Čo prinesie tento rok

Od januára vyšlo už veľa článkov o trendoch, ktoré by sme mali v tomto roku očakávať. Najväčšia výstava spotrebnej elektroniky CES 2014, ktorá sa každoročne tradične koná v americkom Las Vegas, mnohé naznačila pre oblasť technológií a naživo ukázala desiatky zaujímavostí a inovácií.

Okrem rôznych pozoruhodných technológií a nápadov, ktoré sa skôr či neskôr dostanú do bežného života, bol tohtoročný CES bohatý aj novinky zo sveta IT. Hybridné ultrabooky Lenovo radu Yoga nám ukázali, že sme ešte stále nevyčerpali všetky konštrukčné možnosti. Potvrdila to aj Toshiba, ktorá zašla ešte ďalej so svojim novým konceptom s podporou až päť rôznych polôh. Lenovo ma ďalej prekvapilo skvelým riešením pripojenia klávesnice k hybridu Miix 2, ktorý obsahuje všetok hardvér rovno v tele obrazovky. Ku klávesnici sa totiž pripája iba prostredníctvom magnetu.

Konštrukčné novinky priniesol aj Panasonic. Ten predstavil najtenší odolný Windows 8 tablet na trhu. Iba 18 milimetrov hrubé telo pritom spĺňa certifikáciu IP65, čo znamená odolnosť voči otrasom, prachu a vode. S novým rokom zašla ďalej aj miniaturizácia počítačov. AMD ukázal vo Vegas zaujímavý koncept mikropočítača o veľkosti 6-palcového phabletu, ktorý zvládne plnohodnotný Windows 8.1 a najnovšie Windows hry vo Full HD rozlíšení.

Svoj priestor dostali aj nové technológie, ktoré sľubujú takmer naozajstné zázraky. Nvidia predstavila svoj dlhoočakávaný procesor Tegra K1, ktorý zvyšuje počet grafických jadier až na neuveriteľných 192! Na svoje si prídu aj fanúšikovia zvuku, ktorý bude čoskoro v tabletoch a smartfónoch konečne riadnym ekvivalentom skutočného Hi-Fi. Mo-Fi, ako znie názov nového projektu, prinesie špičkovú kvalitu zvuku na mobilné zariadenia.

To však nie je ani zďaleka všetko, čo nás čaká. Rok 2014 bude skutočne zaujímavým v mnohých oblastiach a nepochybne aj v tých, ktoré sa týkajú nových služieb a zariadení pre prácu i voľný čas. 

Pridať komentár

Feedback