Je kancelária ešte stále to najvhodnejšie miesto na prácu?

Kancelária je dnes to najštandardnejšie miesto na prácu. Uzavreté či tzv. openspace kancelárie sú typické najmä pre väčšie spoločnosti, kde pracuje množstvo ľudí. Je však takýto priestor naozaj to najvhodnejšie miesto na prácu?

Nemusí to byť vždy úplne tak. Odhliadnuc od všetkých pozitív a negatív typického slovenského kancelárskeho priestoru, každému sa najlepšie pracuje inde. Sú ľudia, ktorí podajú najvyšší výkon doma na gauči, iní zasa na svojej záhrade, niekto pracuje popri ceste do práce vo vlaku a ja zasa v obľúbenej kaviarni pri čerstvej káve.

Kava

Najnovšie technológie už umožňujú v mnohých typoch zamestnaní pracovať prakticky odkiaľkoľvek. Sám túto možnosť rád využívam. Aj vzhľadom na to, že som Rakúšan, som na cestách pomerne často a popri presúvaní môžem využiť rôzne funkcie našich technológií, vrátane tých online, a byť tak v spojení s mojimi kolegami vždy, keď ma potrebujú alebo naopak. Stačí mať u seba smartfón, tablet, notebook alebo napríklad zariadenie 2v1 a pripojenie na internet. Videokonferencia odkiaľkoľvek zo Slovenska alebo zo sveta, online konferenčný hovor, či zdieľanie dokumentov a spoločná editácia sú už bežnou súčasťou mojej každodennej práce.

Vďaka technológiám môžem pracovať naozaj odkiaľkoľvek, kde potrebujem alebo kde to mám rád. Kanceláriu tak občas vymením za obľúbenejšie miesto. V rámci spoločnosti sme sa dnes rozhodli zbúrať mýty o kancelárii, ako o najvhodnejšom mieste na prácu. Práve dnes totiž zamestnanci slovenskej pobočky nepracujú v kancelárii, ale z miesta, ktoré si sami vybrali. Pridalo sa k nám aj niekoľko ďalších firiem a verím, že tento deň bez kancelárií bude inšpiráciou aj pre ostatné slovenské firmy posunúť sa pomocou technológií ďalej.
 

Pridať komentár

Feedback