Nie na rasovom, ale na sociálno - ekonomickom...

Ako zasadiť 1. Slovenskú republiku do kontextu?

Teda urobiť pravý opak toho čo robia naši historici dnes. Prestaňme vytrhávať 1. Slovenskú republiku z kontextu. Zasaďme ju do kontextu nielen doby v ktorej vznikla, ale do histórie európskeho kontinentu a to od narodenia Ježiša Krista pokojne až do súčasnosti. Na mnoho vecí sa možno začneme dívať inými očami, aj keď stále tými istými, svojimi.

V diskusiách na túto tému nie je prakticky nič tak diskutovanou a zároveň kontroverznou témou ako deportácie Židov zo Slovenska. Tie sa začali necelé dva mesiace po konferencii v Berlíne 20. 1. 1942. No k vysídľovaniu Židov nedošlo po prvýkrát. Tu je zoznam lokalít, viac ako 100vka lokalít v Európe, kde od roku 554 nášho letopočtu došlo k vysídľovaniu Židov. Toto nie je obhajoba režimu 1. Slovenskej republiky, ktorý tam vládol. Toto je môj pokus o to, aby ste vnímali vysídľovanie ako dôsledok hlavne sociálno – ekonomických príčin a nie na základe tých rasových. Ak ste prelustrovali ten zoznam, tak ste si možno všimli, že do roku 1939 sa v ňom Slovensko, alebo jeho územie uvádza 2 krát.

1380 -- - - - - - - - - - - - - - - - Slovakia

Aj do tohto obdobia sa vracia vo svojom opise Bratislavy Matej Bel . Tu, alebo tu.

Druhým obdobím je:

1744 -- - - - - - - - - - - - - - - - Slovakia

V roku 1881 vyšla v Slovenských pohľadoch práca Svetozára Hurbana Vajanského s názvom Židovská otázka na Slovensku. K dispozícii tu.

Známy je aj Štúrov názor na vplyv Židov a zemanov na slovenský národ.

Upozornenie: Texty sú určené výhradne na študijné účely!

Pre anglicky zdatných ešte dávam do pozornosti knihu Stephena Sisu s názvom „The Spirit of Hungary“, konkrétne časť s názvom „Jewish Immigration - Hungarian Emigration“ na strane 181.

Komu predávali vládni predstavitelia majetky nadobudnuté v pozemkovej reforme v roku 1920 hlavne po maďarskej šľachte a veľkostatkároch a to so značným ziskom? Prečo bolo nútených po uvedenom roku emigrovať na 200 000 Slovákov?

Hlavný predstaviteľ 1. Slovenskej republiky prezident Dr. Jozef Tiso mimochodom jediný nekomunistický prezident v histórii slovenského národa sa vyjadril v takomto duchu:

„Som za obmedzenia ich hospodárskej moci, lebo je neudržateľné, aby 3,5% občanov vlastnilo skoro 50% národného majetku, ale neľudskosť zamietam! Aj váš kódex.“

(Tatran, Ľ. : Z osobných skúseností v styku s prezidentom Dr. Jozefom Tisom. In: Svedectvá pravdy II. Vojnový zločinec alebo svätec. Sereď, 1988, s. 659.)

Dnes vieme, že trest smrti obesením dostal na základe „usvedčenia“ z dvoch trestných činov domácej zrady a zrady na povstaní. Čo na tú „zradu“ povedal Adolf Hitler už 26. septembra 1938?

„Tento český štát začal len klamstvom. Otec tohto klamstva volal sa Beneš. Tento pán Beneš vystúpil vtedy vo Versailles a predovšetkým jeho publikum uisťoval, že jestvuje československý národ. Túto lož musel vymyslieť, aby umožnil väčšie a oprávnenejšie požiadavky svojho počtom malého národa.

... Tak konečne prostredníctvom pána Beneša Česi anektovali Slovensko. (...)To je stav, ktorý bol neskôr nazývaný Československo, v zjavnom porušení práva národov na sebaurčenie, proti nezameniteľnej vôli národov, ktorých práva boli porušené. Ako sa Vám tu prihováram, prirodzene cítim sympatie k osudu všetkých týchto utláčaných ľudí. Cítim súcit so Slovákmi, Poliakmi, Maďarmi a Ukrajincami.

(...) On (Beneš) začal režim teroru! V dobe, keď sa Nemci už pokúsili protestovať proti tomuto svojvoľnému porušovaniu ich práv. Boli zastrelení a odvtedy tam bola vyhladzovacia vojna. Počas týchto rokov "mierového" vývoja v Československu muselo takmer 600 000 Nemcov opustiť Československo. Bol tam veľmi jednoduchý dôvod. Inak by hladovali.

