Modrí reformátori

Čiže o zlodejoch, ako to nazval Alexander Solženicyn.

Vždy keď počujem slovo reforma (až na tú jednu neskutočne potrebnú - peňažnú) tak ma napadne jeden výrok od slávneho ruského spisovateľa Alexandra Solženicyna:

„Pojem "reforma", sa jednoducho vzťahuje na to, čo je latentne procesom odcudzenia národného dedičstva.“

Už z titulku vyplýva, že o ktorých reformátoroch dnes bude reč. Áno sú to oni, pre ktorých je krádež, sofistikovaná krádež pracovnou metódou. Kradli otvorene za bieleho dňa, prisatí na štátnom rozpočte Slovenskej republiky, ktorý je defacto prisatý na našich peňaženkách a to aj počas Ficovej vlády, teda nielen počas svojich 8 rokov (1998-2006). Sú tu opäť, rakovina slovenského národa a o ich doterajšom zbojstve dnes bude reč, len sa na to zbojstvo pozrieme z iného uhlu pohľadu (cez príjmy a výdavky štátneho rozpočtu, cez DPH, cez spotrebné dane a privatizáciu) a lží, ktoré sú s nimi spojené. Začnime príjmami a výdavkami štátneho rozpočtu. V deň parlamentných volieb vyšiel v médiách rozhovor s Ivanom „reformátorom“ Miklošom, kde tvrdil nasledovné:

„Verejné výdavky tejto vlády za štyri roky vzrástli o vyše 25 miliárd eur. Inými slovami, Ficova vláda mala v bývalej mene k dispozícii o 755 miliárd korún viac ako naša vláda, čo mali byť prostriedky určené nielen na budovanie toho sociálneho štátu, ale aj diaľnic a zlepšenie financovania v školstve alebo zdravotníctve. Prostriedkov teda mali habadej, len problém je, že sa rozkradli a prehajdákali.“

12.6.2010

Dovolil som si spraviť malý súhrn príjmových a výdavkových stránok štátnych rozpočtov od začiatku tretej Mečiarovej vlády až do konca tej Ficovej. Viďte priložené obrázky.

výdavky

 

príjmy

Jasne z nich vyplýva, že Ficova vláda nikdy nemala k dispozícii prostriedky o ktorých reformátor Mikloš hovoril a to dokonca ani vtedy, keby to porovnával s koncom volebného obdobia Vladimíra Mečiara v októbri 1998. Zaujímavé ale je, že nespomína náš reformátor to, že o koľko navýšili výdavky oni oproti vláde Vladimíra Mečiara. Z predmetného rozhovoru s reformátorom Miklošom ešte vyberám nasledovné, lebo tento bonmot, túto floskulu používa ešte aj dnes, naposledy tuším v ostatnej relácii TV Markíza Na telo, kde ho na prach rozbil exminister financií Honzík Počiatek. Tam splietal niečo na adresu štátneho rozpočtu ako o zdrape papiera (ŠR pre rok 2010).

„Najhoršie je, že v roku 2009, keď udrela kríza a výrazne sa znížili daňové príjmy, vláda neznížila výdavky štátneho rozpočtu ani o euro.“

Pozrime sa bližšie na pôvodný návrh štátneho rozpočtu pre rok 2009, z ktorého citujem nasledovné:

„Celkové výdavky  štátneho rozpočtu na rok 2009 sa určujú  sumou 14 108 693 753 eur."

Vráťte sa teraz vyššie k priloženým obrázkom a sami sa môžete presvedčiť, že vláda Róberta Fica neminula v roku 2009 toľko ako si v roku 2008 predsavzala (13 332 047 000 eur). Rovnako to je aj s rozpočtom pre tento rok, teda rok 2010. Reformátor sa v relácii Na telo sťažoval, že Ficova vláda mu nechala na stole kopec nezaplatených faktúr. Lenže Ficova vláda do 30.6.2010 minula sotva 45% (7 316 324 000 eur) z predpokladaných výdavkov (8 138 499 980 eur) k uvedenému dátumu.

„Celkové výdavky  štátneho rozpočtu na rok 2010 sa určujú  sumou 16 276 999 960 eur.“

Ak tu teda niekto nešetrí a to aj napriek tomu, že to sľuboval už pred voľbami a mnohokrát aj po nich, tak sú to jednoznačne reformátori. Honza Počiatek v relácii Na telo neklamal ani v tom, že rozpočet padol na príjmovej strane a nie na výdavkovej. Takže k tejto časti už len básnická: A komu vďačíme za to, že ako a z čoho sa tvorí príjmová časť rozpočtu? Áno máte pravdu, vďačíme za to našim reformátorom. Podávali daňové prázdniny kadekomu, porozhadzovali stimuly získané z privatizácie našich strategických podnikov (spolu 296 miliárd Sk, z ktorých dali nepriamo 100 miliárd našim milovaným DSSkám – Na to ale reformátor Mikloš vo svojom výpočte akosi zabudol). Ľudia, radoví občania, ale daňové prázdniny nemajú. Boli to práve reformátori, ktorí astronomicky zvýšili sadzby DPH, sadzby spotrebných daní, lebo podľa ďalšej z radu reformátorov Ivety Radičovej je spravodlivejšie zdaňovať spotrebu. Kašlať na to, že jeden z najväčších ekonómov všetkých čias Murray N. Rothbard o DPH už v roku 1972 hovoril ako o gigantickom podvode.

„DPH je, stručne povedané, rysujúci sa gigantický podvod na americkú verejnosť, a preto je nesmierne dôležité, že to neprejde. Lebo ak sa tak stane, bude zasahovať hrozba Veľkej vlády dostať ďalšiu a dlhšiu, chuť do života.“

Je „svetovým unikátom“ platiť 19, od budúceho roka 20% DPH na potraviny. Ani sa nemôžeme potom čudovať, že naši obchodníci, poľnohospodári... nemôžu konkurovať tým poľským, českým, maďarským a dokonca ani rakúskym. Za Mečiarovej vlády bola uvalená dolná sadzba DPH (6%), nielen na potraviny, ale aj na energie (plyn, elektrina, uhlie, drevo, koks...) a rôzne ďalšie služby.

