Apokalypsa - disharmónia - harmónia

Japonsko je len začiatok

Prebudili sme sa do zvláštneho dňa a mnohí z nás sa čudovali a nechceli uveriť vlastným ušiam a očiam. Je toto vôbec možné? Ja odpovedám že JE a dodávam, že to je len začiatok. Nie som pesimista ani čakajúci na koniec, aj keď sa aj nad tým často zamýšľam čo bude?

Jedným z ľudí, ktorí ma najviac fascinovali a z ktorých som si bral vzor do života bol francúzsky mysliteľ a antropológ Pierre Teilhard de Chardin. Fascinovali ma v mladosti jeho knihy a filozofia a prirodzene aj antropológia a život a všetko dohromady - jeho teológia života.  To čo som si z jeho myšlienok a filozofie zobral do života je zanietenosť za život a konečné splynutie v Božej harmónii. To som sa aj snažil zobrať do svojho života. Keď som po revolúcii hľadal svoje uplatnenie, tak som sa vybral jasnou cestou.

V čom bola tá cesta: tvrdím, že každá krajina by sa mala snažiť maximálne, ale pritom prirodzene plne v súlade s harmóniou života využívať miestne zdroje: energie, surovín, potravín a aj ľudských zdrojov. Dnes po 20 rokoch, kedy mi bolo umožnené naplno sa venovať určitej oblasti viem, že moja životná filozofia je dobrá a to k čomu ma inšpirovali géniovia sa oplatilo. Je len na škodu, že do verejného života a podnikania v rôznych oblastiach sa dostalo obrovské množstvo politických gaunerov a podnikateľských samorostov, ktoré nemajú v podstate žiadne zábrany a ich jediným cieľom je honba po majetku. To je hrozne zlé a má to obrovské množstvo negatív a z toho si myslím, že pramení aj súčasná veľká nespokojnosť národa. Úžasne sa klame a nekoná čestne.

Ja ale pôsobím v energetike a preto sa na záver vrátim k tomu čím som začal. Je jasné, že japonská tragédia je naprosto prirodzená, len mám akýsi dojem, že nešťastie, konkrétne zemetrasenie je znásobené o to čo sa stalo s jadrovou elektrárňou v Japonsku. Až mi nejde do hlavy ako sa mohlo Japonsko vybrať cestou budovania jadrových elektrární, keď zažilo na vlastnej koži jadrové bombardovanie na konci vojny. Aj pre toto nepovažujem za správne budovanie veľkých jadrových elektrární a nielen v Japonsku, ale nikde inde na svete a teda ani na Slovensku. Aj u nás to považujem za obrovský hazard a ak to poviem v pohľade náboženstva: "pokúšanie Pána Boha". Ak je totižto niečoho veľmi veľa nakumulovaného na jednom mieste vždy je to riziko: riziko je jadrová elektráreň, riziko je megakasíno, riziko je postaviť celú ekonomiku na zbrojárskom alebo automobilovom priemysle, riziko je veľa populistov a riziko je aj nezvládnutá diskotéka, kde sa deťom podáva alkohol. Všetko treba robiť s mierou.

Preto som sa vybral cestou využívania miestnych zdrojov, ja konkrétne biomasy, aby som ukázal, že to čo nám nadelil Pán Boh tu, v minulosti a teraz, vie prečo nám nadelil. A ja som presvedčený, že nám nadelil dostatok, aby sme sa dobre mali, prirodzene pokiaľ sa nebudeme rúhať a nebudeme plytvať týmito energetickými zdrojmi. A som veľmi rád, že môžem spokojne a s pocitom vďaky a úcty k tomuto Chardinovskému božstvu vzdať česť a úctu. Dobre to bolo vymyslené a dobre ma navigoval P.T. de Chardin a ja musím s pokorou povedať, že verím tomu, že skončíme niekedy v harmónii, ak sa budeme snažiť žiť v harmónii s prírodou.

Pred týždňom som prednášal na veľkej konferencii vo Welse a ja som hovoril o tom čo robím. Predo mnou hovoril človek z Holandska a druhý z Kanady a obaja hovorili o tom, že aj biomasu a pelety treba prevážať po celom svete ako ropu. Moja prednáška bola o tom, ako je nesmierne dôležité, aby tá biomasa čo narastie na Slovensku, bola na Slovensku spracovaná a aj využívaná. A všetko podriadzujem tomuto a čím ďalej tým viac, je naša firma silnejšia. Obaja predrečníci vzdali poklonu tomu čo som hovoril a uznali, že to je najlepšia stratégia a práve o tomto je využívanie obnoviteľných zdrojov energie. Na tomto mieste chcem ešte podotknúť, že nie je pravda že elektrická energia vyrábaná z biomasy je drahšia ako z jadra či zemného plynu. Drahšia je len preto, že lobisti si vymohli pred dvoma rokmi a politici im schválili zvláštne vysoké povinné výkupné ceny. 

A takto som presvedčený že to môže fungovať aj v potravinách a v mnohých iných sektoroch. Netvrdím, že som to vymyslel, ja som len filozofiu života prečítal od múdrych ľudí a predtým, ako som sa do toho všetkého pustil, som to  "odkukal" od môjho otca, v severnom Taliansku (kde sú všade jablká a malé firmy) a v Rakúsku, kde nie je ani jedna jadrová elektráreň, minimálna nezamestnanosť, čistota a poriadok a dvadsaťnásobne vyššie využívanie biomasy. Toto prináša obrovské množstvo pracovných príležitostí. Funguje to a to som rád.

Komentáre

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Jadrove elektrarne su zalozene na urane preto lebo sa z neho najskor robili bomby - statom dotovany vyskum sa teda uberal tym smerom. Inak by sme mali elektrarne na principe napr. Thoria.

Biomasa je niekolkrat drahsia ako fosilne ci ine paliva. Predpokladam ze vasa firma tiez dostava dotacie od statu a EU, teda z nakradnutych statnych penazi. Takisto ako ich dostavaju aj zakaznici ktoru biomasu pouzivaju. O tom aku energiu pouzivame najlepsie rozhoduje trh prostrednictvom ceny a individualneho rozhodnutia cloveka. Nie som odporca zelenych energii, naopak. Co mi vsak vadi je to ze ak ludia stale uprednostnuju ropu ci iny zroj energie a jej cena je stale nizsia ako cena povedzme veternej ci energie z biomasy, pretoze ropy je este stale dostatok, stat sa snazi zasahovat do tejto volby a dotuje "zelene" produkty hoci mrhaju prostriedkami.

No a tie reci o lokalnom spracovani vsetkeho - logickym vyustenim takehoto tvrdenia je zastavenie akejkolvek vymeny medzi statmi, firmami, a nakoniec ludmi. Zanik obchodu a uplna sebestacnost jedincov.