(...) On (Beneš) požaduje, aby Slováci bránili vec, na ktorej nemá slovenský ľud žiadny záujem. Slovenský ľud chce mier a nie dobrodružstvo. Pánovi Benešovi sa však darí z týchto ľudí robiť zradcov. Buď zradia svojich vlastných ľudí, sú pripravení strieľať do vlastných ľudí, alebo pán Beneš hovorí: "Ste vinní zo zrady, tak ja Vás musím zastreliť".

(...) Vidíme hrozné štatistiky: na jeden deň 10 000 utečencov, na druhý deň 20 000, o deň neskôr to bolo už 37 000, dva dni po tom 41 000, 62 000 potom, potom 78 000, teraz je to 90 000, 107 000, 137 000 a dnes 214 000. Celé úseky krajiny sú vyľudnené ...“

Stačilo Adolfa!

„Želania v záujme samostatnosti dochádzali nám znova a znova zo strany Slovákov. Je možné, že v tom čase, ako to dokument ukazuje, Tiso váhal, lebo koniec koncov bol to dôležitý krok.“

(J. von Ribbentrop, 29. marca 1946)

Vráťme sa ale ešte do obdobia 1. ČSR cez pohlaď „najdemokratickejších“ ľudí na Slovensku z politickej strany SDKÚ DS, ktorá sa snaží nadviazať na štefánikovské a masarykovské tradície.

„Považujeme za dôležité pripomenúť, že SDKÚ-DS je právnou nástupkyňou Demokratickej strany (žiadala pre Dr. Jozefa Tisa milosť, moja poznámka), ktorá vznikla z občianskeho odboja v Slovenskom národnom povstaní, a ktorá v roku 1944 spojila demokratické občianske a kresťanské sily, vyjadrila odpor proti násiliu a túžbu po presadení občianskych demokratických princípov. V oslobodenej republike DS nadviazala na štefánikovské a masarykovské tradície Slovenska a 1. ČSR.“

Tie tradície vyzerali asi takto:

„Slovensko bude naší koloniální zemí. Je mylným názorem domnívati se, jako by snad koloniální země nesměla s mateřskou hraničiti. Příkladem je Rusko se Sibiří."

(Ottův slovník obchodní, časť 2., str. 1217)

Dnes nie sme kolóniou Čechov, ale vďaka Hitlerovmu vynálezu s názvom privatizácia sme dnes a denne svedkami pravicového sociálneho inžinierstva na vlastnej koži a Bruselský "Drang nach Osten": Ekonomická kolonizácia (1990 – 2010) veselo pokračuje.

Komentáre

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Výborne si to napísal Kristián, OBJEKTÍVNE,
logickými, vecnými argumentami a hlavne faktami
podložené!!!

Nenapísala by to lepšie ani taká vyššia bytosť, ako som ja :-))
(to je moje najväčšie uznanie pre pozemšťanov!)
preto som sa rozhodla, že ti udelím
PULLITZEROVU CENU !

Obrázok používateľa Ľuboslav Majer

Ekonomická kolonizácia (1990 – 2010): úžasné! Už stačí iba na základe vecných a logických argumentov zdvorilo požiadať zahraničných investorov, aby vrátili to, čo získali nie celkom v súlade s Božím zákonom! :)

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Prečo zahraničných investorov, tí robili len to, čo
káže zdravý rozum -investujú aby na tom zarobili,
oni nie sú
ani Samaritáni, ani Charita, ani nie sú Slovákom nič povinní dávať!
Využívať ich pracovnú silu, keď ju ich politici investorom ponúkajú "why not"?

To je normálny trhový vzťah !!!

Ale koho by bolo treba brať na zodpovednosť a síce
OSOBNÚ a HMOTNÚ,
to sú
zradcovia národa, ktorí namiesto toho, aby vytvorili
optimálne podmienky
na maximalizáciu VLASTNÝCH, NÁRODNÝCH SÍL,
zabezpečujúcich
vlastnú INOVATÍVNU produkciu, VLASTNÉ, národné HOSPODÁRENIE,

dokázali jedine ponúknuť lacnú pracovnú silu, akoby
sme my Slováci
boli IDIOTI, s vyoperovnaými mozgami,
ktorí nie sú nič iné schopní, len robiť podľa cudzích návodov a pod cudzím dozorom !!!

Nuž, zjavne, ako sa hovorí "PODĽA SEBA SÚDIM TEBA"!!!

