16 dní od nástupu novej vlády a …

Tí toho, ale postíhali za 16 dní!

… ja vidím na mojej rodine, priateľoch, kolegoch v práci, známych aj neznámych smútok na ich tvárach. Ale asi najočividnejšie to je v práci, na tvárach kolegov. Po voľbách takmer všetci hrdo hlásili, že volili SaS. Včera, dnes a každým ďalším dňom je ten smútok v ich očiach, v ich tvárach čoraz väčší. Ba čo viac, v práci máme počas celého dňa pustené rádio a tam sú prakticky každú hodinu správy. Prestávame vtedy pracovať (šéfovi to, ale nehovorte) a všetci netrpezlivo čakáme a počúvame, že čo sa bude zdražovať – bravčové, plyn, chleba vraj nie, pivo, ako sa budú zvyšovať dane, DPH, ako si budeme v 2. pilieri „sporiť“ menej , ako sa bude meniť zákonník práce…

No, ale dnes to prišlo. Jeden z kolegov to počas fajčiarskej prestávky (chodím na ňu s kolegami aj keď som nefajčiar) povedal pred všetkými nahlas do éteru:

„Bola to chyba.“

Druhý sa mi prihovoril:

„Kristián, všetci predsa robia chyby.“

A ja na to:

„Áno, ale toto bola veľká, osudová, životná chyba.“

Ďalší dialóg medzi nami nebudem opisovať, lebo tam to už bolo viac – menej osobného charakteru.

Ako som uviedol v nadpise, sú tam 16 dní, 16 dní trvajúce fabulácie, zavádzania, ohovárania, lži…, ktoré denne počúvame z úst pseudo – odborníkov tejto vlády a ich poskokov, pritakávačov, nedovzdelancov, ľudí bez chrbtovej kosti z tretieho sektora – dotovaných a podporovaných ľuďmi, ktorí sú ešte horší ako oni a dokonca čo čert nechcel aj z peňazí nás, daňových poplatníkov!

osf2

Človek, ktorý je denne zahltený prácou nemá prakticky možnosť rozpliesť túto pavučinu. Tých čo to vedia, ale hlavne tých, ktorí na úkor svojho voľna nitky tieto pavučiny dokážu aspoň sledovať a pritom sa aspoň o milimeter priblížiť k stredu pavučiny je žiaľ veľmi málo. Som úprimne rád, že dnes v našej komunite blogerov jeden taký článok bol uverejnený:

Priestor pre tretí sektor alebo ako pre koho?

Ale, aby to malo tie správne ingrediencie tak musíme pridať trocha „red hot chili peppers.“

Hneď v úvode musíme zobrať vietor z plachiet modrým boľševikom. V jednom z predošlých článkov  (Ivan Mikloš a “Deň” potom.) som sa zámerne nevyjadril k tomu, čo Ivan Mikloš hovorí o tom ako vláda musí naštartovať zamrznuté peňažné toky. V súčasnom monetárnom systéme, kde prakticky peniaze neexistujú, kde sú iba samé dlhy to vláda môže urobiť iba jediným spôsobom – zadlžovaním sa. Určite si pamätáte (omieľajú to prakticky denne a to aj viac ako mesiac po voľbách) ako Mikloš a iní vyčítali expremiérovi Ficovi naše obrovské zadlžovanie.

Funguje to v podstate jednoducho a v nasledovných pár riadkoch to v krátkosti opíšem. V čase konjunktúry ekonomiky – rastu hrubého domáceho produktu, ktorý je prevažne ťahaný spotrebou súkromného sektora, obyvateľmi (zamestnancami) a v malej miere vládou sa u bánk zadlžujú tieto spomínané skupiny. Banky im poskytujú úvery – podnikateľom na rozširovanie produkcie, tí prímajú nových zamestnancov, čo má za následok klesajúcu nezamestnanosť, čím sa vytvára tlak na rast miezd a to je signál bankárom, že aj ľudia, ktorí „včera“ nespĺňali podmienky bánk pre poskytnutie úveru ich dnes spĺňajú. Do ekonomiky sa dostáva čoraz viac peňazí (správne je ako som vyššie napísal dlhov, ale budem ďalej písať peniaze, aby ste nemuseli rozmotávať moju pavučinu). To má za následok rastúcu infláciu, čo mainstreamoví ekonómovia nazývajú rast cien. Rast cien má vplyv na rastúci príjem štátu z daní a odvodov pracujúcich, lebo im rastú mzdy. Na prvý pohľad to vyzerá ako perpetuum mobile. Ale ako dnes vidíte a možno niektorí z vás na vlastnej koži cítite, nie je tomu tak.

Banky prestali požičiavať súkromnému sektoru, ekonomika sa spomaľuje, stúpa počet nezamestnaných, tí nemajú na splácanie úverov, banky krachujú, lebo ich súvaha je iba jeden prach sprostý účtovný trik. Súvaha štátu ním ale nie je, tak ako ňou nie je ani Vaša peňaženka.

Štát funguje relatívne dobre vtedy, keď je väčšina ľudí zamestnaných, platiacich poctivo dane a odvody. Toto sú aktíva každého štátu. Nakladá s vyšším množstvom finančných prostriedkov, lebo mu na jednej strane klesajú výdavky na podporu v nezamestnanosti, prípadne na  sociálnych dávkach a ak by bol vedený zodpovednými ľuďmi, ktorí by aj zodpovedne hospodárili, tak by nemuselo dochádzať k zadlžovaniu štátu a zároveň by tu bola možnosť skvalitňovať život občanov štátu.