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Ale veď to čo tvdite o cene energie z biomasy vôbec nie je pravda. Pokiaľ sme aj (BIOMASA napr.) mali na začiatku granty tak to boli vyslovene na to, aby sa vôbec takýto druh energie mohol uchytiť a hlavne na propagáciu, aby aspom ľudia vedeli čo to je. Dotácia nikdy nesmie byť vyššia ako 30%. To ako fungujú štrukturálne fondy je podvod. Nebojte sa, sme verejná organizácia pod neskutočnou kontrolou množstva inštitúcií a osobne garantujem že peniaze sa neulievajú na súkromné účty.

Biomasa: kusové drevo, štiepka a pelety sú práveže lacnejšie ako zemný plyn na vykurovanie či výrobu elektriny a to aj vtedy, ak zarátame odpisy a všetky náklady prirodzene. Elektrina z jadra je len preto akože lacnejšia, pretože sa veľmi málo rieši čo s jadrovým odpadom a na druhej strane je to na jednom mieste obrovský koncentrovaný výkon. No a preto, že sa musí potom z jedného miesta distribuovať napr. na celé Slovensko, tak sú vysoké náklady na celý systém a jej cena sa zvýši distribúciou. Konečného zákazníka však zaujíma to, čo zaplatí a ten musí platiť aj za distribúciu. Rakúsko nemá jadrovú elektráreň a má elektrinu lacnejšiu ako SR, keby napr. všetky dotácie čo idú do ťažby uhlia nešli, tak sa systém, teda baníctvo zosype, lebo tak drahé a pritom nekvalitné uhlie by nikto nekupoval. Nedávno asi pred týždňom bolo zverejnené, že každý baník je dotovaný vyššou sumou ako je jeho celková cena práce.

Dnes výrobu biomasy (štiepky v lesoch, peliet, brikiet) nikto nedotuje a aj z konečných spotrebiteľov dotáciu na kotol získa málokto a to súhlasím, že to narúša trh. Ale plynofikácie boli dotované 50 rokov.

Nesuhlasím ani s tým, že ropy je dostatok a to vyplýva z princípu veci, raz sa musí vyčerpať a čím ďalej sa čerpá, tak za drahšie peniaze a to že ustavične rastie jej cena nie je len vec šejkova, ale aj vec toho, že ustavične sa ťaží z horšie a horšie dostupných miest a teda drahšie.

S veternými elektrárňami je to asi ako s Nórskom, kto má peniaze ich investuje a hoci vie, že sa mu vrátia za 15 rokov, ale sa mu vrátia a potom ešte čosi zarobia. Ak chceme v budúcnosti vôbec prežiť, či sa nám to páči alebo nepáči musíme hľadať nové zdroje, často ležia pod nohami. Inak príde celková kataklyzma ešte skôr a to nikto nechce.

A vec sebestačnosti je o tom, aby sme my nevozili napr. pelety do Austrálie a na Slovensko z Kanady napr. o tom hovorím, lebo to čo cena rastie o dopravné logistické náklady by jednak zaťažovalo úplne zbytočne ŽP a na druhej strane by sa obchod globalizoval a ceny zbytočne rástli. Globalizácia neznamená vždy znižovanie cien.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Tento krát som zase celkom na Vašej strane, pán Židek,
(to my vyššie bytosti sme náramne objektívne :-)),

podľa môjho názoru máte stopro pravdu,
Juraj je vedľa.

A hlavne máte pravdu, že tak by to malo byť aj s potravinami!!!

Len by Ste mi mohol ešte prezradiť, ako konkrétne získávate suroviny pre tú biomasu. Zbierajú ľudia po lese konáre, ihličie, lístie a pod.,
alebo vytínate aj stromy, alebo ako je to vlastne ?

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Juraj kladie otázky a rozporuje normálne korektne v záujme diskusie. To nie je žiaden problém. S ním sa nediskutuje zle, lebo vie o čom hovorí.

Potraviny, rád by som sa pustil aj do tohto sektora, len už som vo veku, už si netrúfam ďalších 10 rokov sa niečomu venovať, ale som presvedčený, že aj to ide tomu, kto seriózne pristupuje k biznisu aj v tom sektore. Mrzí ma, nesmierne ma mrzí neskutočný bordel na poliach a ich kosenie len kvoli dotáciam. To je choré Juraj.

Usmial som sa poslednej otázke. Áno, fakt sme kedysi zbierali aj šišky, hoci len na vzbudenie záujmu detí a ich rodičov. Ba dokonca sme aj za to získali kedysi 1998 ocenenie "Najlepší projekt v Európe", len potom prišiel zákon a zakázal to. Nechápem prečo, ale zákon je zákon a ten treba ctiť. Nemáme síl bojovať s legislatívnou mašinériou.

Našou rozhodujúcou surovinou sú piliny, ako odpad z píl a drevovýroby. Len spracovanie dreva spadlo na minimum a odchádza hlavne do Rakúska v celých dĺžkach, nespracované s nulovou pridanou hodnotou. Je tragédiou Slovenska a v tomto roku to vystúpilo ako "nahý cisár", lebo v závere rozkrádania mečiarovi nominanti nauzatvárali dlhodobé nevýhodné zmluvy v Lesoch SR na predaj obrovského množstva dreva na dlho a za nízke ceny a tak prirodzene smeruje na export. Nepôsobil tu trh, ale obyčajné klientelisticko korupčné prostredie a tak surovinu ovláda pár ľudí a na nešťastie štátu ešte aj za málo peňazí. To je tragédia.

Prirodzene používame aj konáre po ťažbe či suché kôrovcové odpady, rôzne iné odpady z dreva, ale to len vo výrobnom procese. Surovinou sú výlučne piliny, nie zriezané stromy kvôli výrobe energie prirodzene. To by bolo choré.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>>>>>>>>>>> Juraj kladie otázky a rozporuje normálne korektne v záujme diskusie

Napodobne. Bohuzial tu takych vela nie je.

>>>>>>>>>>>>>>> Mrzí ma, nesmierne ma mrzí neskutočný bordel na poliach a ich kosenie len kvoli dotáciam. To je choré Juraj.

No take su vysledky statnych zasahov.

>>>>>>>>>>>>>>> Nechápem prečo, ale zákon je zákon a ten treba ctiť. Nemáme síl bojovať s legislatívnou mašinériou.

Myslim ze tu robite chybu. Zakony nemozno ctit per se. Zakon ktory nariaduje strielat do ludi utekajucich za politicke hranice ctit netreba.

>>>>>>>>>>>>>>> Je tragédiou Slovenska a v tomto roku to vystúpilo ako "nahý cisár", lebo v závere rozkrádania mečiarovi nominanti nauzatvárali dlhodobé nevýhodné zmluvy v Lesoch SR na predaj obrovského množstva dreva na dlho a za nízke ceny a tak prirodzene smeruje na export.