Sami sú nesvojprávni, centrálne organizovaní, čakajúci
na príkazy a rozumy
z ich akéhosi "THINK TANK"-u,

na recepty, ktoré potom "implementujú" na slovenské pomery,
ako napr. Židek s jeho BIOMASOU",

a preto si myslia, že Slováci sú tiež rovnako padnutí na hlavu

a bez zahraničných investorov by jedine okopávali krumple!!!

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

...presne......naši politici, nás majú za total ko....., preto si robia, čo len chcú a preto, že im to systém TOTALITNEJ ZAST. DEMOKRACIE A SYSTÉM ZLEGALIZOVANEJ ÚŽERY menom KAPITALIZMUS, NESKUTOČNE ĽAHKO UMOŽŇUJE !!!!!!!

A tak stále dokola tra la la la!!

Chce to už konečne dokázať aj konkrétne, že priama demokracia by tento problém (ktorý skutočne existuje) aj vyriešila. Takže ja stále čakám. Dočkám sa aj?

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

„Som za obmedzenia ich hospodárskej moci, lebo je neudržateľné, aby 3,5% občanov vlastnilo skoro 50% národného majetku, ale neľudskosť zamietam! Aj váš kódex.“

...Kri prosím ťa, vieš tieto čísla, aktualizovať na súčasnú dobu na Slovensku ???

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Ale Ladislav, akú "neľudskosť" o čom točíš, veď žiadna
"neľudskosť" nebola dokázaná
a ani nebude,
pretože je to tabu téma, pod trestným paragrafom a musíš
veriť oficiálnu verziu,
ktorá
sa FIFNANčNE tým "správnym" vypláca.

Mal by si si prečítať knihu od poľsko-amerického Žida
prof.Normana Finkelsteina,"Holocoust Industry".

Jeho rodičia boli v Osvienčnime a nikto ich nedal do žiadnej plynovej komory,
po vojne sa vysťahovali do USA !!!

Sám má na to celé veľmi kritický pohľad, ako na živenú story, na ktorej sa dobre zarába.
Hlavne sa žmýkajú Nemci, ktorí platia do suda bez dna,
dostávajú to takí, ktorí ani nevedia
čo boli koncentráky,
ale jeho rodičia, ktorí tam skutočne boli, nedostali ani cent !!!

No a s tým "Kódexom", bohvie ako to celé bolo. Vtedy sme
nežili
a preto to nemôžeme objektívne posúdiť. Celé toto obdobie,
celá história je tendenčne skreslovaná od konca vojny
tak,
ako sa to niektorým, ktorí z toho do dnes ťažia,
hodí !!!
Tiež by som to nebola myslela, pokiaľ som nepočula na túto tému hovoriť prof.Finkelsteina.

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

...ok Sofis, ale to nehovorím ja to bol citát od Tisa, ....mne ide o tie čísla, či by ich mohol Kri aktualizovať na súčasnú dobu.

Laci, to nie. Ale asi 90 percent nasho hospodarstva je v zahranicnych rukach.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Teda toto bol šok pre mňa:

http://www.fphil.uniba.sk/fileadmin/user_upload/editors/ksllv/Mikula/dok...

A to je webová stránka Filozofickej fakulty UK !!!

V roku 1881 vyšla v Slovenských pohľadoch práca Svetozára Hurbana Vajanského s názvom Židovská otázka na Slovensku.
---------------------------------------------------------

Dá sa potom čudovať, že sa ich chcel národ zbaviť ?

Dá sa potom čudovať, že cenzurujú, že skresľujú a faľšujú dejiny,
keď pravda je taká nechutne hrozná ???

Ale ako vyššia bytosť, teda nesmierne spravodlivá a objektívna,
by som S.H. Vajanskému povedala, a síce, ako roduverná Slovenka,
že
ten dobrý, pracovitý a statočný národ slovenský sa ani
za 130 rokov
nestal múdrejším !!!

Kto ho nútil, aby si od Žida požičiaval peniaze za vysokú úžeru ?
Kto ho nútil, aby svoje ťažko zarobené peniažky nosil Židovi do krčmy ?

Kto ? No predsa vlastná BLBOSŤ a za tú sa vždy platilo a platí!!!

Takže, keďže každá minca má dve strany, nie sú somári
bez viny !!!

Sophia, suhlasim. Ale v takom pripade spomenme bolsevicku revoluciu, hladomor na ukrajine, alebo obchodovanie s africkymi otrokmi pre potreby kolonistov v amerike, pripadne bojkot nemeckych tovarov v roku 1933. To vsetko nie je o ume a o schopnostiach, ale aj o pouziti moci a silovych prostriedkov.