Uvidíme ako sa osvedčí taký Jozef Mihál (SaS), ktorý sa dlhé roky úspešne vyhýbal plateniu väčšiny daní vďaka veľkým medzerám v našich zákonoch, čím sa dokonca chválil, zároveň zákon neporušil a dnes ako minister práce nás oberie o peniaze, ktoré si „sporí“ 1,5 milióna z nás. Vraj iba dočasne. Áno Jožko, ja viem. Do tej doby, kým nezavedieš odvodový bonus. To začnete vyhadzovať z 2. piliera všetkých „sporiteľov“ mladších ako 35 rokov. Máš šťastie, že predseda Asociácie dôchodkových správcovských spoločnosti Peter Socha ešte sladko búva. Môj názor na 2. „tunel“ pilier poznáte, ale kým nebude definitívne zrušený, tak smerujeme po ľade, s holou rastlinným olejom natretou zadnicou do horúcich pekiel. Je priam schizofrenické ako tento pán – Jožko a mnoho iných ešte pred pár mesiacmi ostro kritizovali Vieru Tomanovú, keď ona chcela urobiť to isté. Prišli na to, že to nefunguje, systém pokus – omyl sa ukázal v plnej nahote. Lenže treba niekomu živiť biznis, kým sa dá. Mne to celé príde ako mafiánom legalizovaný biznis. Z capa urobili záhradníka.

Späť k súvahe štátu. Ak sa v čase krízy presúvajú v niektorých štátoch dokonca stovky tisíc ešte nedávno zamestnaných ľudí na druhú stranu súvahy, teda nezamestnaných, tak príjmy štátu vysychajú a výdavky stúpajú o spomínanú podporu v nezamestnanosti, o sociálne a iné dávky. Nezamestnaní a sociálne odkázaní občania si nepožičiavajú od bánk peniaze a tie im ich aj tak neposkytnú. To iba v kapitalistických USA je považovaná podpora v nezamestnanosti za príjem, aby v 90. – tych rokoch si mohli požičať aj nezamestnaní a nízkopríjmoví černosi a hispánci. To iba chceli odstrániť tzv. redlining – čo je inak povedané pozitívna diskriminácia. Poznáme ju, máme skúsenosti s našimi cigánskymi spoluobčanmi. Jedna známa robí na nemenovanom úrade (Čistky modrokabátnikov pokračujú takže teraz neviem či tam ešte vôbec pracuje. Ján Figeľ ukázal pani Radičovej, že je chlap a pred voľbami vyhlásil, že KDH do vlády s Ficovým Smerom nepôjde. Pár dní po tom ako sa stal ministrom dal výpoveď dvom šéfom, konkrétne slovenských pôšt a železničného Carga – zachoval sa ako správny chlap – poslal ju faxom.) a raz nám povedala, že keby ľudia vedeli, že koľko peňazí ide v skutočnosti na Cigáňov (slovo Róm nie je v slovníku slovenského pravopisu), tak do rána tu máme revolúciu. Tie slová mi boli povedomé. V takomto duchu sa vyjadril Henry Ford na adresu súčasného peňažného systému a pijavíc ľudského umu – banksterov!

Takže Fico v konečnom dôsledku robil iba to, čo mu „radil“ Ivan „diamantová baňa“ Mikloš. Proste a jednoducho oživoval zamrznuté peňažné toky. Žiaľ funguje to tak, ako to funguje. Nezadlžuje sa jedna skupina, musí to robiť skupina druhá, čiže vláda. Mali sme sa už možnosť presvedčiť aj o tom ako bačovali obe vlády za Mikiho Dzurindu. Sprivatizovali kopec majetku – pod cenu, zvyšovali dane, najprv spôsobili takmer 20% nezamestnanosť, aby potom mali rastúce príjmy od tých, ktorý sa zamestnali a saldo  štátneho rozpočtu predstavovalo úhrnne za osem rokov cca 330 miliárd korún. Nemali čo i len jeden vyrovnaný rozpočet. Výdavky na bežných občanov klesali, lebo bolo v podstate treba odvádzať dane iba na dôchodky našich starších spoluobčanov. Ostatok rozkradli! Asi tak ako Fico. Zlodej kričí chyťte zlodeja. Toto je v skratke nezodpovednosť, taká akú by povedzme M. R. Štefánik, alebo Dr. Jozef Tiso netolerovali!

Oni budú meniť aj zákonník práce, vadia im odbory – najradšej by ich zničili. Ale pozrime sa na to ich teóriou, že trh všetko vyrieši.

Na úvod; už som viackrát spomínal, že trh neexistuje! Je to medziľudský vzťah a preto nemôže nič riešiť. Riešia všetko iba ľudia a vzťahy medzi nimi. Ak Vás niekto bije, okráda, klame, podvádza, zneužíva…začnete sa brániť. Logicky tu je zaznamená postupnosť, ktorá je Vám všetkým dobre známa a tou je: „Každá akcia vyvolá reakciu“. To je zákon fyziky a je jednou z vied na ktorej spolu s matematikou zlyhávajú najlepší ekonómovia v celej histórii tohto oboru. Tieto dve vedy, dokazujú v niektorých prípadoch to, že ako hlboko sa mýlili.

V našom prípade bude akciou začiatok priemyselnej revolúcie. Čo o nej píše slovenská Wikipedia:

„Spoločenské zmeny

Pri zavádzaní prvých výrobných závodov v 18. storočí, prevažne v Anglicku dochádzalo k tomu, že majitelia boli väčšinou bohatí šľachtici. Tí nijak nedbali na podmienky robotníkov, ktorí sa sťahovali do miest za prácou z vidieku. Robotníci v tejto dobe tak žili v otrasných podmienkach, čo viedlo k vzniku mnohých robotníckych organizácií. Zrodili sa tak ľavicové smery ako socializmus a komunizmus.