Ale mnohi nariekaju ze je potrebne este viac statu v oblasti lesov ci energetiky! Politici, a nimi nominovani riadiaci pracovnici, nemaju ziadny zaujem na dlhodobom prosperovani statnych podnikov. Kazdy kto tvrdi opak klame sam seba. Pretoze oni spravuju dane prostriedky iba docasne (po dalsich volbach tam uz byt nemusia). Preto sa snazia maximalizovat ich prijem, aj prostrednictvom uplatkom za dlhodobe, nevyhodne zmluvy ktore sa nedaju vypovedat bez vysokych pokut.

Stara pesnicka o tom ze treba vymenit ludi a vsetko sa vyriesi je nezmysel. Problem je v tom ze tieto prostriedky nie su sukromne vlastnene.

Podobna situacia ako je v lesoch existuje aj v zeleznicnej doprave.

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Pan Juraj

so vsetkym prirodzene suhlasim.
taktiež pokiaľ sa prirodzene zakon prieci vseludskym hodnotam ako strielanie na hranicia nemozem predsa respektovat.
ja som mal skor v celom kontexte na mysli to, ze nemozem rozporovat vsetko, napr. ze ludia zobrali do vlastnych ruk neplatenie dani, odvodov, kradeze atd.

To ze s malokym sa da na blogoch diskutovat je tiez pravda ale to uz je tak, to si nemozeme prilis vsimat. Niektori zlo robia z nevedomosti a ini aby ustavicne posobili ako "diabol vyvolavali zlo".

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Cize keby ste nemali statne granty, tak to ani len nepostavite lebo nezozeniete dost sukromneho kapitalu? Stat vam takto aj kryje chrbat kedze je jednym z investorov. Ja sa ani tak nebojim ulievania do vasich vrecak (uz su to aj tak nakradnute peniaze od statu) ako toho ze neefektivne nakladate s prostriedkami kedze potrebujete dotacie a tie potrebuju aj vasi zakaznici aby biomasu pouzivali.

Mne sa biomasa sama o sebe paci, ale nemyslim ze cena tohto typu energie zavisi iba ceny dreva ci stiepkov, ale od celeho procesu spracovania, prevozu, ceny kotlov atd. Vela inych energii vratane napriklad pohonnych hmot je zdanovanych statom vo velkom mnozstve, napriek tomu ma zelena energia problem presadit sa.

Ked bude cena ropy vyssia ako zelene energie, resp. dost ludi bude uprednostnovat zelenu, prejdeme na ne.

Veterne elektrarne su katastrofa. Obrovske naklady, rozsiahle uzemie, kazia vizualny dojem z prostredia, a produkuju zalostne malo energie.

Preco niekto vozi pelety z Kanady na Slovensko? Nie je dostatok dreva na Slovensku? Preco nie? Lebo ho vlastni stat ktory to nevie manazovat a bud ho ma malo alebo ho vie predavat iba za vyssiu cenu ako Kanada + dovoz?

Globalizacia, v zmysle odburavanie barier v obchodovani, je prospesna, a tradicne prinasa nizsie ceny a zvysenie produktivity.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Rozmýšľaš čiste materialisticky. Fokusíruješ len na efektívnosť a eficientnosť,
lenže život je komplexnejší ako len jeden dva faktory,
ktoré vythneš z jeho kontextu.

Nižšie ceny a zvýšenie produktivity nemôžeš odtrhnúť od ostatných faktorov,
ako je napr. KÚPYSCHOPNOSŤ obyvateľov a ich celková životná úroveň,
ktoré sa práve odvíjajú momentálne od faktoru PRÁCA.

Príkladom je Nemecko.

Tamojší podnikatelia v rámci globalzácie vyniesli prácu von,
do krajín, kde je práca lacnejšia,
aby produkovali lacnejšie a podnikatelia mali vyššie zisky.
Odvolávali sa na väčšiu konkurencie schopnosť.
O.K. aj ju dosiahli,
ale za akú cenu ?

Domácemu obyvateľstvu zobrali prácu, stále viac občanov
je bez zamestnania, žije zo sociálnej podpory
a autá,
ktoré vyrábajú vonku s väčším ziskom ako doma,
tie nemá doma kto a za čo kupovať!!!

Nemecký politik (SPD) Lafontain, varoval pred týmto krokom, keď povedal:

"Darmo budete lacno chŕliť autá, autá vám nebudú kupovať autá, len ľudia ich budú kupovať,

a keď tých ožobráčite, môžete si vaše autá pekne skladovať, alebo šrotovať !

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>>>>>>>>>> Nižšie ceny a zvýšenie produktivity nemôžeš odtrhnúť od ostatných faktorov, ako je napr. KÚPYSCHOPNOSŤ obyvateľov a ich celková životná úroveň, ktoré sa práve odvíjajú momentálne od faktoru PRÁCA.

Cena je dana dopytom a ponukou. Predsa nebude niekto predavat auta za miliony v chudobnej dedine. Musi ponuknut nieco lacnejsie. Praca nie je jediny faktor, ak ste to tak mysleli.

>>>>>>>>>>>>>> Domácemu obyvateľstvu zobrali prácu

Praca by im ostala keby dokazali podmienkami konkurovat ludom zo zahranicia. Mat zamestnanie nie je pravo.

>>>>>>>>>>>>>> Odvolávali sa na väčšiu konkurencie schopnosť.

Ak by zamestnavali domacich, mali by vyssie naklady a v suboji s konkurenciou by tahali za kratsi koniec. Konkurencia takto tlaci ceny nadol, z coho profituju domaci obyvatelia pretoze platia za tie vyrobky menej.

>>>>>>>>>>>>>>> stále viac občanov je bez zamestnania

Nezamestnanost je otazka cien (prace).

>>>>>>>>>>>>>>> "Darmo budete lacno chŕliť autá, autá vám nebudú kupovať autá, len ľudia ich budú kupovať, a keď tých ožobráčite, môžete si vaše autá pekne skladovať, alebo šrotovať !

Popierate ze trh funguje na principe ponuky a dopytu?

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Juraj
neprečitali ste ma tak ako som pisal. My konkrétne sme implementovali nesmierne náročny projekt, keď to ešte nikto nepoznal a bolo treba skutočne naštartovať proces. Dotácie, cca 30 % išli skutočne len na naštartovanie procesu. Ak ma chcete správne pochopiť tak ma pochopíte.