Dnes sa právom čudujú aj novinári v denníku Pravda, že ako je vlastne možné, že pravicová vláda socializuje rodičovské príspevky. Tu nejde iba o ne. Na Slovensku sú to modrí reformátori, ktorí budujú stále „väčší štát“ (lenže to nerobia pre nás, alebo našich slabších spoluobčanov, ale pre seba), zvyšujú mieru prerozdeľovania, rozhodujú za nás, že ako máme nakladať s našimi peniazmi a defacto aj určujú stále zvyšujúcim sa daňovým zaťažením aj to, že čo budeme mať na raňajky, na obed, na večeru. Však posúďte sami, ktorým smerom to vlastne ideme a to na základe výroku nášho najvyššieho (vzrastom prcka) reformátora, Mikuláša Dzurindu:

„Bez toho, že dneska uvoľníte ľuďom ruky, aj zamestnancom, aj fabrikám, aj živnostníkom, že pôjdeme s daňami a odvodmi dole, tak jednoducho to pôjde dole vodou.“

25.2.2009

Tak povedal reformátor najvyšší.

Ako posledný bod uvediem privatizáciu strategických podnikov, zdražovanie, ktoré nastalo po privatizácii resp. po nástupe modrých reformátorov k moci v roku 1998. Tí čo ma čítate už dlhšiu dobu, viete, že Dzurindovci tunelovali pred privatizáciou SPP. Ten istý scenár sa ale odohral aj v prípade Slovenských elektrární a.s. V roku 2005 teda cca rok pred privatizáciou vykázala spoločnosť pod vedením modrých reformátorov sekeru vo výške takmer 11 miliárd Sk a to aj napriek tomu, že cena elektrickej energie tak isto ako v prípade zemného plynu niekoľkonásobne stúpla. V prípade SPP nás radových občanov, firmy pôsobiace a produkujúce na Slovensku, podnikateľov, živnostníkov... pumpli zahraniční akcionári tejto spoločnosti vďaka modrým reformátorom o 73,4265 miliárd Sk v priebehu 8 rokov. Toto všetko je hradené z našej práce, to vďaka nej máme aspoň niečo v našich peňaženkách, na našich bankových účtoch, teda vlastne to málo čo nám zostalo, čo nám modrí reformátori nechali. Vrátili sa a budú pokračovať v tom čo začali v roku 1998. To som ešte nespomenul  ani infláciu, v ktorej modrí reformátori taktiež vynikajú, teda na slovenské pomery určite. No a to je tiež jeden z tých gigantických podvodov, cez ktoré pumpujú naše peňaženky.

inflacia9310Táto centralistická vláda nás zo slepej uličky nevyvedie; to som sa len na záver pokúsil parafrázovať jeden z výrokov Alexandra Solženicyna a tento článok môžete s pokojným svedomím považovať za faktúru vystavenú modrým reformátorom; pripúšťam, že máme vôbec problém spočítať tie stovky miliárd Sk, o ktoré nás reformátori okradli a ešte len okradnú. Oni predsa nevedia robiť nič, iba kradnúť, klamať a zavádzať!

Komentáre

Obrázok používateľa Rado Ch

"Oni predsa nevedia robiť nič, iba kradnúť, klamať a zavádzať!" - to plati pre kazdu vladu, preto by si ludia mali vladnut sami. Stat nepotrebuje nik.

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

Štát, to sme my občania SR!!!! Kedy to už pochopíte ???
Vládu a parlament nepotrebuje nik...oni nie sú štát...štát to sme my občania SR.

Áno, ľudia si musia vládnuť sami skrze PRIAMU DEMOKRACIU - REFERENDUM (jediný nástroj demokracie ), v tom s vami súhlasím.

Obrázok používateľa Rado Ch

Tak sa mi mozte pokusit znova odpovedat:

Ak sa referenda zucastni 5% obyvatelov, tak na 95% obyvatelov bude platit vacsinove rozhodnutie z tych 5% ?

Obrázok používateľa Peter B

:] V tomto prípade áno, pretože väčšina vyjadrila svoju voľbu neúčasťou, takže akceptuje rozhodnutie zúčastnených. Väčšia dilema by bola, keby referendum malo 100% účasť a bolo by to ako v našom obľúbenom prípade 49,99 ku 50,01. Bohvie, či by sa zástancovia priamej demokracie nedožadovali nového referenda, keby väčšina takýmto tesným rozdielom odsúhlasila vstup štátu do vojny napríklad.

Obrázok používateľa Rado Ch

Ano mate pravdu, ten kto nevoli "dava hlas" vacsine. Ale v tomto pripade ma zaujima ako by to riesili oni, pretoze chcu vladu ludu teda chcu volu vacsiny. V tomto pripade to proste pada... aj v pripade ze sa referenda zucastni 1 clovek... lebo vacsina volu nevyjadrila.
No a ak by to dopadlo 49.99 ku 50.01 tak by rozhodli ti 50 uradnici, ci kolko ich ma byt :), len by ich musel byt neparny pocet, aby to nemohlo byt nerozhodne.

v pripade spravodliveho referenda predsa ide o to, ze rozhoduju AKTIVNI. vsetky referenda u nas (okrem jedneho) predsa padli na tom, ze o vysledku rozhodli ti pasivni. a toto sa musi zmenit. ak je ako v tvojom pripade uvadzas vacsina leniva a sprosta, tak nech nesie bremeno rozhodnutia mensiny, a to tak ako my nevolici modrej uderky budeme niest teraz s vami a to aj napriek tomu, ze svoj hlas sme vo volbach odovzali (ja nie smeru). teraz budeme ako vacsina niest bremeno mensiny 15 nahluplych idiotov a ich poskokov v parlamente alebo v uradoch.