19. storočie je často charakterizované (prevažne komunistami) ako obdobie veľkého útlaku proti obyčajným ľuďom; túto situáciu zmiernilo až vytváranie odborových organizácií a spolupráca zamestnávateľov so štátom.“

Teda z citovaného jasne vyplýva, že vznik odborov, spoločenské smery ako komunizmus, alebo socializmus boli a sú reakciou na správanie čoraz odpornejších korporátnych fašistov, plutokratov, ktorí sa hrdia tým, že sú kapitalisti a čestní podnikatelia. Takých ako Ford, Baťovci už asi nikdy po tejto planéte kráčať neuvidíte.

Wiki ďalej píše:

„Samozrejme nie všetky práce mohli robiť stroje, preto sa tiež začala zavádzať tzv. pásová výroba, ľudia sa nemuseli pohybovať po továrni za svojou prácou. Pri páse má každý robotník svoje stanovisko kde robí iba určenú prácu. V takomto prípade mohol robotník naskrutkovať za pracovnú zmenu aj niekoľko tisíc skrutiek. Takáto práca bola nudná a po dlhšom čase sa začali objavovať chyby v práci, ale aj úrazy. Bolo potrebné zaviesť bezpečnostné prestávky, pretože sa ľudia prestali sústrediť pri práci pri páse. Toto nechceli pochopiť niektorí vlastníci tovární a bolo nutné zaviesť pravidlá. O týchto pravidlách hovorí zákonník práce. Museli vzniknúť odbory, aby tie pravidlá aj niekto kontroloval a formuloval požiadavky robotníkov. Bolo oveľa väčšie množstvo problémov, ktoré bolo treba riešiť – napríklad 15 hodinový pracovný čas, žiadne dovolenky, žiadne sociálne, zdravotné a dôchodkové zabezpečenie. Toto už musela riešiť štátna moc. Dnes je to už samozrejmosť, ale cesta k dnešnému stavu bola dlhá.“

Vadí im aj termín a zavedenie tzv. minimálnej mzdy.

Toto nie je výmysel žiadnych socialistov, prípadne komunistov. Bez počet na tú dobu rozvinutých kapitalistických krajín zavádzalo minimálnu mzdu do praxe a to už v 2. polovici 19. storočia. Vrcholom bolo asi to, že v roku 1909 ju dokonca v samom srdci priemyselnej revolúcie zaviedli liberáli vládnuci v tom čase v Anglicku.

Ľudia reagujúci na neznesiteľné pracovné podmienky nie sú socialistami, ani komunistami. Sú práve tým a menia sa v ľudí, ktorých správanie je zahrnuté v ľuďoch, ktorí sú egoistickými, do seba zahľadenými bastardmi (ups, asi ani toto slovo nie je v slovníku slovenského pravopisu), ktorí myslia iba na svoj vlastný prospech. Menia sa na čistých a nefalšovaných kapitalistov. Ale zamyslite sa! Pracujúci majú pri tejto chvíľkovej premene oveľa ušľachtilejšie ciele ako majú ich nadriadení resp. majitelia korporácií. Bránia si to najcennejšie čo majú: Svoje zdravie, svoj život, blaho svojej rodiny a budúcnosť svojich potomkov. Je to proste pud sebazáchovy, ktorý sa prejavuje u človeka v kritických a krízových okamžikoch jeho života. To asi iba korporátni fašisti tento pud sebazáchovy každý deň cibria doma pred zrkadlom, trénujú každú voľnú minútu zo svojho života namiesto ranného joggingu v parku. Na to treba mať naozaj talent. A ja vám takých ľudí nižšie predstavím.

Museli ste si to všimnúť! Ani jeden inštrument na ochranu človeka, ktorý pre niekoho pracuje, ale zároveň nie je jeho majetkom, ktoré som vyššie uviedol neprišiel na svetlo Božie v krajine kde úradoval socializmus, alebo komunizmus. Vskutku všetky vznikli ako reakcia na správanie kapitalistov a to už v niektorých prípadoch pred viac ako 200 rokmi.

Toto sú medziľudské vzťahy, takto definujte trh! Musíte dostať do rovnováhy ľudské vzťahy, potom môžete hovoriť o tom ako sa čo uzdravuje a čo sa ako rieši. Žiaľ rozdeľujú nás.

A aby som nezabudol, ani sviatok v deň 1. Mája nepadol z neba ako snehová vločka na Leninove mauzóleum v meste zvanom …tretí a posledný Rím. A štvrtý Rím už nepríde – Moskva!

Mám pocit, že už som toho napísal dosť. Ak ste ešte nezaspali a nie ste unavení tak si pred ďalšou dávkou pozrite nasledovné videá, ktoré nás spolu privedú bližšie k jadru, k stredu slovenskej pavučiny.

(Na tomto mieste by som chcel upozorniť administrátora, že ja som tie videá s tak výstižnými názvami na Youtube nedával, tak ho touto cestou prosím o zdržanlivosť a o istú mieru zhovievavosti.)

No koho sme to tam spolu videli? Samé staré známe firmy. Druhá časť tohto môjho článku by pokojne mohla niesť názov, Vláda, ktorá nastúpila na slovenský trón dňa 8. Júla 2010 nekope za blaho slovenského národa. Premiérka sa doma prsí, ponižuje chlapov – kolegov – posádku – dúfam, že plavba bude trvať  tak dlho ako 1. vlastne posledná plavba Titanicu, teda, že do cieľa v roku 2014 „nedopluje“; takmer všetkých vo svojom okolí (aj podrž balónika), ale pri tom chodí zhrbená ako Quasimodo.