Dnes keď sme proces naštartovali, nie sú nutné ani potrebné žiadne dotácie. Dotácie do biomasy boli možno miliontina z toho čo potreboval a zhltol zemný plyn. Dnes je celá výroba nielen u nás plne samofinancovateľna, nielen výroba ale aj spotreba a sektor sa masívne rozvíja.
Prirodzene aj my sme riadne zdaňovaný a za 5 rokov fungovania sme už len na DPH vratili štátu dotácie. Teda môžeme povedať, že to bola pôžička. A preto som presvedčený že projekt sme dobre nastavili. Bez problémov sa biomasa samofinacuje nieln u nás. Ja len fakt podotýkam, že po 50 rokoch dotovania zemného plynu potrebovala biomasa naštartovať. To už vôbec nehovorím o vytváraní trvale udržateľných pracovných príležitostí a zostávaní peňazí za energiu na Slovensku.

SK a Kanadu som spomenul len ako príklad - filozofiu. Prirodzene nikto pelety nevozí z Kanady na SK a my do Austrálie, ja som hovoril o filozofii využívania obnovitelných zdrojov energie.
Ja neodsudzujem globalizáciu, len hovorím že ju nie je možné povýšiť nad všetko. My sme stratégiu stavili na domáci obchod v normálnom konkurenčnom prostredí.

Globalizácia v tomto sektore pôsobí skôr negatívne, pretože masívne dotovaní strategickí investori dostali neporovnateľne vyššie dotácie, ktorí používajú aj na Slovensku konkurenčnú surovinu zdvihli vďaka nízkej cene práce ceny vyššie ako napr. v Nemecku.
Teda na využívanie biomasy keď sme začínali pred 10 rokmi pôsobili jednak nízke dotované ceny zemného plynu a na druhej strane dotovaná surovina konkurencie.

Keby sa projekt rozbiehal dnes a štandartne ako to robí podnikateľské prostredie bez prípravy spotrebiteľov všetky pelety by skončili v zahraničí, Slovensko by malo emisie (znečistenie) a pár zamestnaných vo výrobe nič viac. Dnes mu zostávajú peniaze, ktoré nemusia spotrebitelia vynakladať a posielať do Ruska a neporovnateľne viac zamestnaných, pretože sú aj vyvolané trvalé pracovné miesta, ktoré napr. v automobilovom sektore chýbajú, kde nedostáva štát ani DPH.

Financovanie tretieho sektora na Slovensku - vieme, že MVO sú stále výrazne závislé na zahraničných finančných zdrojoch.Vláda však má k dispozícii rôzne mechanizmy, ktorými sa môže podieľať na spolufinancovaní MVO - okrem nepriamej podpory (napríklad oslobodenie od daní pre MVO, daní z pridanej hodnoty, colných poplatkov, odpočet darov zo základu dane pre darcov, vytvorenia legislatívneho a daňového prostredia a pod.) je to aj priama podpora - teda priame financovanie MVO zo štátnych zdrojov, a to formou poskytovania dotácií, realizáciou kontraktov a zmlúv...
Situácia v oblasti priamej finančnej podpory MVO z verejných zdrojov nie je zatiaľ dostatočne prehľadná a jasná. Tiež informácie o rozdeľovacích mechanizmoch sú často nedostupné, čím sa prirodzene stráca aj možnosť sledovania účelnosti a efektivity využitia týchto prostriedkov. Okrem finančných prostriedkov prerozdeľovaných rôznymi rezortami a štátnymi fondami. MVO sa so svojimi projektami môžu obracať aj na zahraničné vládne inštitúcie, ktoré prostredníctvom rôznych grantových programov taktiež podporujú ich činnosť.
Takže takto to funguje.
Ale ako neplatená reklama znel tento Lackov blog dobre.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Moj argument bol iba o tom ze akakolvek energeticka politika statu je skodliva, trh, prostrednictvom ceny riesi alokaciu a zdroje energii. Akekolvek propagovanie statnych zasahov v oblasti energii povazujem za skodlive.

Ocividne je velmi tazke porovnat ktore energie su efektivnejsie ci viac preferovane kedze stat zkresluje trh dotaciami a tarifami/danami.

Ja vnimam globalizaciu ako odburavanie barier v obchodovani (dane, cla, tarify, dotacie, regulacie atd.). Globalizacia podla mna nie je dotovanie korporacii.

Obrázok používateľa Daniel Jankech

Dobrý článok a je mi jasné čo má Laco na mysli. Ochranu prírody, rešpektovanie ekonomickej osobitosti krajiny a všeobecný prospech obyvateľov.
.
Ešte jedna otázka na Teba Laco.
Ten mandát si si po Marte S.zobral?
Totiž pre morálne zdravie občanov je aj takáto vec dôležitá.

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Mrkni si môj predchádzajúci blog a uvidíš čoho sú schopní moji a naši oponenti.
Je mi ľúto, ale ich morálne zdravie nezaujíma a tvrdia, že sú absolútna väčšina v Rajci. Trvdia, že absolútna väčšina ma nechce počúvať. V Sv. Písme stojí: "ak vás neprijmu otraste si prach z nôh" alebo ešte aj "medzi svojich prišiel a svoji vlastní ho neprijali" alebo ešte aj "žiaden prorok nie je bez úcty iba ako vo svojej otčine". Tým som prirodzene ja som nepovedal, že som prorok. len sa mi akosi veľa vnuknutých veci vypĺňa... Neviem čo to je, nie som toho hoden.

Tak som sa teraz zasa radšej vrátil k tomu, kde nie som tak provokujúci, aj keď aj tu si šprnknem občas a počkaj chvíľu, ako sa to zasa spustí, len aby zbadali že som čosi napísal. Vieš že mňa to nerozladí.

ja viem že som Ti neodpovedal, prepáč.

A v písme tiež stojí:"V nebi si zhromažďujte poklady; tam ich neničí ani moľ ani hrdza a tam sa zlodeji nedobýjajú a nekradnú. Lebo kde je tvoj poklad, tam bude aj tvoje srdce."
Alebo:
"Lampou tela je oko. Ak bude tvoje oko čisté, bude celé tvoje telo vo svetle. Ale ak sa tvoje oko zakalí, bude celé tvoje telo vo tme. A keď už svetlo, čo je v tebe, je tmou, aká bude potom tma sama?!"

Obrázok používateľa Daniel Jankech

Pani alias "Rajecká"
I keby som nemal Laca rád, nemôžem mu zobrať úspech ktorý dosiahol.
Ja jeho článok nepokladám za reklamu a ani drevenými peletami nekúrim a ani nikto z mojich príbuzných.
Avšak súhlasím s tým že máme ako ekonomika veľký potenciál ušetriť za ruský plyn či iné energie a môžeme si pomôcť nielen novými energetickými možnosťami, ale aj vznikom tisícov pracovných miest.
Laco má pravdu.
A okrem iného na rozdiel od Vás ide s kožou na trh, má tu fotografiu a zodpovedá sa za svoje názory.
Z Vás hovorí len závisť a zloba.