Obrázok používateľa Rado Ch

A co s neaktivnymi, ako to zmenit ? Prilozime buchacku a prinutime sa rozhodnut ?
Prave preto, aby sa nemusela velka cast obyvatelstva "prisposobovat" inej velkej casti obyvatelstva je potreba zmeny systemu a decentralizacie moci. Referenda nefunguju.
K tomu, ze sa "modra uderka" dostala k moci... nuz ano, vyhrali volby, respektuj "hlas ludu", na ktory sa tak odvolavate.

co s neaktivnymi? to je jednoduche, ak nieco bude chciet zmenit, tak sa z neaktivneho bude musiet stat aktivny. bez krvi, bez zbrani, prislo by to samo.
je zaujimave, ze pri volbach nepotrebujes aby sa zucastnila nadpolovicna vacsina. a opatrne s tou modrou uderkou. oni volby na slovensku este nikdy v jeho historii nevyhrali.

Obrázok používateľa Rado Ch

Ludi nikdy neprinutis, "prislo by to samo "... ? To je recincka otazka ? Lebo co ak nie ? Je to pre teba nepripustne, lebo iba ty vies co je pre inych to najlepsie ? Mas analyzi, ze by to prislo samo ?
Ja nepotrebujem nadpolovicnu vacsinu ani pri volbach, ani pri referende, nezijem na Slovensku, dokazem sa o seba postarat sam, nepotrebujem na to ani stat, ani teba :).

zijem na Slovensku a to hned neznamena, ze sa o seba neviem postarat. Prave naopak, to ty si pred niecim zo Slovenska zdrhol, s velkou urcitostou do ineho statu a teraz zijes v sebaklame... Ked uz tak, tak ty si mal zdrhnut do Svajcu, tam by si zistil, ze ako sa veci deju len tak, same od seba. Naposledy nechceli mesity a mesity nebudu. Na Slovensku by boli!

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>> Prave naopak, to ty si pred niecim zo Slovenska zdrhol, s velkou urcitostou do ineho statu a teraz zijes v sebaklame...

Toto nedava zmysel.

>>>>>> Na Slovensku by boli!

Urcite? Ved sa tu demoluju zidovske synagogy a v parlamente sedia nacionalisti.

tebe nedava zmysel prakticky nic. Na kulturne pamiatky sa tu vseobecne dlabe. No a na druhej strane je vo vlade a v parlamente viac zidov ako nacionalistov, tak maju paky na to, aby si tie synagogy zrekonstruovali. Ked tu uz nic nebude, tak budeme ma aspon tie synagogy.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>> tebe nedava zmysel prakticky nic

Pretoze to ze niekto odisiel zo Slovenska neznamena ze zije v sebaklame. Je to nezmysel.

>>>>> Na kulturne pamiatky sa tu vseobecne dlabe

Kulturnych pamiatok ma byt tolko kolko z nich dokazu ludia uzivit, dobrovolne.

nepochopil si to. kazdy kto kvoli dzurindovi opustil slovensko pred niecim utekal a utekal do druheho statu, ktory ma vytvorene podmienky preto, aby tam mohol zostat, vzdelavat sa, alebo pracovat. tie podmienky tam niekto vytvoril. KTO? predsa stat, ale nie taky ako tu ty neustale obmielas, ale ten o ktorom piseme tu viaceri...stat to sme my, my vsetci a nie iba ti .....i z vlady a z parlamentu, tak sa clovece trocha skonsoliduj.

tak synagogy nedokazeme uzivit, a co teraz? na slovensku je dost velke mnozstvo dobrovolnikov, ktori sa snazia zachranit nase zrucaniny, casto su bez prostriedkov, alebo investuju zo svojho. tak isto mozu aj prachaci z vlady a z parlamentu zachranovat tie synagogy, nik na slovensku im v tom nebrani.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>>> kazdy kto kvoli dzurindovi opustil slovensko pred niecim utekal

To je vasa spekulacia. Pobyt v zahranici je skusenost ktora chyba vela ludom na Slovensku.

>>>>>>> tie podmienky tam niekto vytvoril. KTO? predsa stat

Stat? Stat nemoze nic vytvorit, stat moze iba zakazat a pokazit. Tvoria ludia.

>>>>>>> stat to sme my, my vsetci a nie iba ti .....i z vlady a z parlamentu, tak sa clovece trocha skonsoliduj.

Ked hovorim o state tak mam na mysli statny aparat, statnych zamestnancov, vladu, politicke hranice atd.

>>>>>>> tak synagogy nedokazeme uzivit, a co teraz?

No nic. Ak ich neuzivime tak nam ich predsa netreba.

Obrázok používateľa Rado Ch

">>>>>>> tak synagogy nedokazeme uzivit, a co teraz?

No nic. Ak ich neuzivime tak nam ich predsa netreba."

:)))) Tak jednoducha odpoved a tak tazko ju pochopit.

Obrázok používateľa Rado Ch

Do zahranicia som odisiel z vlastnej vole v roku 2xxx. Nemala na to vplyv ziadna vlada.. ani meciarovci, ani dzurindovci, ani ficovci. Podmienky na to, aby som mohol byt v zahranici vytvoril trh, nie stat... (ponuka-dopyt). (A nebyt statou tak mi ani netreba OP na odcestovanie). Tie "srandy" v zahranici mi plati sukromna firma ziaden stat.
Ale je mozne, ze v bezurocnej ekonomike by ste mi nedovolili odcestovat, pretoze pre vas je samostatne zmyslajuci, nezavisli tvor priam pohromou.

