Globálna komunikácia bez bariér čoskoro realitou

Viete si v dnešnej dobe predstaviť život, v ktorom by ste nemali k dispozícii svoj smartfón či tablet? Pre mňa osobne je táto myšlienka už na míle vzdialená. Technológie, ktoré boli ešte pred pár rokmi skôr výnimkou, sa veľmi rýchlo stali bežnou súčasťou každodenného života. K takémuto zamysleniu ma prednedávnom viedlo práve predstavenie novej technológie, ktorá má umožniť plynule sa pozhovárať s cudzincami v „domácom“ jazyku.

Elektronický tlmočník, ktorý Microsoft predstavil prostredníctvom telefonátu cez Skype počas konferencie Code, plynule previedol text z nemčiny do angličtiny a naopak. Táto fantastická technológia búra všetky bariéry, ktoré ešte stále väčšina ľudí má, napríklad keď cestuje do zahraničia alebo keď má komunikovať v jazyku, ktorý nie je zrovna ich parketou.

Revolučná novinka dnes prekvapuje, no je reálne, že v blízkej dobe sa stane štandardnou súčasťou pre desiatky miliónov používateľov mobilných telefónov, tabletov a počítačov. Komunikovať vo vlastnom jazyku tak bude môcť napríklad viac ako miliarda používateľov služby Office po celom svete,  50 miliónov členov Xbox Live, takmer 4, 5 milióna používateľov Office 365 Home alebo používatelia služby Skype, ktorí už dnes spolu pretelefonujú viac než 50 miliárd minút mesačne. Predstavte si, ako tieto čísla porastú a ako uľahčíme životy všetkým používateľom na svete, keď odstránime jednu z najväčších bariér – tú jazykovú. Vďaka technológiám smerujeme ku globálnej komunikácii bez prekážok. A teší to aj mňa,  ako cudzinca žijúceho na Slovensku, pretože Slovenčina je pre mňa ešte stále veľkou výzvou.

Pridať komentár

Feedback