Pán Jankech,
ja nikomu jeho úspechy neberiem. A taktiež mu nemám čo závidieť a zloba taktiež zo mňa nejde. Len sa snažím poukázať na niektoré veci.
Nemyslím si, že Laco ide s kožou na trh - ja si za svojimi názormi tiež stojím a nemyslím si, že k tomu potrebujem fotku. Anonymných je nás tu viacej a myslím si, že vieme prečo.
Opakujem, zloba ide z Laca. A je to veľká zloba.

Obrázok používateľa Daniel Jankech

Ja som si žiadnu Lacovu zlobu nevšimol. Spravodlivý hnev vyvolaný snahou odhaliť bustu fašistickému zločincovi nepokladám za zlobu.
Ale naopak zlobou je ak chceme velebiť človeka, ktorý je preukázateľne zločinec.

Zlobu nebudem vidieť v článkoch, ktoré napíše môj obľúbenec. A Dr. Ďurčanský až tak preukázateľne zločincom nebol. Ale keď chcem vidieť len jednu stránku veci, tak sa nepozriem aj na tú druhú stránku. Škoda.
Súdiť patrí predsa niekomu inému.
"Lebo Pán, Boh, je slnko a štít, milosť a slávu udeľuje Pán."

To vám stačil jeden takýto článok? Tak to je dosť úbohé. A inú modlu? Koho? Dajte nejaký tip. Nech už by poslanci navrhli akúkoľvek bustu, aj tak sa vždy nájde nejaký vrták, ktorému sa to páčiť nebude. Každá minca má dve strany - tak sa, prosím, aj tak na celú situáciu pozerajte. Veď treba hodnotiť CELÝ život Ďurčanského. Aj historici sa zhodujú na tom, že Slovenský štát nikdy poriadne preskúmaný nebol. Tak ako to vy môžete hodnotiť? Asi len podľa článkov. Alebo už okrem nádejnej dráhy spisovateľa ste presedlal aj na dráhu historika?

Obrázok používateľa Daniel Jankech

Sklamem Vás, ja tento článok o vyhlásení SAV nepotrebujem. Každý priemerne vzdelaný človek vie čo znamenal totalitný slovenský štát a aj to čo to pre slobodne a humanisticky zmýšľajúcich ľudí znamenalo.
Keďže si vážim slobodu a spravodlivosť musím odmietnuť tých čo ju obmedzovali ba dokonca pripravili v mene akejsi národnoštátnej modly smrť a útlak desiatkamtisíc občanov. Ja nie som nacionalista a ani rasista aby som zločin relativizoval a keď sa deje na inej náboženskej alebo národnostnej skupine, aby som ho toleroval.
Zločinec Ďurčanský nič výnimočne ľudské počas svojho života nevykonal a preto nemá žiadne poľahčujúce okolnosti. Medziným podľa Vašej teórie ktorou chcete relativizovať pravdu a zločin treba potom takto hĺadieť aj na Mikuláša Černáka a postaviť mu bustu.. veď zväčša zavraždil podobných ako je on.
Skupina ku ktorej ste sa názorovo zaradila potrebuje pocit príslušnosti ku skupine čo vytvára pocit bezpečia a neoplyvnil by Vás žiaden dôkaz a ani milión negatívnych článkov o Ďurčanskom, keďže by ste tým pocit bezpečia stratili.
Ĺudí ktorí v živote niečo pozitvne dokázali si vážim obzvlášť vtedy, ak sa borili s predsudkami ľudskou hlúposťou či nepriazňou osudu, ale nemám pocit že by som potreboval nejakú bustu kktorej by som sa mal obrazne povedané klaňať aj keď pozitívne vzory sú pre náš život prospešné.
Pekný deň a zamyslite sa.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

No, treba si pozrieť aj diskusné príspevky k tomu Vyhláseniu HU SAV,

jeden je napr.takýto:

"......ak v pokuse objektívne sa pozrieť na jednu osobnosť slovenských dejín, na politika, ktorý ovplyvnil slovenské dejiny 20. storočia,
vidí niekto iba politické pozadie, zrejme nepochopil, o čo išlo v novembri 1989.

Pluralita názorov, sloboda prejavu a sloboda historického výskumu predpokladá ako logický výsledok aj pluralitu v interpretácie dejín

a možnosť slobodného nezaujatého posúdenia akejkoľvek udalosti a akejkoľvek osobnosti dejín,

bez toho, aby historikovi niekto zapchával ústa, alebo vytrhával pero z rúk.

Je smutné že štatutári troch vedeckých inštitúcií vo svojom stanovisku s bohorovnou istotou prokurátorov neskúmajú osobnosti dejín, ale ich súdia:

„Konštatujeme, že Ferdinand Ďurčanský nebol demokratickým politikom a svoje krajne nacionalistické názory, kryté údajnou ochranou národných a štátnych záujmov povýšil nad princípy demokracie a humanity.“

Aj z tejto krátkej citácie však jasne cítiť, že podľa nich subjektom slovenských dejín je Československo
a nie
slovenský národ, ako by to malo prirodzene byť.
Žiaľ pri takýchto ich sklonoch treba

VÁŽNE POCHYBOVAŤ o SLOBODE vedeckého výskumu v týchto inštitúciách,
ktoré by mali byť hlavnými pracoviskami pre spracovanie slovenských dejín.

V Bratislave 11. marca 2011

Peter Mulík v. r.

PhDr. Peter Mulík, PhD.

Historický odbor Matice slovenskej

Grösslingova 23

812 51 Bratislava

mobil: 0905 560 386

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Ja tomu hovorím:

TENDENĆNÉ SKRESĽOVANIE DEJÍN,ako ho poznáme zo socializmu,

"bussines as usual", nič sa na tom nezmenilo !!!

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Nuž pán Jankech, to je ten "point of view"-uhol pohľadu.
Palestínčania vraj považujú Hitlera za svätca.

Alebo, predstavte si, že by sa našiel politik,
ktorý v EU
presadí vysťahovanie Cigáňov zo strednej Európy
do severnej Indie.

Pre stredoeuropanov, hlavne Čechov, Slovákov a Maďarov to bude najväčší hrdina tohto storočia,
pre Cigáňov zločinec.

Nuž, ako hovorím, to je ten "point of view", ktorý sa
logicky musí diametrálne rozchádzať
u tých a u tamtých.

Otázka len znie, kto je v práve, či DOMÁCI pán, ktorý sa chce neželaného hosťa zbaviť,
alebo
neželaný hosť, "that is the question" !!!

Obrázok používateľa Daniel Jankech

To je len Váš uhol pohľadu. Ak by to niekto urobil podľa Vášho scenára je zločinec. Ale len malá poznámka. Najskôr rómov, potom židov, potom komunistov, potom pravičiarov a potom bude boj jednotlivca na život a na smrť. História to už popísala.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Prepáčte pán Jankech, ale Vaša logika je úplne zvrátená!

