Užitočné nápady treba oceňovať

Ľudia od nepamäti vymýšľajú rôzne vynálezy, ktoré im zjednodušia či zefektívnia prácu alebo voľnočasové aktivity. Nebyť týchto tvorivých hláv, určite by dvadsiateprvé storočie nebolo také, aké ho poznáme dnes. S príchodom počítačov a rôznych IT technológií sa počet inšpiratívnych nápadov dnes rodí niekoľkonásobne rýchlejšie. Dovolím si tvrdiť, že prakticky každý deň vznikne niekoľko desiatok, ak nie aj stoviek až tisícov ideí, ktoré jednotlivcom alebo masám ľudí zjednodušujú život. Myslím si, že o takýchto nápadoch či hotových riešeniach by sme mali hovoriť a predovšetkým ich oceňovať.

Aj preto sme sa pred približne ôsmymi rokmi začali so súťažou Microsoft Industry Awards. Jej úlohou je každoročne oceneniť tých najlepších z našich partnerov, ktorí vyvíjajú inovatívne riešenia a aplikácie na platforme Microsoft. Celkovo ich na Slovensku máme vyše 1200. Hodnotiacim kritériom pri výbere finalistov je predovšetkým rozsah projektu a prínos pre zákazníka.

Teší ma, že ôsmy ročník, ktorý je už mimochodom úspešne za nami, opäť dokázal, že na Slovensku máme šikovných partnerov stále dosť. Zapojilo sa ich celkovo dvanásť spolu s osemnástimi riešeniami. Ocenili sme výborné IT riešenia, ktoré uľahčujú mnohým zákazníkom ich každodennú prácu. Spomeňme napríklad projekt „Novorodenec“, ktorý dostal špeciálne ocenenie.  Je to mobilné riešenie, ktoré pomáha presne a rýchlo diagnostikovať kriticky chorých novorodencov a zefektívňuje prácu záchranárov a lekárov. Verím, že projekt má perspektívu ako aj ostatné ocenené a už teraz sa teším na to, čo prinesie ďalší ročník.

Pridať komentár

Feedback