Škola cez prázdniny? Prečo nie?

Učiť sa cez prázdniny nie je obvykle pre veľa detí lákavá predstava. Škola však už dávno nemusí znamenať iba osemhodinové trápenie sa v lavici či počúvanie monotónneho výkladu. Pred nedávnom som sa dozvedel, že už dvanásť rokov tu existuje jedinečný projekt Detskej Univerzity Komenského, ktorá deťom ponúka možnosť iného vzdelávania, než na aké sú zvyknuté. S touto myšlienkou sa radi pohrávame aj u nás v Microsoft Slovakia a sme radi, že sme dostali tento rok príležitosť zapojiť sa do projektu s partnerom, spoločnosťou Datalan.
 
Už na budúci týždeň otvoríme dvere našej spoločnosti deťom, ktoré budú mať možnosť zažiť špeciálny IT workshop. Žiaci na vlastnej koži skúsia priebeh vyučovania v triede 21.storočia pod vedením skúseného, ale najmä inšpiratívneho pedagóga Petra Palla. Pripravené budú  špičkové technológie, mobilné zariadenia a interaktívne displeje. Vďaka workshopu deti spoznajú, aké výhody má využitie technológií napríklad na hodine matematiky či hudobnej výchovy, a že samotné vyučovanie nemusí byť len písanie poznámok do zošita a nekonečné memorovanie údajov a faktov. Okrem toho sa dozvedia viac o aj hrách, ale aj o aktuálnych témach ako Big a Open Data.

Vždy sa teším z podobných aktivít, najmä ak sú zamerané na mladšie generácie, ktoré sa vďaka ním neustále rozvíjajú a zlepšujú svoje schopnosti i vedomosti. Podpora a rozvoj potenciálu mladých by mala byť prioritou v každej krajine a verím, že projektov ako je tento, bude z roka na rok pribúdať. 

Pridať komentár

Feedback