Obrázok používateľa Rado Ch

Ale Kristian, uz neviete kam z konopy. Na Slovensku mam rodinu a stale sa sem rad vraciam, bodaj by som tu mohol ostat. Peniaze a NAJMA skusenosti vam su na nezaplatenie... tzv "volny trh", toho co je nedostatkom vo svete u nas platia asi 4x menej ako "inde", pretoze tam je vacsi nedostatok (dopyt - ponuka). A preco tu prilezitost nevyuzit a nevycestovat ? To nie je zdrhanie pred nicim, to je prisposobovanie. A prisposobovanie chyba velkemu % ludi. A statu tiez. Stat sa neprisposobuje, stat "riadi" a vidime v akym sajrajtoch to je. Predsa len, v akom sebaklame zijem ? To by som sa ozaj rad dozvedel. Dristate.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

To iste tvrdi Vasky a spol. Ze kazdy kto odisiel za hranice aby ziskal skusenosti, naucil sa jazyk, spoznal ine kultury, vlastne uteka a necha sa **** do zadku od "kapitalistov".

Kratkozrake, nacionalisticke a primitivne zmyslanie.

Tradicne, ludia ktori vela cestuju, spoznavaju ine krajiny, produkuju, obchoduju, su uspesnejsi ako ti ktori sedia doma ze pecou a buchaju pestou po stole aby im ten ich stat nieco prihodil.

Obrázok používateľa Rado Ch

Tak nejak,
1 - kazdy kto odcestoval je zly, zije v sebaklame a podporuje kapitalizmus
2 - automatizacia a technologicky progres je zly, lebo obera ludi o pracu
3 - Ked nesuhlasis s nami, tak si len obmedzenec, tupec a 97% slovakov ta chce zabit
4 - stat v nasom ponimani je fajn. Je spravodlivy, solidarny, vie co je pre teba dobre
5 - musis "referendovat"
6 - banky su zle institucie
7 - urok je zly

Este par bodov a mam kompletnu charakteristiku bezurocnej ekonomiky.

V prirode funguje prirodzeny vyber a funguje dokonale. Aj "ludsky" system by mal tak fungovat. Inak si degradujeme dalsie generacie a takto to potom vyzera :).

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>> v pripade spravodliveho referenda predsa ide o to, ze rozhoduju AKTIVNI

Ja v referende nehlasujem pretoze stat nema legitimne pravo konat veci na ktore sa ma v referende zvycajne pytaju. Vas zmysel pre spravodlivost je poriadne pokriveny.

>>>>>> teraz budeme ako vacsina niest bremeno mensiny 15 nahluplych idiotov a ich poskokov v parlamente alebo v uradoch.

A tu sa ukazuje nezmyselnost demokracie, ktora vyvolava konflikty a prinasa nestabilitu.

Keby ste nemali niekoho kto vam vladne a okrada, mali by ste volnu kartu s Vaskym a Jakubikom aby ste si vytvorili "druzstva" kde by ste robili ako spravny proleteriat, tlacili vlastne bezurocne peniaze a vsetko zdielali ako sa na komunistov patri. Pridal by sa k vam ktokolvek by chcel. A my ostatni by sme zili podla nasich principov. A nic by nam dokonca nebranilo medzi sebou obchodovat. Problem by nastal vtedy ked by ste zistili ze nam sa dari viac a vasa ekonomika je na urovni 19. storocia a zacina vzdy odznova po co i len malej prirodnej katastrofe, ako napr. zaplava, vdaka neschopnosti sporit.

splietas tu piate cez deviate, demokracia, komunizmus, vkladas do ust co nikto nepovedal, co je? bol si u karla poppera a jeho ucna sorosa na skoleni? Co otvorenej spolocnosti sa ti zachcelo. Este cituj kde ja obhajujem demokraciu. Ja ju kritizujem viac ako ty. A ja som za republiku. Vies aky je rozdiel medzi demokraciou a republikou? Vies preco otcovia zakladatelia USA odmietli demokraciu? Vies, ze to slovo sa v am. ustave nespomina?

Podľa anglického slovníka je demokracia typ vlády, keď vládnu všetci alebo všetci s volebným právom napríklad pomocou volených zástupcov (alebo referenda). Republika je štát, kde väčšinu moci majú ľudia a ich volení zástupcovia a ktorí majú voleného alebo nominovaného prezidenta namiesto monarchu. Viac menej to isté. Teraz nám objasni tvoj význam týchto slov.

V USA rozdiel medzi demokraciou a republikou vysvetľujú ľudom na príklade z dôb divokého západu.
Predstavte si lynčujúci dav v demokracii. 35 jazdcov naháňa pištoľníka a chytia ho. Hlasujú 34 proti 1, za to, aby ho obesili. Demokracia vyhrala a o jedného pištoľníka je na svete menej. Ale teraz si predstavme ten istý scenár v republike. 35 jazdcov chytí pištoľníka. A opäť hlasujú 34:1, aby ho obesili. Ale potom dorazí šerif a vraví: „Toho nemôžete zabiť, lebo má právo na spravodlivý súd.“ Takže odvedú pištoľníka späť do mesta, porota je vybraná a oni naslúchajú dôkazom, žalobe ako aj obhajcom. Rozhodnú o tom, či ho obesia. Rozhoduje sa porota väčšinovým hlasovaním? Nie, buď sú jednohlasní, alebo je pištoľník oslobodený. Práva človeka nie sú predmetom väčšinového hlasovania, ale vecou zákona a práva. Toto je základ republiky.
*****************************************
Možno by ste boli prekvapení tým, že termín demokracia sa v našej Ústave opakuje celkom 13 krát, ale termín republika tam je 450 krát. O nič menej by asi neboli prekvapení ani Američania, keby si uvedomili, že termín demokracia sa v Deklarácii nezávislosti, v ich Ústave nespomína ani raz, dokonca ani v Ústavách jednotlivých štátov, z ktorých pozostávajú USA. Prečo? Aby ochránili Američanov od vlády sprostej a chamtivej väčšiny!
James Madison, považovaný za otca americkej Ústavy napísal v eseji na obranu americkej Ústavy:
„Demokracie boli vždy plné nepokojov a svárov, nikdy neboli zlučiteľné so zaistením osobnej bezpečnosti a práva na majetok a obecne mali vždy krátky život a končili vždy násilne.“
Alexander Hamilton sa vyjadril obdobne:
„Skutočná sloboda sa nikdy nenachádza v despotizme, alebo v extrémoch demokracie.“
Samuel Adams, signatár Deklarácie nezávislosti, dodáva:
„Demokracie nikdy dlho nevydržali. Skoro sa vyčerpajú a zničia samé seba.“
Demokracia končí vždy tak, že vládne lúza, potom príde anarchia a nakoniec tyrania pod vládou oligarchie.
„Dejiny učia, že demokracia bez hodnôt sa rýchlo premieňa na jasnú alebo kamuflovanú totalitu.“
Ján Pavol II
Myslíte si, že nemáme na výber?
Môžeme mať republiku podľa vzoru Benjamina Franklina, alebo tyraniu elít. Toto vieme a vieme, že inej možnosti pre nás niet.
Benjamin Franklin opúšťal ústavné zhromaždenie USA bol zastavený jednou ženou, ktorá sa ho pýta:
„Pane, čo nám prinášate?“
Okamžite odpovedal:
„Republiku, pani. Pokiaľ si ju budete vedieť uchrániť.“
********************************
"Čo sa všetkých týka rovnakou mierou, mali by riešiť všetci rovnakou mierou." J.A. Komenský.

