissima vidím predovšetkým jedno veľké riziko (Tony Blair je smutný príklad, ktorý mu podľahol), ktoré je pekne popísané v článku:

„Moc nejen korumpuje, ale také mění vaši mysl“

http://www.blisty.cz/art/70279.html

Kto môže, nech si prečíta orginál:

http://www.independent.co.uk/life-style/health-and-families/health-news/...

Pridať komentár

Feedback