Na toto som obzvlášť hrdý

Motorom technologickej revolúcie bola myšlienka, aby nové nápady a realizácie v praxi uľahčovali ľuďom život vo všetkých oblastiach ich nasadenia. K vrcholu technologického pokroku sa radia aj produkty a riešenia v zdravotníctve, ktoré priamo, či nepriamo pomáhajú pri liečbe a záchrane ľudských životov. A práve toto je oblasť, kde sa aktívne angažujeme aj my ako firma. Som na to nesmierne hrdý a práve preto chcem o tom hovoriť.

Niektorí už možno tušíte, kam smerujem. Moje riadky budú patriť mestu Košice a nedávno predstavenému projektu „Mobilita v neonatológii“, kde je jedným z partnerov aj slovenská pobočka Microsoftu. Je to inšpiratívny príbeh, za ktorým stojí prednosta Kliniky neonatológie LF UPJŠ a DFN v Košiciach, MUDr. Peter Krcho. Inšpiráciu na využívanie technológií na pomoc rizikovým pacientom čerpal v USA a svojej vízie sa nevzdal ani po návrate na Slovensko. Práve naopak, dotiahol projekt do finálnej fázy reálneho využitia.

A prečo o tom chcem písať? Na Slovensku ľudia, nakoniec aj médiá, venujú pozornosť skutočným elitám len vo veľmi obmedzenom množstve. Táto krajina ponúka nespočetne veľa špičkových odborníkov, riešení aj firiem. A to nielen v lokálnom a regionálnom, ale aj v globálnom meradle. V dobrom vyzývam všetkých Slovákov, aby si vážili skutočné elity národa, aktívne vnímali svet okolo seba a nehanbili sa výraznejšie o tom hovoriť. Či už ide o jednotlivca, firmu alebo krajinu.

Pre tých, ktorí o projekte nepočuli, verím, že ich bude málo, na záver priblížim, o čo vlastne ide a s dovolením budem citovať aj MUDr. Krcha. Technologické riešenie umožní vykonať prvotnú diagnostiku novorodenca už v lokálnej nemocnici a nebude potrebné na ňu čakať až do prevozu novorodenca na kliniku. „Potrebné údaje sa elektronicky odošlú priamo na kliniku už počas transportu. Dieťa tak dostane potrebnú pomoc priamo pri prevoze a v Košiciach ho bude čakať pripravený tím lekárov detailne oboznámený s jeho zdravotným stavom. Nové technológie nám pomôžu ušetriť drahocenný čas, ktorý je pri záchrane detského života často rozhodujúci.
 

Pridať komentár

Feedback