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

Pán Javúrek, vášmu komentáru som absolútne porozumel a poznám aj to video, ktoré hovorí o Republike, Demokracii..atď.
Plne s Vami súhlasím. Ja som v prvom rade za právo a spravodlivosť.

Chcem Vás poprosiť, nemôžete nájsť na nete to video, kde sú vysvetlené 4 zriadenia a ,,zavesiť" ho na váš blog, aj s vašim príspevkom ???

Veľmi pekne Vám dopredu ďakujem. S pozdravom, LJ.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>> splietas tu piate cez deviate, demokracia, komunizmus, vkladas do ust co nikto nepovedal, co je?

Reagujem na to co ste napisali. A suvisi to.

>>>>>>> Ja ju kritizujem viac ako ty

No to je mi toho, republika vs demokracia. Rozdiel je v tom asi taky ako ci obleciete mafiana do monteriek alebo saka, stale je vsak mafian. Limitovana vlada je oxymoron. Pozrite sa na ustavu USA a ako to dopadlo. Zacali s republikou a skoncili s USSA. Pokial ma raz niekto legalny monopol na kradnutie a obmedzovanie slobody, zneuzije ho.

rozdiel medzi demos kratis a republika je fatalny. tamten tvoj priklad iba dokazuje uplnu neznalost oboch pojmov.

Mám síce rovnakú myšlienku, ale ako by si dosiahol udržateľnosť tohto stavu? Príkladom sú zákony, vraždy, podvody. Ak majú byť rovnaké zákony pre všetkých, musí byť vláda. Ak si môže každý určiť svoje zákony, tak ja môžem niekoho zabiť a povedať si, že v mojom zákonníku stojí, že ja môžem zabíjať, ale nikto iný. Ak majú byť zákony viazané na pozemok, tak mi stačí kúpiť uzučký pozemok krížom cez krajinu a potom hocikto z mojej mafie má neďaleko únik do inej krajiny a blízko tohto pozemku by sa nedalo bývať. Ak to necháš na ľudí, ako sa dohodnú, tak najskôr niekto vojenskou silou zavedie nejaký "demokratický" štát

Ak máš nejaký nápad, ako tento problém vyriešiť, daj vedieť :)

Obrázok používateľa Juraj Seffer

>>>>>> Mám síce rovnakú myšlienku, ale ako by si dosiahol udržateľnosť tohto stavu?

Sukromnymi agenturami. Toto nie je o bezpravi, systeme kde kazdy beha s macetami a zabija hlava-nehlava. Je to o systeme ktory nepotrebuje monopol na pouzitie moci a sudov. Teda o dobrovolnom usporiadani spolocnosti.

>>>>>> Príkladom sú zákony, vraždy, podvody

Ide o to ci dost ludi odmietne stat ako taky. Ak ano, stat strati svoju moc. Dalej ide o to ci ludia rozumeju a respektuju koncept sukromneho vlastnictva. Ak ano, porusenie bude trestane, vid predchadzajucu odpoved.

>>>>>> Ak majú byť rovnaké zákony pre všetkých, musí byť vláda

Non sequitur.

>>>>>> Ak si môže každý určiť svoje zákony, tak ja môžem niekoho zabiť a povedať si, že v mojom zákonníku stojí, že ja môžem zabíjať, ale nikto iný

Vsetky prava sa daju odvodit od prava na majetok, ci je to pravo na ludske telo alebo majetok ziskany vymenou resp. zmiesanim prace s pozemkom. Vid John Locke a jeho "homesteading". Vid bod vyssie o tom ci taketo pravo ludia respektuju alebo nie.

>>>>>> Ak máš nejaký nápad, ako tento problém vyriešiť, daj vedieť :)

Takyto system nema sancu na uspech pokial ludia nepochopia jeho vyhody, moralnost, spravodlivost a skoncuju so statom.

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Nie. Referendum sa ma tykat iba tych ktory sa zucastnili. Teda 5% si moze urcovat to co tych 5% moze ci nemoze robit.

Obrázok používateľa Rado Ch

Ano ! A k comu to vedie ? K decentralizacii moci a k vytvaraniu komunit ludi. Az na koniec by sa prislo k tomu, ze komunity nepotrebuju referendum... Pan Jakubik, rozumiete tomu ?

