Tervetuloa, Nokia!

Nokia bola súčasťou života mnohých Slovákov. Už začiatkom devädesiatych rokov sa stala najpredávanejším a najznámejším mobilným telefónom u nás. Nokia bola výraznou súčasťou aj môjho života. Už je to takmer dvadsať rokov čo som poškuľoval po vôbec prvej Nokii. Nakoniec sa ním stal biznis model 2110. Ozaj, vedeli ste, že to bol vôbec prvý telefón od Nokie, ktorý mal nainštalovaný legendárny vyzváňací tón Nokia Tune?

Ten tón, rovnako aj ako meno Nokia sa zapísalo do pamäte mnohých Slovákov. Spoločnosť s takmer 150 ročnou históriou si časom dobyla srdcia mnohých z nás. Po svojej staručičkej 2110 som prešiel viacerými modelmi rovnakej značky, na ktoré dodnes rád spomínam. Nokia bola vždy inovatívna . Nech už to bol model 3110 s legendárnym Navi Key ovládačom, štýlová Nokia 8110 s posuvným krytom klávesnice, ktorá sa objavila v nesmrteľnom filme Matrix alebo 7650 – prvý smartfón s OS Symbian, farebným displejom a fotoaparátom. Nokia skrátka vždy priniesla niečo revolučné.

Telefony Nokia

V novodobej histórii považujem za ďalší revolučný krok Nokie implementáciu operačného systému Windows Phone. Práve operačný systém od Microsoftu pomohol Nokii odštartovať novú éru moderných, chytrých a funkciami nabitých smartfónov s nadčasovým dizajnom. Ďalším krokom bola nedávna akvizícia mobilnej divízie. Nestáva sa často, aby sa najlepší spájali s najlepšími. Väčšinou proti sebe súťažia. Ak sa však dopĺňajú je to výborné riešenie pre ich ďalší rast a rozvoj. Žijeme však v dobe mobilnej a Microsoft je jej neoddeliteľnou súčasťou. Veľmi nás teší, že vďaka našej najnovšej akvizícii budeme môcť využiť obrovský talent spoločnosti Nokia a prinesieme spolu ďalšie revolučné služby a zariadenia.

Dovoľte mi teda privítať Nokiu v našich radoch ich rodnou rečou – Tervetuloa Nokia!
 

Pridať komentár

Feedback