Na zmenu môže stačiť aj jeden dotyk

Sťažovať sa na všetko okolo a byť neustále iba nespokojný je často jednoduchšia cesta. Šanca na zmenu však nie je ukrytá len v samotnej nespokojnosti, tkvie vo väčšej aktivite a ochote ľudí poskytovať konštruktívne návrhy. Netýka sa to len práce, či osobného života, ale aj nášho okolia. Moderné technológie by nám mali pomôcť život zjednodušiť a výzvy efektívne riešiť. Niekedy sú to veľké a komplexné projekty, no často to môžu byť aj „menšie“, napríklad aplikácie pre mobilné zariadenia.

Ako fanúšika moderných technológií ma v tejto súvislosti oslovila appka Odkaz pre starostu, ktorá je v našom regióne naozaj ojedinelá. Niekoľkými ťuknutiami dokážete poslať akýkoľvek podnet starostovi vašej obce či mestskej časti a pomôcť tak zlepšiť situáciu nielen vo vašom bezprostrednom okolí. Svoje podnety môžete nahrávať nielen cez web, ale aj prostredníctvom aplikácie pre smartfóny, práve vtedy, keď na problém narazíte. Či už je to znečistenie, bezpečnosť či rozbité chodníky alebo čokoľvek iné.

Po novom je Odkaz pre starostu dostupný aj pre používateľov zariadení s operačným systémom Windows Phone. Som veľmi rád, že túto aplikáciu môže používať ďalšia početná skupina používateľov, ktorá pomôže k zmysluplnej výmene podnetov medzi obyvateľmi a zástupcami samosprávy.

A aj napriek tomu, že nehovorím po slovensky, keď sa teraz prechádzam po Bratislave, oveľa pozornejšie si všímam, či cez svoj smartfón nemôžem jedným dotykom pomôcť zlepšiť svoje okolie aj ja. Pridajte sa!
 

Pridať komentár

Feedback