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Nie, lebo on by zozelenel zavistou ked by sa kapitalisti mali lepsie ako jeho druzstvo kde kazdy vlastni vsetko, nikto nic nerobi a neustale iba voli aby z toho nic dostal co najviac :)

Juraj, kapitalisti sa vzdy mali lepsie ako to druzstvo, pretoze zili na ukor niekoho, na rozdiel od druzstva. Komuna bola je a bude zakladom ludskej spolocnosti ci sa to tebe paci alebo nie a ak s tym nesuhlasis tak sa odstahuj niekam do stepy a skus si to tam osamote bez akehokolvek vplyvu tej komuny. kapitalizmus, feudalizmus alebo otrokarska spolocnost, ako chces, prezila vdaka dvom veciam 1)uzere a 2)kategorizacii

Obrázok používateľa Peter B

Pán Ladislav, či chceme, či nie, štát a vláda sa dá chápať ako jedna vec, štát bez vlády nemôže existovať, aj keď v štáte vládne ľud, vždy to bude vláda väčšiny nad menšinou, pretože väčšina bude presadzovať to, čomu sa teraz hovorí verejný záujem. Aj pri priamej demokracii by sme boli znovu tam, kde sme teraz ale nehnevali by sme sa na politikov, akéžeto zákony schvaľujú ale hnevali by ste sa na anonymnú zmanipulovanú masu spoluvoličov, ktorí volili tak, ako im slepá dôvera strane/hnutiu (zastávajúcej "ich" názory a potreby"). Vedeli by ste si predstaviť priamu demokraciu tu a teraz na Slovensku? Podľa Vás by sa niečo zmenilo?

Obrázok používateľa Juraj Seffer

Tak este raz: to co si Jakubik mysli nereprezentuje mna. Ani nikto iny.

Referendum je nezmysel. Tak isto ako akakolvek demokracia.

Stat nepotrebuje nik-spomen si co marx hovoril o vymierani statu a za akych podmienok k tomu moze dojst. Ty si ho teraz tlmocil.
Ale aby k takemu niecomu mohlo dojst tu najskor nemoze byt presne to, co ti je blizke ô)

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

Pán Javúrek. Skvelá práca. Ako vždy. Veľmi Vám ďakujem.
Vás a Vám podobných, potrebujeme okamžitevvo vláde, pokiaľ tu máme tu dnešnú totalitu, menom zastupiteľská demokracia.

S úctou, LJ.

PS: verím, že sa dáte na politiku, lebo tých 150 ks opíc, čo sa nám v parlamente strieda a omieľa už 20 rokov, nás už 20 rokov ťahajú ku dnu. My občania SR, si musíme pomôcť sami, lebo nikto iný nám nepomôže.

Pozorovatel, ked si uz autora oplul, mohol by si uviest aj nejake argumenty , kde uviedol podla teba nezmysly ?

Obrázok používateľa Rado Ch

Vam argumenty ? Zvlastne ze sa ich zrazu dovolavate. Inde oznacite cloveka za idiota aj bez argumentov.

Obrázok používateľa Rado Ch

Peter Peer vam ich pekne spisal.

Asi to tak bude ! Neviem sice, kto je p. Javurek, ale metody maju pani v podstate rovnake. V tomto pripade sice sofistikovanejsi a na prvy pohlad fundovany prispevok dokonca dolozeny aj faktami, ale opat zavadzajuci, zamlzujuci a zamlcujuci dolezite udaje...

Zaujímavé ale je, že nespomína náš reformátor to, že o koľko navýšili výdavky oni oproti vláde Vladimíra Mečiara. - Ale autor uz "zabudol" spomenut, preco bol navyseny, ze na meciarovske bacovanie bol treba ozdravny proces, ktory nieco stal... Inak to navysenie je od dost nizsie, nez to Ficove. Neviem, neviem, ci su to relevantne udaje... (bolo by vhodne, keby sa vyjadril obornik, pripadne Matovic - po porade s niekym z ministerstva... ;-))

- kde ho na prach rozbil exminister financií Honzík Počiatek - :-D :-D :-D
(opat zlastna optika typicka, pre ...)

- Reformátor sa v relácii Na telo sťažoval, že Ficova vláda mu nechala na stole kopec nezaplatených faktúr.
- V tejto rovine mozeme len spekulovat, ale kedze vieme ako dlho tajili stav verejnych finnancii a prezradili ho az po volbach, je jasne v koho propsech tito domienky su...

- A komu vďačíme za to, že ako a z čoho sa tvorí príjmová časť rozpočtu? Áno máte pravdu, vďačíme za to našim reformátorom. - tak toto je najvycsia hlupost v prispevku. Este, ze ju autor zvyraznil... :-) Ano presne tak, za prijmovu cast vdacime reformatorom (ked sa ficovolic pomyli, aj pravdu povie... :-)), to som sa tu snazil vysvetlovat ( len v diskusiach na HN) dlhy cas. Za to ako slapala ekonomika a za to, ze ma teraz rast 4,6 % vdacime Dzurindovej vlade (Kia, Peugeot,...). Ale za zle odhadnutu vydavkovu cast rozpoctu je zodpovedny Fico Najsocialnejsi. (Pociatek len "santil" v exceli...)

- spolu 296 miliárd Sk, z ktorých dali nepriamo 100 miliárd našim milovaným DSSkám – Na to ale reformátor Mikloš vo svojom výpočte akosi zabudol) - nie nezabudol, ale kto priskrtil DSS az tak, ze z toho mal byt medzinarodny sud ? Ano, spravne, Tvoj Fico. A preco ? Urcite si to najdes, ale pri tvojej "optike tam zas bude vidiet uplne nieco ine... To, ze druhy pilier je potrebyn, o tom nepochybuje ziadny odbornik, ani trosku znaly clovek...

- Za Mečiarovej vlády bola uvalená dolná sadzba DPH (6%), nielen na potraviny, ale aj na energie (plyn, elektrina, uhlie, drevo, koks...) a rôzne ďalšie služby. - Ano, ale co nas to neskor stalo... Tato politika pre "jednoduchsich" byva velmi drahy spas, podobne ako 2 korunovy mlieko, ci 4 korunovy chlieb za socializmu...