Quasimodo

Na Titanicu mali aj zvonce, nie? Dúfam, že si zazvoní sama k predčasným voľbám. Lebo ak takto budú síce nič nehovoriace prieskumy verejnej mienky pokračovať, tak Ficova podpora stúpne ku koncu roka na 60%.

Kde je starosť o ľudí po nedávnych povodniach? To, že sa tam Quasimodo prišiel ukázať neznamená vôbec nič. Však čo? Človeku, ktorý nemá už nič, tak nejaké zvýšenie DPH nehovorí nič. Z 0 (nuly) je tak 19 ako aj 20, 23% stále holé nič!

Vskutku sa správa ako domina.

Táto časť je ale viac – menej reakcia na hovorcu pani Radičovej, bývalého šéfredaktora týždenníka Trend a naposledy komentátora denníka Sme, ktorý kvôli pracovným povinnostiam a vyťaženiu nedokončil Vysokú školu – Rada Baťa. Radičová o tom musela vedieť, keď si ho za hovorcu vybrala a keď mu túto ponuku dávala. Vedela o jeho „kvalitách“, ale aj tak mu „odporučila“, aby školu dokončil. Vraj na to osobne dohliadne. Nejde teda o nič iné ako o papier – diplom, je jedno aký, len aby bol. Baťo študoval žurnalistiku na UK v Bratislave, školu však nedokončil z hore uvedených dôvodov. Denník Sme o jeho kariére napísal, citujem:

„V roku 1996 začínal v Hospodárskych novinách, neskôr pracoval v denníku Pravda. V Trende bol deväť rokov, z toho päť bol jeho šéfredaktorom. V januári 2010 prešiel do vydavateľstva Petit Press a denníka SME.“

S jeho názormi sa veľmi často nezhodujem, ale žurnalistiku by mohol ísť na UK učiť a nie si „sadať do lavíc” medzi zelenáčov a to iba preto, že jedna domina si to tak želá. Domina si želá, aby sa chudák minister obrany naučil za pár mesiacov angličtinu. Túto požiadavku vyslovila síce ešte pred zostavením vlády, ale aby som mal byť úprimný, tak ani jeden z členov vlády nemá kvalifikáciu viesť niektoré z ministerstiev. A nejde o vzhľad, však aj Sulík si uvedomuje, že nie je „feši“.

Ale iné som chcel v tejto súvislosti spomenúť. Rado Baťo si vystrelil zo vzhľadu tváre ex – ministerky práce Viery Tomanovej. Prekrstil ju na E.T. mimozemšťana.

ET

Ale na ministerstve financií máme údajne „nejhezčího“ ministra. Rado, aké to je pracovať pre dominu menom Quasimodo? Quasimodo nie je z inej galaxie, tak si s ním budeš rozumieť. A ja som o tom presvedčený, že si budete rozumieť. Však Quasimodo si rozumie aj s kňazom, ktorému sa omrzel celibát a ktorý sa náramne podobá na jej zosnulého manžela, Stana Radiča.  Lenže so skutočným Quasimodom z knihy Chrám Matky Božej v Paríži, knihy ktoré mimochodom tak rád čítaš by si si rozhodne nerozumel. Ten má iné prednosti, má iné cnosti a vyznáva iné ľudské hodnoty ako tvoja domina.

Dobre, takže som vyrovnal skóre aj s Radom a môžeme sa posunúť ďalej.  Ale kam? Však na vykonávanie týchto funkcií treba mať v prvom rade morálne predpoklady a neklamať národ slovenský pred voľbami ako aj po voľbách.

Doma povie nedáme, v Bruseli povie áno! Prečo?

Bol to Fico, kto neblokoval rozhodnutie vytvoriť euroval a to tým, že umožnil spolu s ostatnými premiérmi a ministrami financií o ňom rokovať na pôde národných parlamentov členských krajín eurozóny. Však modrí boľševici majú v parlamente väčšinu a mohli ho (myslím euroval) v Národnej Rade Slovenskej republiky zastaviť a tak mohli učiniť aj ostatné parlamenty krajín platiacimi menou Euro. Pani Radičová nech si naštuduje v prvom rade Ústavu Slovenskej republiky. Píše sa tam nasledovné:

„Poslanec hlasuje podľa svojho svedomia a vedomia.“

Som presvedčení o tom, že premiérka našu ústavu nikdy nečítala. Nezaujíma ju tak, ako ju nezaujíma ani osud občanov Slovenskej republiky. Ona ženie vodu na mlyn niekomu úplne inému, je vetrom v plachtách iných lodí, ako tej našej slovenskej. Kým ona bude pri kormidle našej bárky, tak tá sa naša loď nikdy k moru nedoplaví. Modrokábatníci tvrdia, že „táto krajina“ bude napredovať. Ja tvrdím, že sa nechávame okrádať, nechávame si ťahať peniaze priamo z našich peňaženiek, necháme sa klamať a v priamom prenose sa budeme dívať na to ako ide Slovensko, Slovenská republika, naša vlasť ku dnu.

Všimli ste si to aj Vy? Na Slovensku „šteká“ po každom. Na Slovensku snáď tvorí výnimku iba Dzurinda s Miklošom. A už nebude brechať ani cez Dunaj. Však aj ja by som bol ticho, keby Orbánov zástupca na Slovensku pán Csaky Pál podporil moju kandidatúru na prezidenta Slovenskej republiky sumou vyššou ako 33 000 eur. Chváli ju dokonca aj jej poľský kolega Donald Tusk. Lenže keď sa stretne s ľuďmi, ktorým slúži tak je krotká ako baránok. Pracovala a stále háji spolu s Ivanom Miklošom záujmy ľudí ako sú na nasledujúcom videu:

Ešte sa pýtate prečo sa doma prsí, vypína hruď ako ženatý vrabec a vonku pochlebuje?