Vy totiž upierate právo živočícha, zbaviť sa svojho parazita, resp.
príťaže, jemu strpčujúcej život !!!

Tak potom, ak sa neosedlaný kôň snaží zbaviť jazdca-
niečoho,
čo mu sedí na chrbte a znepríjemňuje život,
tak ten kôň je zločinec ?

Ja tvrdím, že je to jeho prírodou a Bohom dané právo,
jazdca zhodiť zo svojho chrbta!!!

Potom by človek nemal ani odohnať muchu, alebo komára, ktorí mu znepríjemňujú život,
len pokojne sedieť,
a čakať až mucha ,alebo komár,keď sa napijú jeho krve odletia dobrovoľne?

A čo keď nie, čo keď sa o chvíľu znovu vrátia ?

Žiaden živočích teda nemá právo sa brániť, Vy mu ho upierate,
potom sa pýtam, AKÝM PRÁVOM, V MENE ČOHO ????

Obrázok používateľa Daniel Jankech

Laco. Práve preto čo tvrdíš by si si mal ten mandát vziať, preto lebo tí čo Ti dali hlas vo voľbách názory nejkých anonymných okydávačov nezaujímajú.

Výborný článok - reklama na jeho biomasu ako vyšitá. Podotýkam, že neplatená reklama.
Poslanecký mandát p. Žideka - podľa overených informácií ho zatiaľ nezobral. Ktovie prečo? Ja osobne si však myslím, že ho ani nezoberie. Keby tak veľmi chcel, už by sa dávno poslancom stal.
Ale trošku som nepochopila - pre aké morálne zdravie občanov to má byť prospešné?

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Public relation na BIOMASU? No cieľ to vôbec nebol, ale okrem sprnkania do kontroverznych tem najradsej pisem o tom v com som doma a to je hlavne regionalny rozvoj.

Beriem, ze Japonsko po vojne inu sancu nemalo ako vymanit sa USA. Dobre.

Ale dnes je to silna aj ked velmi skusana krajina a preto som presvedceny ze prehodnotia svoje plany.
V tomto zmysle rozhodne Slovensko podla mojho nazoru vobec nebolo odkazane na dalsiu a dalsiu jadrovu elektraren a som presvedceny o tom, ze by sme boli lepsie urobili keby sme sa boli vybrali cestou Rakuska a severskych krajin. Je nesmierne riskantne stavat giganty, lebo aj tak sa vela energie straca transitom na obrovske vzdialenosti. Ja si uvedomujem, ze v kalkulaciach to sice vychadza mozno najvyhodnejsie ked sa zataja niektore naklady ale pri nebrati do uvahy rizik potom prevazi profit. Co nie je pravda. A japonsko dost ze ho postihlo zemetrasenie estem musia zapasit aj s jadrovym ohrozenim.

Mimochodom aj Japonsko vynaklada dnes velke zdroje na vyskum OZE a aplikaciu. To prirodzene viem.

Jadrova energetika je dedicstvo u nas komunizmu a vo svete gigantickeho kapitalizmu. Oba sú zle lebo idu do extremu. Chcu vsetko, vsetko a to nie je dobre. To nesmeruje k harmonii v Chardinovskom ponimani.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Pán Jankech by mal vysvetliť,
prečo
pri posudzovaní SLOVENSKÝCH politikov prvého a zatiaľ jediného SLOVENSKÉHO ŠTÁTU,
je
takým absolútne najdôležitejším a jediným kritériom ich vťah voči Židom???

Prečo by nemal byť PODSTATNÝM ich vzťah k VLASTNÉMU NÁRODU,
ale k nejakej cudzej, nechcenej minorite ???

Že by bol SLOVENSKÝ, ŠTÁTOTOVRNÝ, VäČŚINOVÝ NÁROD,
len
poddaným vo vlastnej krajine ???????????????

No asi, veď sa tým súdruhovia Židovia ani netaja a verejne to deklarujú:

" "Gójovia (hebrejské slovo, ktoré označuje príslušníka nežidovského národa alebo náboženstva, pozn. red.) sa narodili jedine preto, aby slúžili nám. Iné poslanie okrem služby národu Izraela na svete nemajú. Na čo sú pohania potrební? Budú pracovať, orať a žať. My budeme sedieť ako páni a jesť."

http://spravy.pravda.sk/nezidia-su-na-svete-na-to-aby-sluzili-narodu-izr...

Obrázok používateľa Rado Ch

Ten uzasny citat, to deklaruju Zidia ? Vsak priamo v tom clanku je uvedene, ze to povedal: "Rabín z ultrakonzervatívnej izraelskej vládnej strany Šas", preco zavadzas ?
Mimochodom, stale som sa nedozvedel, co konkretne vyviedol Durcansky, ze si nanho hrda ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Ach, prepáč, zabudla som, že Rabín z izraelskej vládnej strany je
kresťan katolík, alebo moslem, neviem to presne, ale Žid určite nie, že ?

Inak, ani to Rabínko nemusel vyhlásiť, stačí pozorovať život okolo seba a človek príde k rovnakému výsledku !!!

A chceš vedieť prečo som na JUDr.Ďurčanského hrdá ?

Nuž, myslím že na takého vzdelaného a inteligentného
človeka,NÁRODOVCA,
ktorý chcel dobro pre SVOJ národ, ktorý chcel svoj národ oslobodiť od pijavíc, ktoré mu cicali krv,

na takého by mal byť každý národ hrdý,

teda presne preto, prečo hadie jazyky na neho pľujú žlč a nenávisť !!!

Obrázok používateľa Rado Ch

Je Zid, nepovedali to Zidia, ale jeden Zid. Odsudit vsetkych kvoli takemuto vyroku sa neda, ze ?

Co s tym Durcanskym ? Co take, konkretne spravil ? To stale nechces, alebo nevies povedat ? Alebo bol antisemista a to ti staci ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Nuž, ak vyhlási oficiálne niečo Žid na takej pozícii, ako
je Rabín Ovadia Jozef,
to si myslím, že nehovorí len vo svojom mene a za seba.

Ale O.K., povedzme ty sa s tým nemusíš stotožňovať,
ibaže,
nikde som nečítala nejaké, od toho výroku sa dištancujúce
stanovisko napr.Židovskej nábeženskej obce na Slovensku,
takže,
to beriem, ako "kto mlčí, ten svedčí"!

A inak, ruku na srdce (ak ho vôbec máš), nepraktizuje sa
to vo svete tak, ako to povadal rabín Ovádia ?

Čo samozrejme nedávam za vinu len Židom, rovnako sú na vine idioti Gójovia, ktorí si to nechajú.