- zvyšujú mieru prerozdeľovania, rozhodujú za nás, že ako máme nakladať s našimi peniazmi a defacto aj určujú stále zvyšujúcim sa daňovým zaťažením aj to, že čo budeme mať na raňajky, na obed, na večeru. - Opat bohapusta demagogia, bez akehokolvek seriozneho argumentu...

- K privatizacii strategickych podnikov - ano Meciar ich za jeho neprivatizoval, nie je problem domysliet preco. Nastastie, lebo by jeho privatizacia skoncila v rukych clenov jeho zlocineckeho gangu. Fico na to nadviazal, ci skor bola to sucast jeho populistickej predvolebnej kampane, takze ako vsa vravi z " z nudze cnost"... Okrem toho nezaujati odbornici to skonstatovali vzmysle, ze rozumna privatizacia s vacsinovym podielom statu je spravna cesta...

A nazaver ako vzdy bonbonik. Pokial autoe grafom naznacuje, ze 0 inflacia je Ficova zasluha, tak sa mu nahlas smejem... :-D :- D :-D. Za nu moze len a len tak casto Ficom spominana kriza... !!!

petko sa nam snazi argumentovat. tak sa na to pozrime.

ozdravny proces po meciarovi? to mas od modrej uderky co?

lenze CIA world factbook hovori nieco ine. najvyssi rast HDP v regione V4 v rokoch 1994-98, najnizsia inflacia v tom istom obdobi a v tom istom regione. najnizsie zadlzenie...
ako to dzurinda ozdravil? tou o 7% vyssou nezamestnostou? tymi viac ako 200 000 Slovakmi, ktori za pracou zdrhli do zahranicia? tym nulovym a takmer nulovym rastom HDP v rokoch 1999-2000?

dokazal som predsa, ze Pociatek v tej relacii na telo hovoril pravdu a Miklos klamal. co viac chces? akou otikou sa to divas? nemas nahodou na hlave zvaracsku kuklu?

kto chcel informacie o deficite si nasiel. na strankach drsr.sk sa mohol kazdy presvedcit ako na tom stojime. a tak isto aj na strankach NBS.

nie som ficovolic! KIA a PSA? ty srandujes. vies o tom velke coolove. tak tu mas par informacii:

vieme, ze tahunom ekonomiky je automobilovy priemysel a elektronicky priemysel. pozrime sa najprv na automobilovy:

1. volkswagen. nie je tajomstvom, ze meciar ho pritiahol na slovensko. v case ked malo dojst k podpisu zmluvy o privatizacii BAZ jeho prva vlada padla. zmluvu teda podpisal carnogursky. ten ale preferoval general motors a svojho casu sa nechal pocut, ze BAZ nech predame GM a ak chce VW investovat na slovensku tak nech stavia na zelenej luke. dnes, aj ked je kriza, je vidiet, ze kto sa rozhodol spravne.

2. PSA. toto je absolutna bomba.
defacto z maja 2009 s meciarom a dzurindom. tesne pred duelom tvrdi meciar, ze to on pritiahol peugeot do trnavy a dzurinda tam len stal nemy, hluchy, slepy. krajcer sa meciara este pre istotu opytal, ci pritiahol na slovensko aj KIU a meciar odpovedal, ze nie.

http://televizia.joj.sk/tv-archiv/de-facto/26-05-2009/2898801.html

3. KIA a nas jano slota.

Ján Slota: Najväčšiu zásluhu má Slotov tím zo Žiliny, nie Bratislava

Najväčšiu zásluhu, že juhokórejská automobilka Hyundai-Kia príde na Slovensko, má Slotov tím zo Žiliny, nie Bratislava. Vyhlásil to žilinský primátor Ján Slota. "Žilina robila na prípravách priemyselného parku nie pár mesiacov, ale niekoľko rokov," dodal. Priznal však, že aj minister hospodárstva Pavol Rusko má na tom veľkú zásluhu a urobil všetko, aby Hyundai na Slovensku investoval. "Pánovi Ruskovi môžem len poďakovať, ale tvrdú prácu odviedol môj tím v Žiline," skonštatoval Slota.
(...)
Ján Slota: " Našim ponukám by nijaký investor neodolal"

Rozhodnutie kórejskej automobilky Hyundai umiestniť svoj závod v Žiline tamojší primátor Ján Slota očakával. "Poliaci nemohli našej ponuke konkurovať. Našim ponukám by nijaký investor neodolal," povedal Slota pre agentúru SITA. Pripomenul, že príprava podkladov pre automobilku sa začala už pred vyše pol rokom. Podľa Slotu hlavnú časť materiálov, s ktorými išiel minister hospodárstva Pavol Rusko do Soulu, mal od mesta Žilina...

http://www.etrend.sk/ekonomika/slovensko/je-rozhodnute-hyundai-si-vybral...

teraz elektronika:

jednoduche: meciar SONY, dzurinda Samsung.

2. pilier je tunel a privedie nasu krajinu do krachu. tvrdim to ja, tvrdi to par ludi na slovensku a s nami to tvrdia ekonomovia ako hernan blejer, carmelo messa lago, peter orsag, joseph stiglitz a este nam to nikto nevyvratil. a popravde, ty na to nemas zrovna tak.

tak daj za chlieb a mlieko 100% DPH ty socialista!

argumenty k tomu zvysovaniu dani a odvodov si tu nedal ty. moje tvrdenia vychadzaju z reality, alebo mi chces tvrdit, ze modri nezvysovali dane a odvody, cim ta priamo oberaju na tvojej mzde?

meciar a privatizacia. hovori ti nieco zakon 192/1995? pojednaval o ochrane strategickych podnikov. dokonca aj jeden z dzurindovych predvolebneych slubov hovoril o ustavnom zakone zakazujucom privatizaciu strat. podnikov. lenze po nastupe k moci zakon z roku 1995 zrusil a zacal predavat a to hned potom ako firmy vytunelovali jeho ludia. (duckeho zmeny neignorujem).

a ten bonbonik nech ti chuti. ja som predsa nikde netvrdil, ze ta nizka inflacia je Ficova zasluha. ale aky podiel bude mat reformatorsky ozdravny balicek modrych na predpokladanej inflacii v roku 2011, teda na tych vyse 3%.

a teraz prides s cim? s nutnostou ozdravovat bankovy sektor po roku 1998? uz sa tesim :-)

ozdravny proces po meciarovi? to mas od modrej uderky co?