Obrázok používateľa Sophia Múdra

Ano, máš pravdu, od skončenia WW II. sme boli"silovými prostriedkami"

nútení akceptovať socializmus, teda židoboľševizmus, so všetkými jeho hrôzami,

tak isto sme dnes nútení akceptovať "Grécke báje o eurovaloch" a podobné MEGAPODVODY,
zvané"Krízy",
ktorými sme násilím okrádaní MEGA-PODVODNÍKMI.

Už pomaly chápe aj Dežo s Araňou, kto je MMF,
čo to je vlastne EU s jej slávnymi "fondami", čo je FED
a pod.
Čisté EKONOMICKÉ NÁSILIE, proti ktorému keď sa nejaký politik postaví,
zostane ako "sám vojak v poli" a skončí ako J.F.Kennedy, alebo Dr.Haider a pod.!!!

Ibaže, ja hovorím, o tom začiatku. Kto im dal tú moc,
ak nie
mužíkova BLBOSŤ, nechať sa nahnať do boľševickej revolúcie ?

Alebo,
kto nútil slovenského SOMÁRA, aby si od Žida požičiaval peniaze za vysokú úžeru ?
Kto ho nútil, aby svoje ťažko zarobené peniažky nosil Židovi do krčmy ?

Tam to všetko začalo a pokračovalo efektom snehovej guľe,
čoho dôsledky a následky musíme znášať teraz my !!!

Blbosť a naivnosť je najlepší partner chamtivosti,
si myslím aspoň.

Preto sa treba predovšetkým chytiť za vlastný nos,
alebo sa mýlim ?

Obrázok používateľa Sophia Múdra

A ešte sa doplním, a síce v tom smere,
že
akou úžasnou blbosťou, naivitou a pohodlnosťou musia disponovať aj dnešní, dokonca VZDELANÍ mladí Slováci,
že keď
sa nájde jeden blázon, ako Sulík, ktorý má odvahu povedať,
že systém "Gréckych bájí o eurovaloch" je PROTI ZDRAVÉMU ROZUMU,
že teda NEDÁME,
alebo
má odvahu kritizovať EU ako socialistickú, atď.,

nechá ich to chladnými, ľahostajnými !!!

Žiadna masová podpora jeho strany, kdeže, ešte keby im tak bol snáď presadil marišku !

Mentalita primitívneho mužíka, aj keď sa jeho deti časom
stanú vzdelanými,
tú máme Slovania zjavne v Génoch, a s takými sme v džungli lacná korisť pre divé zvery!!!

Hovorím to len preto, že my vyššie bytosti(ako som JA),
sme náramne spravodlivé a objektívne :-)),

na rozdiel od bytostí nižších,
ktoré,
síce pachatelia, ale "večné obete", s nehoráznou drzosťou
hľadajúce chyby stále len u druhých !!!

Sophia nemylis sa, ale aj o tom pise vajansky v tej praci. Od rozpadu velkej moravy sme otrokmi. Nasi pani nikdy nechceli, aby sme sa nieco naucili. Zradili nas pani, ale slovenska narodne citiaca inteligencia sa pokusila narod zachranit. Bel zas pisal o tom, ze ked uz bola situacia neunosna tak zakrocil aj samotny kral, co ale viedlo k druhemu extremu, pre zmenu na zidoch. Dalej. Urcite poznas vetu dajte mi moznost tlacit peniaze a nebude ma zaujimat kto vydava zakony. Tri fazy. Pokracovanie:

1. Nove peniaze pridane do obehu znehodnocuju tie stare.
2. Toto znehodnotenie penazi ma za nasledok rast cien.
3. Ked je vsetko drahe ludia su nuteni zadlzovat sa.
U koho?
u tych co vydavaju peniaze. Pomocka pre pomalsich. Vlada to nie je.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Hlavne ze vy chcete "dotlacat" peniaze...

Vsetko je drahe preto lebo vela ludi sa zadlzilo, tak vznika nova mena.

Centralna banka, statna institucia, vytvara menu z nicoho, a nakupuje za nu statne dlhopisy od bank ktorym stat zlegitimizoval podvod zvany frakcne rezervy ktore to takto este viac multiplikuju.