Inak, za mnohé výzmanmné osobnosti minulých storočí, ktoré sa nevyjadrovali o Židoch pozitívne,

jedna výstižná ich charakteristika od J.W.Goetheho, najväčšieho nemeckého básnika (1749 - 1832)

"Du kennst das Volk, das man die Juden nennt... Sie haben einen Glauben,
der sie berechtigt, die Fremden zu berauben... Der Jude liebt das Geld und fürchtet die Gefahr.
Er weiß mit leichter Müh' und ohne viel zu wagen, durch Handel und durch Zins Geld aus dem Land zu tragen...

Auch finden sie durch Geld den Schlüssel aller Herzen, und kein Geheimnis ist vor ihnen wohl verwahrt... Sie wissen jedermann durch Borg und Tausch zu fassen; der kommt nicht los, der sich nur einmal eingelassen..."

A to bolo predsa ďaaaaleko pred Hitlerom !!!

A čo sa týka Ďurčanského, veď som ti to už napísala, nevieš čítať ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Myslím, že ti to radšej preložím, ak by si tomu nerozumel:

"Poznáš národ, ktorý sa volá Židia.... Tí majú vieru, ktorá
ich oprávňuje cudzích OKRADNÚŤ....
Žid miluje peniaze a bojí sa nebezpečia.

On vie s ľahkou námahou a bez veľkého váhania,
obchodom a úrokmi
PENIAZE z krajiny VYNIESŤ.....

(Židia) tiež nájdu cez peniaze kľúč k všetkým srdciam
a žiadne tajomstvo nie je pred nimi v bezpečí....

Vedia každého pôžičkami a výmenami chytiť,(asi pod krk?)
kto si s nimi
raz začne, ten sa ich už nezbaví...
(že by MMF, alebo EU ?)

Akoby ten Goethe žil teraz, že ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

No tak ale, pán Židek, v čom klamem, v čom zavádzam,
ja len citujem najväčšieho nemeckého básnika 18. storočia.
Predsa Goetheho citáty si môžte vygooglovať !
Ja som to čítala na
http://www.arg-heusenstamm.de/schule/weimarbuchenwald/Internetseite/Unte...

To Ste ale nemal povedať, že ja klamem a zavádzam,
tým Ste sa sám u mňa kvlaifikoval na obyčajného KLAMÁRA,
už Vám nebudem veriť ani slovo !!!

V kontroverznej deabte s nickom "Žofia Rajecká" verím
to čo povie ona nie Vy !
Aj keď Vám je to určite jedno, ale ja mám zjavne iné kritériá
na pravdu a klamstvá ako Vy!

A keby zo mňa hovorila rasová nenávisť,
tak nebudem
obhajovať Vašu "teológiu života",lebo to povedal Žid ek !

Ja som len objektívna, čo Vám nie je dané!

Veru, každý nie je schopný
postaviť sa pravde zoči-voči, a byť kritický aj voči
sebe, svojej rase, národu, atď.

Ako napr. americký prof.Norman Finkelstein, tiež Žid,
ostro kritizujúci
tzv. "Holocoust Industry", vo svojej knihe rovnakého názvu.
Asi na to, aby bol človek objektívny a kritický aj smerom dovnútra, nie len von, nie len voči druhým,
asi na to treba mať
prinajmenšom jeho inteligenciu !!!

Nuž, každému nie je daná rovnako, kto už môžme za čo,
že ?

Obrázok používateľa Rado Ch

To, ze nejaky fanatik nieco povie a Zidia na Slovensku sa proti tomu neohradia, to nemoze byt smerodatne.
To je pomateny radikal, stary clovek, ktoremu hrablo v bedni a neviem preco by sa k nemu mal niekto nejak blizsie vyjadrovat. Na Slovensku mame Slotu, nanho uz tiez nik nereaguje.

Jasne, ze ja srdce nemam :), dovolil som si nesuhlasit s tebou. Ale kedze ludia, ktori s tebou nesuhlasia su po vacsine NEANDERTALCI, tak som z toho vyviazol este dobre. Tiez si myslim, ze niektorych ludi tak oznacujes nefer, nuz ale nik nie je dokonaly.

Goethe sa o nich vyjadruje ako o chamtivcoch, to ich treba za to vyvrazdit ? To, co napisal o Zidoch mozno povedat aj o nezidoch.

To, co si napisala o Durcanskom, to je co ? To nie je nic konkretne. To mozno napisat takmer o kazdom komediantovi ucinkujucom v NR SR. A myslim si, ze tebe by toto nestacilo, aby si na niekoho bola hrda. Alebo, zeby hej ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

No, len nech by sa opovážil nejaký kresťanský duchovný
niečo podobné povedať,
ale opačným smerom, teda o Židoch, Jéžiš, to by bolo v médiách virvaru,
ježiš, ten by sa musel ospravedlňovať na všetky 4 svetové strany,
ako by sa museli všetci politici-tajtrlíci od neho dištancovať!
Chýba vám objektívnosť, ale zjavne si to môžte dovoliť,
lebo somári Gójovia sú jednoducho somári,
nechajú si sr...na hlavu, takže, tak nám treba!!!
Vidíš, aká som objektívna ?

A k tomu, čo hovoríš:

"Goethe sa o nich vyjadruje ako o chamtivcoch, to ich treba za to vyvrazdit ?"

Tak to by muselo byť s tým "vyvraždením" najprv dokázané
OBJEKTÍVNE, nie len vaša verzia.

Akonáhle na spochybnenie nejakej oficiálnej verzie je
hodený trestný paragraf, to už hovorí samo za seba.

Čo ma posledne šokovalo, bol prípad biskup Wiliamson,
ktorý sa odvolával na konkrétne technické expertízy,
podľa ktorých
údajné plynové komory, vôbec nemohli technicky fungovať.

Namiesto toho, aby bol tento argument vyvrátený technicky
rovnako kvalifikovaným protiargumentom,
bol odsúdený na finančnú pokutu !!!

Ako stredoveká inkvizícia, ak niekto sa opovážil mať iný názor, než oficiálny !
Takže, s tým "vyvražďovaním" daj pokoj, môj I.Q. je vyšší
než aby som slepo verila, čo sa mi povie !

Preto som aj ateistka a verím len Dänikenovi, ten to aspoň podložil rozumnými dôkazmi!

Obrázok používateľa Rado Ch

Co uz len biskup moze nieco vediet o technickych expertizach ? A vobec, akych technickych expertizach ?

