Dajte Chárovi poriadnu posteľ

Úvodné týždne každého roka bývajú spojené s analýzami toho minulého, v rôznych oblastiach a z rôznych možných uhlov pohľadu. Dozvedáme sa aj prognózy vývoja ekonomiky, firemné, komoditné a indexové forecasty či odhady nových trendov v IT. Začiatok tohto roka je výnimočný okrem iného tým, že odštartovali zimné olympijské hry v ruskom Soči.

V tejto súvislosti sa pred začiatkom olympiády objavovali rôzne úsmevné fotografie a príbehy priamo z dejiska, kde organizátori finišovali v posledných dňoch a hodinách pred otvorením. Zaujala ma jedna z nich.

Riešenie predĺženia postele pre Zdena Cháru, ktorému je posteľ pôvodných rozmerov malá. Zodpovední to vyriešili vskutku elegantne, ale... Prečo som začal svoj dnešný príspevok exkurzom do Soči? Nie som fanúšik polovičatých riešení, ale niekedy aj aktivita správnym smerom pomôže. Tento týždeň je okrem zápolenia pod olympijskými kruhmi aj týždňom, v ktorom sa celosvetovo venujeme problematike internetovej bezpečnosti. Informácie majú cenu zlata, resp. skôr soli.

Je to veľmi komplexná a dôležitá téma, o ktorej by sme mohli diskutovať naozaj veľmi dlho. Na druhej strane v dnešnej dobe informácií existuje veľmi veľa zdrojov, kde si môžete naštudovať základné pravidlá bezpečného správania sa na internete. Nemusíte byť odborník, stačí mať záujem dozvedieť viac sa o problematike. A pokiaľ odborník ste, viete poradiť aj ostatným okolo seba. Ako to súvisí s posteľou kapitána slovenskej hokejovej reprezentácie? Polovičaté riešenia nie sú ideálne, ale nerobiť nič je oveľa horšie. Skúsme preto pri príležitosti nedávneho Medzinárodného dňa bezpečného internetu urobiť aspoň jednu vec k našej vlastnej lepšej internetovej bezpečnosti. Či už dodržiavaním pravidiel ako silné heslá pre online účty, používaním PINu na všetkých mobilných zariadeniach, realizáciou citlivých transakcií iba cez dôveryhodné stránky, pravidelným sledovaním vašej online reputácie alebo len dobrou radou menej IT zdatnému priateľovi alebo rodinnému príslušníkovi.

Pridať komentár

Feedback