Slovensko má IT výstavu európskej úrovne

Aj na Slovensku už máme „ekvivalent“ svetovo známych veľkých výstav ako MWC či IFA. Prvý ročník podujatia BITE priniesol na Slovensko desiatky zaujímavostí, noviniek z oblasti hardvéru a softvéru, sériu prednášok na rôzne témy a množstvo ďalšieho.

Sám som sa výstavy BITE zúčastnil ako spíker, no viac som si ju užil ako návštevník. BITE celkovo združilo vyše 13 000 fanúšikov tohto odvetvia na ploche 9 000 m2, pričom sa tu zišli muži a ženy rôznych vekových kategórií, prišli dokonca aj celé rodiny. Podujatie spojilo tri, doposiaľ samostatne existujúce, podujatia: TechDays, Notebook EXPO a NextGen EXPO. Teraz mali návštevníci možnosť nájsť na jednom priestore technologické novinky, odborné prednášky, nový hardvér, ale aj novinky z oblasti herného priemyslu. Každý si tu našiel niečo pre seba, vystavených bolo vyše 200 technologických vychytávok.

Foto

Potešilo ma, že toľko Slovákov má aktívny záujem nielen o oblasť domáceho využitia počítačov, konzol a riešení pre domácnosť, ale aj o odborné prednášky. Workshopy s ukážkami nového hardvéru či tie o cloude praskali vo švíkoch. Som rád, že aj tu nastúpil trend zo zahraničia a zaujímate sa o to, ako môžu jednotlivé zariadenia a aplikácie spolu pracovať v cloude. S neutíchajúcim záujmom „bojovala“ aj herná časť BITE, kde bola prezentovaná aj najnovšia verzia našej konzoly Xbox One. Hráči si mohli exkluzívne vyskúšať, čo ich čaká s príchodom novinky na trh.

Foto

Aj napriek veľkému záujmu zo strany návštevníkov prebehol BITE 2013 bez väčších problémov, za čo si organizátori zaslúžia veľkú pochvalu a vďaku. Som hrdý, že aj Microsoft mohol byť partnerom pri zrode takéhoto podujatia. Samozrejme, vždy je čo zlepšovať, ale BITE má na to, aby sa z neho stala tradičná a uznávaná IT výstava.
 

Pridať komentár

Feedback