Samo, ze chcem dotlacat, ale aj stahovat peniaze z obehu. Takto to pozaduju mises aj hayek a jasne to vo svojich pracach definuju: nesmie sa menit mnozstvo penazi v obehu. Zahranicne investicie = inflacia = rast cien! Zisk odtekajuci do zahranicia = deflacia = pokles cien! Konjunktura, depresia ABCT v priamom prenose.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>>>>>>>>> Takto to pozaduju mises aj hayek a jasne to vo svojich pracach definuju: nesmie sa menit mnozstvo penazi v obehu

Poprosim citaty. A preco "peniaze" ktore prekrocia hranicu statu (niekto ich prenesie za pomyselnu ciaru) uz nie su sucastou penaznej zasoby? Ked niekto donesie menu z poza hranice, to pojdete okamzite niekoho zdanit aby sa zasoba nezmenila?

Uvedomujete si implikacie nezmyslu ktory tvrdite?

>>>>>>>>>>>>>> Zahranicne investicie = inflacia = rast cien!

Aha, cize pri domacej inflacii (tlaceni meny) k rastu cien a redistribucii bohatstva nedochadza? To ta mena ktora sa dostala za hranice je uz nejaka ina ako ta co je "doma"?

>>>>>>>>>>>>>> Konjunktura, depresia ABCT v priamom prenose.

O ABCT neviete takmer nic.

Okrem toho, kedze toto co opisujete podla vas funguje tak skevele, logicky z toho vyplyva ze akakolvek velka oblast ktora pouziva vlastnu menu by mala spravit to iste (USA ci Luxemburg). Teda kraje, mesta, dediny, domacnosti. Kazdy by mal udrzovat rovnaky obhem vlastnej meny - hadam nebude Liptak odsavat peniaze Bratislavcanovi aby sposobil deflaciu, a snad nebude Vychodniar investovat na Zahori aby sposoboval inflaciu!

Privlastky vasej teorie necham na citatela, na pobavenie.

o ABCT viem ocividne daleko viac ako ty.

„!!!Tak dlho, kým sa bude nepretržite meniť množstvo !!!!!peňazí v obehu!!!!!, nemôžeme sa zbaviť hospodárskych výkyvov!!!. Obzvlášť platí, že každá menová politika, ktorá si kladie za cieľ stabilizovať hodnotu peňazí, a preto sa pri každom náraste výroby uchyľuje k nárastu ich ponuky, musí spôsobovať presne tie výkyvy hospodárstva, ktorým chce zabrániť."
Friedrich August von Hayek
Profits, Interests, and Investment and Other Essays on the Theory of Industrial Fluctuations

takze ak ja tvrdim nezmysli, tak co ti, ktorych ty ospevujes? mam pocit, ze mas problem pochopit tych, ktorych tak zboznujes.

ak svet dospeje do fazy, ze bude zglobalizovany do takej miery, ze hranicou bude uz iba vesmir tak sa budem zasadzovat za to, aby sa mnozstvo penazi na zemi nemenilo. do tej doby, kym budu existovat narody a budu mat svoje vlastne ciary namalovane na papieroch s nazvom mapa budem za to, aby sa nemenilo mnozstvo penazi v obehu povedzme tu na slovensku. v pripade odlivu penazi zo statu niekam inam nech sa o ten uz stara stat, kam peniaze prisli. mna od tej chvile nezaujimaju, lebo ja som kapitalista a hladim na svoj vlastny zaujem!!!

o liptakoch, zahorakoch, blavakoch. hovori ti nieco pojednanie o tom, ze peniaze nie su neutralne z knihy misesa (human action)?

"Zmeny v ponuke peňazí musia nevyhnutne upraviť aj rozdelenie predajných statkov, vlastnených rozličnými jednotlivcami a firmami. Množstvo peňazí, ktoré je k dispozícii v celom trhovom systéme, sa nemôže zvýšiť alebo znížiť, ak by najprv nezvýšilo alebo neznížilo množstvo peňazí držanými niektorým jeho členom.
... nesmieme nikdy zabudnúť, že zmeny množstva peňazí neovplyvňujú ceny rovnomerne. To, v akom čase a do akej miery sú ovplyvnené ceny príslušného statku alebo služby, záleží na podmienkach každého konkrétneho prípadu. V prípade peňažnej expanzie (inflácia) nemusí dôjsť len k tomu, že ceny niektorých z nich rastú rýchlejšie ako ceny ostatných. Môže sa tiež stať, že v niektorých prípadoch ceny najprv klesnú, pokiaľ ide o statky dopytované väčšinou tými, ktorí kvôli inflácii strácajú.“

to v nasom pripade znamena, ze v blave mozu stupnut ceny ak sa tam presunie vacsie mnozstvo penazi, ale zbytok slovenska nedovoli, aby sa ho tam presunulo tolko, ze povedzme blavakom za 20 rokov stupnu ceny bytov 100 nasobne.

este sa bavis?

Feedback