Nákupy darčekov tento rok vraj nebudú vôbec jednoduché

Podľa európskeho prieskumu, ktorý Microsoft uskutočnil na niekoľkotisícovej vzorke v osemnástich krajinách vyšlo, že až 78 % Európanov si na Vianoce praje technologické zariadenie.

Možno sa zdá, že je to jednoduché, no skúste ísť do obchodu a vybrať to správne, ktoré vašich najbližších poteší najviac. Práve nekonečná ponuka notebookov, ultrabookov tabletov, phabletov či smartfónov sťažuje rozhodovanie. Dokazuje to aj náš prieskum, v ktorom až 39 % respondentov uviedlo, že nakupovanie technologických zariadení je najstresujúcejšie. Tento fakt musím potvrdiť aj ja sám, keďže pri výbere nového počítača či telefónu vždy pozorne zvažujem všetky aspekty, kým si vyberiem. Určite ide o ťažšie rozhodovanie, než pri nákupe napríklad vhodného oblečenia.

Tak čo je teda ten najlepší darček? Najväčšia skupina opýtaných, viac ako štvrtina, sa zhodla na výkonnom tablete. Takmer rovnako veľká skupina túži po novom notebooku a ďalšia pätina sa zas vyjadrila, že by im najväčšiu radosť na Vianoce urobil nový smartfón.

Aby ste predišli podobným problémom, ako má početná skupina respondentov v našom prieskume, v prvom rade myslite pri nákupoch na osobu, ktorej bude dar určený, vrátane jej preferencií a schopnosti používať zariadenie. Niekomu stačí tablet na prezeranie webu a fotografií, niekto potrebuje výkonný stroj. Ak si nie ste istí, vyhľadajte online hodnotenie na internete alebo sa opýtajte predajcov v kamenných predajniach, sú tam pre vás. Verím, že predvianočné nákupy darčekov pre vašich blízkych napokon nebudú stresujúce a želám vám šťastnú ruku pri výbere toho správneho.

Na záver mi nedá nepodeliť sa s vami o úsmevný fakt, ktorý z prieskumu vyšiel. Vedeli ste, že talianski muži (až 56 %) považujú nakupovanie výpočtovej techniky za oveľa stresujúcejšie ako talianske ženy (25 %)?
 

Pridať komentár

Feedback