- Ale no tak. Budme korektni ! Vyrazy ako modra uderka, modri bolsevici su ciste oxymorony. K tomu len kratko, kto sa dnes chce po tom vsetkom zastavat Meciara, trpi tazkou schizou alebo amneziou. Pamatas, kolko bolo € takto na jesen v 1998... ? Jaj, Miklos, rozumiem... ;-)

dokazal som predsa, ze Pociatek v tej relacii na telo hovoril pravdu a Miklos klamal - preco len ja mam presne opacny pocit ? Podla mna sa "honzik" len snazil vyzut zo svojej zodpovednosti za spackany odhad st. rpzpoctu na rok 2010. Uhybal, mlzil, obcas zaklamal, ci neodpovedal na jasne polozenu otazku. Ale to by sme si museli prejst minutu po minute a aj tak by sme mali na to asi rovnako rozdielny nazor ako dnes... ;-)

- Ano VW je asi jedina dobra vec, ktoru MEciar pre Slovensko urobil ! (bod 1)

- Meciarovi neverim ani dobry den ...(bod 2)

- Slota ako vtedajsi primator (?) sice asistoval, ale Kiu k nam dotiahol Rusko. ( a toho ja nemusim vias nez Slotu... :-))Ty si zbehly v guglovani, urcite by si to nasiel, keby si samozrejme chcel... ;-)

- argumenty k tomu zvysovaniu dani a odvodov si tu nedal ty. moje tvrdenia vychadzaju z reality, alebo mi chces tvrdit, ze modri nezvysovali dane a odvody, cim ta priamo oberaju na tvojej mzde? - Ano vychadzaju z reakity, ale opat akosi "zabudas" na to preco... ? ;-) Take cisielko 7,8 % ti unika ? Jaaaj, Miklos. Chapem... :-)
- meciar a privatizacia - chcelo by to hlbsiu analyzu, preco Meciar neprivatizoval str. podniky. Nemam na to momentalne cas. Povazoval som za potrebne reagovat, nechcem vsak tejto debate venovat viac casu, nez je nutne... Snad inokedy !

- 2. pilier ! Videl som par debat na tuto temu. Moj nazor je, ze je potrebne aby si ludia sporili aj na svoj osobny ucet. Ja mam aj III. pilier. Demograficka krivka jasne ukazuje preco...

- Musim este reagovat na ten bonbonik... Myslim, ze si ten graf s infacoiu tam uviedol zamerne a spekulativne, aby si vyvolal u citatela dojem, aku uspesnu politiku Fico roboil. Ver, ze keby to tak bolo, ja by som bol prvy, ktory by so ctou potriasol Ficovi ruku :-). Zial opak je pravdou. Dovody nizkej inflacie su nam obom myslim jasne. Ale s tymi 3 % opat zavadzas, ako nas najsocialnejsi so spomalenim hospodarskeho rastu.Tebe nemusim vysvetlovat, ze v ekonomike platia spojene nadoby, ked jeden parameter stupa, druhy klesa, alebo dokonca aj opacne. A tak je to aj so spomalenim hospodarskeho rastu, ktory je zakonite vo faze ozivenia hospodarstva, potom klesa, tak tomu bude. Fico to vsak spaja s Radicovej vladou... A podobne argumentujes aj ty v pripade spominanej inflacie. Preto tvoje prispevky akokolvek sa snazia byt nabite faktami a udajmi, pre mna zostanu len pamfletmi... Obaja dobre vieme preco vznikaju a komu maju posluzit... ;-)

Robim v OVB Allfinanz 13.rok ale takuto hlupost som uz davno nepocula. III.pilier je v sucasnosti rovnake sporenie ako sporenie pod vankus, ked tak chces. III.pilier drahy Peter neodporucaju a z vacsiny populacie uz nerobia ani v nemecku. Europska demograficka krivka jasne ukazuje preco. Ale ty si setri ;)

modra uderka - nie je ziadny oxymoron. Tie slova si vyplyvajuc z ich vyznamu nemozu odporovat. Pekny oxymoron by si v tvojom pripade dostal keby si napisal-modra inteligencia.

Peter, spojene nadoby s rovnako viskoznou kvapalinou v ekonomike nemozu platit od vtedy ako sa do jednej z nadob zacala liat kvapalina s odlisnou viskozitou v podobe umelo tlacenych penazi.

Bolo by na co reagovat, ale v tomto pripade pouzitie faktov nikam nevedie, sam si doteraz ziadne neuviedol, naopak akosam uvadzas v suvislosti s minutazou televiznej relacie s Pociatkom a Mikolsom, by sme v tvojom prispevku museli prejst vetu po vete a aj tak by sme koli jednostrannej absencie faktickej argumentacie mali na to asi rovnako rozdielny nazor. S niekym kto povazuje myty a vseobecne kecy zachytene v sucasnych dominujucich zdrojoch informacii za fakty a pouziva ich v diskusii, sa tazko diskutuje.

1. Zaujimave, brat zije takmer tridsat rokov Nemecku a ma podobnu druh DDS - poistenia, akym je u nas III. pilier. ALe uznavam, pri tychto zmenenych podmienkach to prestava byt vyhodne.

2. Uderka je stary komunistisky termin, modra je symbolickou farbou pravice...

3.Navzdory uvedenemu tvrdim, ze ekonomicke principy stale funguju a su ako hmota vecne... :-)

4. No skor tie fakty nechces vidiet a hodnotenie,ci su to myty, pripadne kecy prenecham na ostatnych, nezaujatych, ci presnejsie nespravne nenaSMERovanych... ;-)

Stránky

Feedback