Vďaka za darčeky, no nemôžem si ich nechať

Pred tohtoročnými Vianocami plánujem niektorému z mojich kolegov umyť auto. Pýtate sa, prečo GM Microsoftu na Slovensku robí takéto služby svojim podriadeným? Vysvetlím...
 
Vianočné sviatky sú obdobím, kedy nezištne a pre radosť druhých obdarúvame svojich najbližších. Som presvedčený, že poskytnúť pomocnú ruku je povinnosťou každého, kto žije v podmienkach, ktoré mu to umožňujú. Preto sme sa u nás v Microsofte rozhodli z tohto sveta v rámci našich možností spraviť trocha lepšie miesto – a to nielen pre našich najbližších.
 
Počas roka totiž dostávame množstvo darov, ktoré si však nenechávame pre seba. Vianoce sú príležitosťou ako tieto materiálne pozornosti transformovať do niečoho pozitívneho a ušľachtilého. Každoročne tak usporadúvame dražbu, do ktorej sa môžu zapojiť všetci zamestnanci pobočky a kúpiť si rôzne darčeky. Takto vyzbierané finančné prostriedky následne v plnej výške venujeme na charitatívne účely. To však nie je všetko.
 
Teší ma, že invencia našich zamestnancov sa nezaprie ani počas Vianoc, a tak prišli s nápadom predávania v rámci aukcie tiež ich služby. A tak si u nás môžete objednať napríklad 20 muffinov od svojej obľúbenej kolegyne a urobiť si u nej očko alebo nechať si umyť auto. Napríklad aj odo mňa, keďže sám piecť neviem. Stačí počas dražby ponúknuť viac ako ostatní.
 
Takáto jednoduchá aktivita dokáže priniesť veľa radosti nielen nám vo firme, ale najmä tým, ktorých každoročne obdarúvame. A o to predsa na Vianoce ide. Chcel by som Vás týmito riadkami povzbudiť. Zastavte sa na sekundu a možno, tiež nájdete jednoduchý spôsob ako pomôcť tým, čo to najviac potrebujú.
 
Len sa zamyslite. Ako často si neuvedomujeme, ako šťastné životy žijeme? Je však osobnou zodpovednosťou každého jedného človeka, vrátane mňa, aby sa zamyslel nad tým ako dobre mu súčasná situácia dovoľuje žiť a aké banality považuje za reálne problémy. Nie každý má však rovnakú dávku životného šťastia…

Pridať komentár

Feedback