Ako ste mali možnosť vidieť jej zamestnávateľom a patrónom je finančný mág (cháp ako zlodej), veľký George Soros. Na Slovensku už dlhé roky funguje a predsedníčkou organizácie nesúcej tak honosný názov ako Open Society Foundation – Nadácia Otvorenej Spoločnosti bola svojho času Iveta Radičová.

osf

Otcom myšlienky Otvorenej spoločnosti bol pôvodom rakúsky filozof Karl Popper. Všade kde mohol kritizoval demokraciu (však to robím aj ja, ale toto čo tu je, to nie je demokracia) a presadzoval model Otvorenej spoločnosti. Jedným z jeho študentov bol aj George Soros. Spomínal som ten honosný názov. Ľudí ním iba zavádzajú, lebo ak niekto skutočne preferuje otvorenú spoločnosť tak sa nebude schovávať pred zrakmi verejnosti v tajných spoločnostiach a na rôznych mítingoch, kde sa nechávajú dokonca strážiť políciou, ktorá je platená z daní občanov krajiny, ktorú si vybrali pre svoje piknikové posedenie. Dobrým príkladom môže byť Bilderberg Group:

secretit1

Pár dní pred voľbami prišla ako blesk z jasného neba nahrávka kde bol a na cca 200 000 počítačoch slovenských občanov a webové stránky ani nepočítam stále je počuť údajný hlas Róberta Fica, kde sa tvrdí:

„Ja len môžem povedať, že som zabezpečil, a toto môžem povedať, dúfam, že to nikto nepočúva, zabezpečil som na tento rok 35, na budúci rok asi 40, plus teda ďalšie veci. Zabezpečil som ich, ako tie peniaze, vlastnou hlavou.“

Porovnajte to s tým, čo ja uvediem teraz nižšie, čo bolo uverejnené cca pred 11 rokmi v týždenníku Trend, citujem:

Spravujete približne 5 mil. USD, teda zhruba 200 mil. Sk ročne. To si vyžaduje ekonóma, museli ste sa dovzdelať?

Rachel Tritt naštartovala nadáciu veľmi dobre. Dala jej základné pravidlá – veľmi etický postoj a transparentnosť úplne vo všetkom. Jednak v propagácii programov pre všetkých a v úzkostlivom prístupe v hospodárení a práci s financiami pri maximálnej skromnosti zo strany nadácie samej. Takže keď som napĺňala pamäť inštitúcie, mala som uľahčenú prácu tým, že ľudia už poznali a rešpektovali tieto pravidlá.

Financie z Open Institutu New York prichádzajú automaticky?

George Soros nám nikdy nedal peniaze len tak. Vždy sme museli mať strategický plán, museli sme zdôvodňovať priority a potreby, ktoré na Slovensku boli a sú. Navyše sme museli byť v kontakte s mnohými ľuďmi, aby sme mohli byť dobrí. Aj účtovníctvo je mimoriadne prísne. Robíme dve. Jedno na Slovensku a jedno pre potreby v New Yorku. Mesačne dávame správy so všetkými detailmi, čo všetko sa schválilo, aké granty a aké finančné prostriedky sme použili.“

George Soros nám nikdy nedal peniaze len tak.

Na takú sumu o akej sa zhovárali v predmetnom článku, tak na takú nestačí ani Ficova hlava.

Odkedy už Radičová nie je predsedníčkou správnej rady NOS-OSF tak tam nastali určité personálne zmeny. Pozrime sa na to, kto tam je dnes. Meno Mgr. Richarda Ďuranu, PhD. Vám je určite minimálne povedomé.

ďurana

Novinári sa nechávajú opiť rožkom vo väčšine prípadov týmito dvoma súrodencami z INESS. Tak ako v prípade článku denníka Pravda s názvom Druhý pilier môže prísť o časť peňazí, kde sa jeden z bratov tentoraz Radovan vyjadril nasledovne:

„V súčasnosti však ekonómovia už neodporúčajú zmeniť pomer odvodov. “Považoval by som to za krok nesprávnym smerom,” hovorí Radovan Ďurana z inštitútu INESS. Upozorňuje, že prvý pilier by bol stratový aj vtedy, keby druhý vôbec neexistoval. Pri súčasnom nastavení rastu dôchodkov nie je udržateľný, keďže stále klesá počet prispievateľov. V súčasnosti je to pre krízu a nezamestnanosť, v budúcnosti zase pre demografický problém, malý počet ekonomicky aktívneho obyvateľstva, ktoré pracuje na dôchodcov. “Presun peňazí z druhého piliera síce dokáže zmierniť súčasný deficit, ale zároveň zvýši ten budúci. Bolo by to teda len prenášanie problému na ďalšie generácie,” varuje Ďurana.“

Mladému by mal niekto oznámiť, že pri nezamestnanosti „sporiteľ“ na druhý pilier neodvádza ani cent. Tým pádom prichádza na poplatkoch o časť „nasporenej“ sumy a o časť sa postará vražedná inflácia. Ďalej, aj vďaka technologickému pokroku bude pre ľudí čoraz menej práce. To znamená, že ten kto je dnes nezamestnaný bude v budúcnosti nezamestnaným čoraz častejšie a dlhšiu dobu. A do dôchodku si prenesie jeden veľký koolový blesk. Taký je ten ich 2. pilier!

