Čo všetko znamená jeden rok v IT spoločnosti?

Spomenúť si na všetko, čo sa udialo v našom živote za jeden rok môže byť niekedy naozaj výzva. 365 dní uplynie rýchlo, závratným tempom sa strieda rodina, práca, priatelia, projekty, dovolenky, meetingy, sviatky, uzávierky, míľniky, vzostupy, pády a vlastne ešte oveľa viac. Dokážete si ale predstaviť čo môže znamenať jeden rok v IT spoločnosti, akou je napríklad Microsoft?

Rok 2013 bol pre korporáciu prelomový, nakoľko sa začala jej globálna transformácia na spoločnosť zameranú na zariadenia a služby. Nasvedčuje tomu aj akvizícia značky Nokia, ktorá IT svetom výrazne zarezonovala. Nielen to však potvrdzuje smerovanie ku zmene. Sú to aj ďalšie produkty a služby ako napríklad Office 365, Windows 8.1 či príchod novej generácie konzoly Xbox One. Posilnili sme portfólio pre cloud ako aj prístup ku vyššiemu zabezpečeniu dát. Moje slová potvrdzuje príchod Cloud OS, vyhlásenie v súvislosti s ochranou dát pred špehovaním vládou alebo aj vytvorenie tzv. Cybercrime centier po celom svete.

Táto zmena sa odrazila aj na slovenskej pobočke. Okrem každodenných aktivít sme priniesli niekoľko zaujímavých projektov, ktorými sme, verím, zmenili osudy viacerých Slovákov. Pilotným projektom sme priniesli mobilitu do neonatológie, čím sme posunuli modernizáciu v zdravotnej starostlivosti na Slovensku o ďalší krôčik vpred. V roku 2013 sme sa tiež stretli so 120 žiačkami na podujatí DigiGirlz a ukázali im, že aj práca v IT môže byť atraktívna a zaujímavá. Prostredníctvom programu Partners in Learning sme vyškolili viac ako 500 slovenských učiteľov. Neziskovým organizáciám sme venovali kancelársky balík Office 365 s možnosťou bezplatného využívania. Okrem toho sme podporili 150 startupov prostredníctvom programu BizSpark, pomohli fantastickému projektu Speekle cez súťaž Imagine Cup či podporili Domov sociálny služieb Rosa namiesto kupovania vianočných darčekov pre zákazníkov.

To však nie je ani zďaleka všetko, čo jedna IT spoločnosť stihne počas dvanástich mesiacov uskutočniť. V našich aktivitách pokračujeme aj v roku 2014 a aj vďaka našim partnerom sme pripravení naďalej ponúkať čo najlepšie riešenia, služby a zariadenia pre našich zákazníkov.  

Pridať komentár

Feedback