"Konštruktér Fred A. Leuchter vo svojom posudku tvrdí, že udávané počty zavraždených pomocou Cyklonu B sú príliš vysoké a technicky nezvládnuteľné. Táto správa bola už niekoľkými vedcami vyvrátená", tu:
- The Leuchter Report - Holocaust Denial & The Big Lie (http://www.nizkor.org/faqs/leuchter/)

"Existenciu plynových komôr spochybnil aj AMATERSKY historik David Irving, ktorý však svoj názor po štúdiu sovietskych archívov prehodnotil a v súčasnosti len spochybňuje počet mŕtvych a rozsah viny niektorých nacistických predstaviteľov."

http://www.sviecka.blogspot.com/

Je to objektivne az, az.
K Durcanskemu si sa uz nevyjadrila, preco ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Čo už len biskup môže vedieť o technických expertízach ?

No asi toľko, že sa vie na ne KONKRÉTNE odvolať, vie ich citovať
a keď mu ich logickými a vecnými,
rovnako kvalifikovanými protiargumentami nikto nevyvráti,
ale
namiesto toho ho odsúdia ako v stredoveku, že sa opovážil
pochybovať o tom, že Zem je platňa,
tak
to je pre mňa postačujúci dôkaz o tom, že to s tou oficiálnou verziou asi nebude celkom "kóšer"!

To ti je už to logické myslenie Homo Sapiensa, mysliaceho druhou signálnou,
preto
dokáže vychádzať aj z nepriamych dôkazov - indícií.

Na rozdiel od myslenia Neandertálcov,mysliacich len prvou signálnou,
ktorí potrebujú dôkazy priame, hlavne také,ktoré sa dajú vidieť, ohmatať,počuť, ňuchať!

Čo už narobíš, kto už môžme za čo, ani ja za to, že som vyššia bytosť:-), atď....poznáš, že?

Preto ti ani nezazlievam, že nechápeš môj názor na JUDr.Ďurčanského,
ako aj implicitne povedané, prečo som na neho hrdá, ako na Slováka.
Stále chceš niečo počuť expressis verbis, teda explicitne,
inak ti to nezaberá, že ?

Ako hovorím, kto už môžme za čo, ja mám preto všetkých ľudí rada, aj prihorených !

Obrázok používateľa Rado Ch

Teraz zas vytahujes signalne sustavy miesto vecnej argumentacie. Ale rozumiem ti, teda ani nie, ale miliony ludi veria v usmievaveho pana na oblaciku. Tak preco by si nemohla tiez len verit.

Vážený pán projektový manažér a generálny riaditeľ BIOMASA - Ladislav Židek.
na mestskej stránke Rajca, link uvádzam
http://www.rajec.sk/dokumenty/08-uznesenie/UZN11-026-040.pdf
je napísané citujem
" Uznesenie č. 40/2011, Mestské zastupiteľstvo I. konštatuje, 1. že RNDr. Ladislav Židek bol pozvaný na riadne zasadnutie MZ na deň 24.2.2011 samostatnou pozvánkou zo dňa 18.2.2011,
2. že RNDr. Ladislav Židek sa nedostavil na riadne rokovanie MZ dňa 24.2.2011
II. ukladá MsÚ opätovne zaslať pozvánku RNDr.Ladislavovi Židekovi na riadne zasadnutie MZ na deň 31.3.2011 v termíne najneskôr 18 dní pred zasadnutím MZ, ktoré bude dňa 31.3.2011."
Moja otázočka pán Projektový manažér a generálny riaditeľ BIOMASA, máte už spomínanú pozvánku doma na stole a vo Vašom projektovo manažérsko a generálno riaditeľskom diáre požnačený termín 31.3.2011, že bude zastupiteľstvo, do ktorého Vás zvolili občania mesta Rajec a ktorého by ste sa mali občan mesta Rajec zúčastňovať?

Obrázok používateľa Ladislav Židek

Nekomunikujem s mrtvym rajec, ale kedže ste tak dobre informovaný mohli by ste odpovedať verejne na túto otázku - vyhrážku, ktorá odznela v Meste Rajec:

"že tých 150 podpísaných Rajčanov si „ riadne pozrú“, keď to príde na úrad.
Výroky sa pripisujú zástupcovi primátora  Musím uznať, že si vybral dobrého ... (samozrejme zástupcu)"

Aby ostatným nezúčastneným bolo jasné, jedná sa podľa mňa znova o vyhrážanie sa tým občanom mesta, ktorí sa opovážili podpísať pod petíciu proti odhaleniu busty fašistickému zločincovi JUDr. Ferdinandovi Ďurčanskému, ktorá bola financovaná ako neoprávnený náklad v rámci rekonštrukcie historického námestia a keďže ju zo zdrojov EÚ ani SR neuznali mesto musí z vlastných zdrojov, teda zo zdrojov všetkých občanov zaplatiť 14000 EUR na bustu fašistického zločinca umiestnenú na verejnom priestranstve.

Totalita je totalita a totalitou zostane, ale buďte si istí že navždy nie, lebo raz sa musia prebrať občania aj keď budete čokoľvek robiť. Padol fašizmus aj komunizmus a tiež si boli istí že budú naveky.

Vážený pán projektový manažér a generálny riaditeľ BIOMASA Ladislav Židek, na Vašu otázku Vám dajú odpoveď kompetentní na ľudia na úrade, jááá nie. Ale ja len či už máte pozvánku na mestské zastupiteľsvo, aby ste tu nemuseli krodílie slzy, tak Vám to radšej prípomínam, taže teda...pýtam sa ešte raz,
Vážený pán projektový manažér a generálny riaditeľ BIOMASA - Ladislav Židek.
na mestskej stránke Rajca, link uvádzam
http://www.rajec.sk/dokumenty/08-uznesenie/UZN11-026-040.pdf
je napísané citujem
" Uznesenie č. 40/2011, Mestské zastupiteľstvo I. konštatuje, 1. že RNDr. Ladislav Židek bol pozvaný na riadne zasadnutie MZ na deň 24.2.2011 samostatnou pozvánkou zo dňa 18.2.2011,
2. že RNDr. Ladislav Židek sa nedostavil na riadne rokovanie MZ dňa 24.2.2011
II. ukladá MsÚ opätovne zaslať pozvánku RNDr.Ladislavovi Židekovi na riadne zasadnutie MZ na deň 31.3.2011 v termíne najneskôr 18 dní pred zasadnutím MZ, ktoré bude dňa 31.3.2011."
Moja otázočka pán Projektový manažér a generálny riaditeľ BIOMASA, máte už spomínanú pozvánku doma na stole a vo Vašom projektovo manažérsko a generálno riaditeľskom diáre požnačený termín 31.3.2011, že bude zastupiteľstvo, do ktorého Vás zvolili občania mesta Rajec a ktorého by ste sa mali zvolený občan mesta Rajec zúčastňovať?

Na toto Vám neodpovie. Asi má preplnený diár. Podľa OVERENÝCH informácií - stále si pozvánku neprebral. Aspoň dodnes. Stačí sa spýtať na MsÚ.

Stránky

Feedback