Doslova klame aj v tom, že ak by neexistoval 2. pilier, tak by bol ten 1. aj tak v strate. Ak odhliadneme od tunelárov v Sociálnej poisťovni, lebo takí istí sú aj v DSSkách, tak priemerný dôchodok by mohol byť dokonca o 4% vyšší ako je dnes a to bez deficitu v SP a bez zadlžovania nášho štátu, čím je znižovaný čistý výnos v 2. pilieri.

K demografickému problému. 2. pilier ho nijakým spôsobom nerieši a už ste týmto únavní. Za túto Vašu teóriu by som ja osobne vystavoval „jízdenky“ do vlaku prvej triedy, na sedadlo u okna za šírenie poplašnej správy a to rovno do takého Jáchymova, urán ťažiť.

No a do tretice: B’nai B’rith Europe

„Profesorka Iveta Radičová, sociologička, ministerka práce a sociálnych vecí v predchádzajúcej slovenskej vláde a kandidátkou na prezidenta SR, navštívila našu lóžu 25. mája (2008).“

Svetozár Hurban Vajanský by sa dnes pýtal, tak ako sa pýtal v roku 1881:

„Viete, že je to rak v srdci, vampír na prsiach?“

V 70–tych rokoch sa aj v USA znieslo veľa kritiky na adresu CIA (Capitalism’s Invisible Army = Neviditeľná armáda kapitalizmu) a jej aktivít v zahraničí. Ako odpoveď na túto kritiku Reaganova administratíva v USA roku 1983 v rámci križiackeho ťaženia proti komunizmu vytvorila Národnú nadáciu pre demokraciu – The National Endowment for Democracy (NED). V roku 1991 senátom poverený archivár USA (2005-08) , historik Allen Weinstein, priznal pre The Washington Post:

„A lot of what we do today was done covertly 25 years ago by the CIA.“

„Mnohé z toho čo dnes robíme, robila skryto pred 25 rokmi CIA.”

(The Washington Post, 22. September 1991)

Zamestnanci CIA na Slovensku:

Martin Bútora

„Martin Bútora je držiteľom mnohých domácich aj medzinárodných ocenení, vrátane Democracy Service Medal z National Endowment for Democracy vo Washingtone(1999 )…”

Zora Bútorová

členka International Forum for Democratic Studies Research Council pri National Endowment for Democracy

študijný pobyt v Medzinárodnom fóre pre demokratické štúdie pri Národnej nadácii pre demokraciu (International Forum for Democratic Studies at National Endowment for Democracy) vo Washingtone, DC, 2000 – 2001

Grigorij Mesežnikov

študijný pobyt v National Endowment for Democracy, USA, Washington, 2006

Oľga Gyárfášová

Reagan-Fascell štipendium (fellowship), National Endowment of Democracy, Washington, D.C., marec 2003 – júl 2003

atď… Ako podporovatelia Ivety…

A podporované inštitúcie aj s obsadením:

Inštitút pre verejné otázky – IVO (prezident G.Mesežnikov, čestný prezident M.Bútora, Zakladatelia: Martin Bútora, Zora Bútorová, František Šebej, Grigorij Mesežnikov, Peter Hunčik, Oľga Gyárfášová, Vladimír Krivý, Ivan Mikloš

Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku – (Predseda: prof. Juraj STERN, Čestná predsedníčka:Magda VÁŠÁRYOVÁ, Podpredseda: Peter WEISS, Členovia: Dominik BARTOSIEWICZ, Pavol DEMEŠ, Ján FIGEĽ, Rudolf CHMEL, Eduard KUKAN, Ján LIĎÁK. Ján SLEZÁK, František ŠEBEJ, Peter WEBER)

MESA10 – Spoločnosť M.E.S.A. 10 v roku 1992 zakladajú : Pavol Hofman, Jozef Kučerák, František Šebej, Mikuláš Dzurinda, Ján Langoš, Anton Vavro, Ivan Mikloš, Gabriel Palacka, Pavol Kinčeš, Anton Dančo.

Občianska konzervatívna strana – P.Tatár, P.Osuský, František Šebej, R.Bílik, P.Zajac

Konzervatívny inštitút -  prezident P.Zajac, spolupracovníci P.Tatár, O.Pastier, František Šebej, V.Palko, J.Čarnogurský, L.Gyurovsky, p.Hrušovský, Š.Hríb, F.Mikloško, F.Gál, E.Valko

.Týždeň – šéfredaktor Š.Hríb, zástupcovia R.Žitňanský, J.Kušnierik, editor D.Bútora, spolupracovníci František Šebej, O.Gyarfašová, P.Zajac, F.Mikloško, M.Lasica, M.Lendyel, Z.Mistríková, P.Schutz

Opäť sa pýtam a možno už naposledy. Od vzniku Slovenskej republiky dňa 1.1. 1993 a zavedenia DPH boli až na malé nevýznamné zmeny zvyšované dane v zásade iba vo vládach modrých boľševikov? Zdierajú nás a naše záujmy rozhodne nehája. Deformujú vzťah medzi zamestnávateľom a zamestnancom. Neuvedomujú si, že tieto dve skupiny musia nažívať vo vzájomnej symbióze. Dnes to je tak, že ak nepracujete nejete, ale na druhej strane si tí IQ-váči kapitalistickí musia uvedomiť, že ľudia sa môžu zobrať a ísť zaťať motykou do svojich záhrad a nech si tých zopár chytrákov tie autá, televízory, mobilné telefóny, kombajny, tanky…montujú sami. Uvidíme koľko ich zbúchajú za jeden deň a koľko ich potom na tom trhu, ktorý bude v „rovnováhe“ predajú.

Modrokabátnici rozdávajú na Slovensku karty. „Podnikateľom“ (Taký ex – minister zdravotníctva ŠtBák Rudolf Zajac,

Nu_pogodi

ktorého matku prezývali Leninom v sukni priklepol bomba kšeft ŠtBákom z Penty, kde nie je problém z povinných odvodov ukrajovať sumy, ktoré sa pomenovali ako zisk. Kde nemusel nikdy ako sám tvrdil – vykopávať dvere. Alebo ako Dzurindovci rozhádzali akcie VSŽ 5 minút pred zatvorením burzy a pozbierala ich znova Penta), zahraničným záujmovým skupinám a sebe rozdávajú samé esá a nám zostáva na ruke iba Čierny Peter.

Pokúsme sa minimalizovať počet našich chýb, našich osudových chýb a veľkých omylov a zároveň vedzme, že…

„Žiadne miesto ti nemá byť milšie než vlasť.“

Cicero, rímsky štátnik, rečník a filozof

Komentáre

je to ťažké pre Neandertálcov, keďže
celý ľudský pokrok vníma Neandertálec jedine z aspektu MATERIÁLNEHO.

Dopad pokroku na vývoj spoločnosti z aspektu
FILOZOFICKO - PSYCHOLOGICKO - SOCIOLOGICKÉHO,
vyžadujúci si zmeny aj v týchto oblastiach nechápe
ako
jeden celok s pokrokom materiálnym.

ZMENY v spoločnosti, ktoré jej vývojom vznikajú sa
predsa MUSIA odrážať v KAŽDEJ jej oblasti
a preto,
ak oblasť MATERIÁLNA nie je v SÚLADE s oblasťou
NE- MATERIÁLNOU, nastávajú rôzne DISKREPANCIE,
-----------------------------------------------------

ktoré sa nepodarí riešiť plátaním dier raz tu, raz tam,
rôznymi MONETARISTICKO - TECHNICKÝMI opatreniami,
vo finančnej oblasti,resp. oblasti finančných trhov,

ALE JEDINE KOMPLEXNE, tak, ako to robí Homo Sapiens,
pomocou KAUZÁLNEHO MYSLENIA,

hľadaním príčin a následkov,vo všetkých OBLASTIACH
a SÚVISLOSTIACH,
nie vytrhnute z kontextu,nie len v jednej oblasti, ako to robí Neandertálec.

Keby bol Neandertálec schopný Sapiensovho myslenia, pochopil by,
že by ľudia už dávno nemuseli pracovať,napriek tomu žiť v blahobyte,
bez akýchkoľvek "KRÍZ" vznikajúcich jeho džunglovou
BLBOSŤOU a CHAMTIVOSŤOU !!!

no a tak vzniká otázka, prečo to Neandertálec NECHÁPE ?
Odpoveď je jednoduchá.
Mozog Neandertálca je stavaný jednoduchšie, (medzičlánok medzi o.....u a Sapiensom),
vyvíja sa len po určitý strop a ďalej to nejde,
preto
jeho MYSLENIE sa pohybuje akoby v stále rovnakých mantineloch,
ako keď si pes naháňa vlastný chvost:
PREĽSTIŤ- UKORISTIŤ, UKORISTIŤ-PREĽSTIŤ.

Podobne ako O..... a iné zvieratá, ktoré nemenia svoje zvyky, ani miliónmi rokov, stále žijú principiálne mentálne rovnako.

To vysvetľuje aj fakt,prečo sa Neandertálec tak drží zubami-nechtami STATUS QUO,
len veľmi ťažko sa zmieri so snahou Sapiensa
MENIŤ, INOVOVAŤ.

Jedine Homo Sapiens má stavaný mozog na INOVATÍVNU činnosť, to znamená, jeho mozog
sa snaží sústavne prispôsobovať svoje okolie
SVOJIM POTREBÁM, ktoré sa vyvýjajú, menia.

Dosahujú tak stále NOVÝ kulminačný bod, z aspektu ktorého sa predošlé stáva NEEFICIENTNÝM a NEEFEKTÍVNYM.

Na výsledky jeho inovácií sa ale hneď vrhne jeho BRUTÁLNEJŠÍ brat -Neandertálec,
ktorý nie len že je brutálnejší, ale aj HLÚPEJŠÍ,

preto nie je schopný si uvedomiť, že on nemôže riadiť
spoločnosť, že jednoducho NEMÁ NA TO zariadenie
v hlave,
nie je schopný myslieť KAUZÁLNE,veci vidieť KOMPLEXNE
z každej strany, vo všetkých súvislostiach!!!

Preto pod jeho vedením funguje v spoločnosti jedine

"TURECKÉ HOSPODÁRSTVO", ktoré sanuje PODVODMI

so všetkými následkami pre spoločnosť, nie len hospodárskymi, ale aj MORÁLNYMI!!!

zjednodušene povedané príkladom
ako keby talianska mafia "Cosa Nostra" chcela riadiť
Taliansko, alebo dokonca celý svet.

Hoci sú to určite šikovní podvodníci, zlodeji a zločinci,
teda ľudia s vysokým IQ, ktorý sa ale týka len jedného druhu inteligencie - a síce KRIMINÁLNEJ.

Ostatné druhy inteligencie, nehovoriac o intelekte,
sú o to viac zakrnuté,
teda na riadenie komplexov so širším spektrom a náročnejším obsahom,
by ten jeden druh inteligencie nebol v žiadnom prípade dostačujúci.

Nedokázali by beh a existenciu takého náročného kolosu, akým je spoločnosť, štát,alebo nadštát tak zosúladiť,
aby fungovali BEZPROBLÉMOVO, PRIRODZENE k spokojnosti VŠETKÝCH!

no a teda deduktívne zo všeobecného, čo platí(skoro) celosvetovo , aplikujme rezultát na jednotlivé, teda na Slovensko a prichádzame k záveru, že:

Jedno aká vláda, či modrá, alebo červená, NEMôŽE byť vládou jednajúcou v záujme najvyššieho SUVERÉNA, akým by
mal byť národ, resp.občania štátu,
keďže
tento SUVERÉN nemá žiadnu SUVERENITU, trvala krátko a stratil ju hneď po WW II.

Každá vláda sa môže pohybovať jedine v určitom vymedzenom
rámci, ktorý je prísne kontrolovaný UFO-Mafiou,

prostredníctvom jej "vyvolených" pozemských prisluhovačov - NEANDERTÁLCOV,
ktorí konajú tak "ako im mozog narástol".

Ak sa z času na čas nájde nejaký NAIVNÝ Homo Sapiens, ktorý by chcel ako politik politickou cestou niečo meniť,
čo sa ale UFO-Mafii a Neandertálcom znepozdáva,

ako dopadne, no ?

No predsa ako J.F.Kennedy, alebo Dr.Haider, alebo Kaczynsky s jeho družinou, atď.

Stačí vždy jeden odstrašujúci príklad a ostatní politici zas na dlhú dobu zalezú a dajú pokoj.....

Takže pán autor, NEKRITIZOVAŤ, ale sa HLBŠIE ZAMYSLIEŤ!

Ako to bolo s tým "....a žiť sa chcelo..." ?

Pán autor nekritizoval, ale veľmi otvorene a úprimne si ako volič priznal chybu. Na tom predsa nie je nič zlé - práve naopak. Lebo ľudia sa učia hlavne na svojich vlastných chybách. Pokiaľ sa nepoučia, zostane im len to tvoje prečudesné, nikomu nezrozumiteľné blúznenie. A to by sme pozom naozaj dopadli ako tí "neandertálci".

3PO dakujem, ale musim to trocha upresnit. ten dialog v clanku zacal este prv (karanim mojich kolegov za to, ze koho to vobec volili), ale to som tam zial nenapisal. ja som nevolil ziadnu zo stran vladnej koalicie. snazil som sa pred volbami v praci trochu agitovat, varovat kolegov pred sucasnymi vladnymi stranami. zial bez vacsieho uspechu.

ale v ostatnom mas pravdu, lebo v dialogu je rec aj o mne. ja som volil sdku 2x - v roku 1998, aby meciar skoncil a v roku 2002 ked som ich uz sice prekukol ako sa hovori, ale nechcel som aby isli kradnut opat novi dalsi ludia, co sa potvrdilo po volbach v roku 2006 kedy som volit uz radsej ani nesiel.

Vážený Kristián, pochopil som ťa dobre. Pri čítaní tvojho blogu som mal pocit, akoby som ho písal ja sám. Tvoje slová považujem nielen za múdre, ale aj chlapské. Nestačí predsa donekonečne omieľať, kto koľko "sprivatizoval", kto koľko "nakradol", kto je aká "sviňa" atď. Mali by sme sa zamýšľať aj sami nad sebou a hľadať východiská dopredu. Tak, ako to robíš ty. Tu na Slovensku sa totiž všetci (napravo i naľavo od "stredu") tvária tak, akože sprostí a zlí sú výhradne tí druhí. Tak to ale v skutočnosti nie je. Svoje maslo máme na hlave všetci - samozrejme niekto menej, niekto viac. Držím ti palce! Alebo to poviem aj inak: Držme si navzájom palce! Aby sa nám už nikdy v tejto nádhernej krajine nemohla pritrafiť nejaká nová sulíkovská galiba.

najzaujímavejšie na celom je, že hoci Sulík nikomu nič neukradol,
čo sa nedá povedať napr.o
Ivan-Diamantová baňa- Miklošovi, ani neumožnil
rozkrádanie národného majetku tzv. privatizáciou,
ako to spravili
potkani prvej Vajdovej, pardon Dzurindovej vlády,
hoci mu vlastne ani nie je čo vyčítať, pretože ani žiaden rozhodujúci post nezastáva,

nakoniec je len Sulík tá najväčšia galiba. To je naozaj pozoruhodné!!!!!!!!!!

Asi jeho najväčší prehrešok bude v tom, že povedal ako
prvý rázne NIE
"GRÉCKYM BÁJAM O OCHRANNÝCH VALOCH",

čím inšpiroval POSEROV, ktorí sa začali po ňom opičiť
a tým zbytočne skomplikoval UFO- MAFII situáciu.

No ešte to tak, takých ako Sulík pustiť k moci, to by tak ešte chýbalo !!!
Ale, zvládli sme to, Ivanko s Ivetkou to vyžehlili !

Svoju úlohu, na ktorú bol použitý splnil-
pritiahol voličov, aby sa podvodníci vymenili za inofarebných a môže ísť.

Všetci Neandertálci dostali od UFO-Mafie obežník, s inštrukciami ako
Sulíka znemožňovať, za všetko negatívne robiť jeho zodpovedným, aby vypadol "z kola von".

Aké je poučenie z toho ?

No, že tak dopadne každý, kto sa zamieša medzi OTRUBY.

Nakoniec ho zožerú SVINE, ktoré vládnu NIE LEN v tejto nádhernej krajine !!!

hovoríš:
"....to tvoje prečudesné, nikomu nezrozumiteľné blúznenie. A to by sme pozom naozaj dopadli ako tí "neandertálci".
---------------------------------------------------------

Z toho usudzujem, že nejako ti je téma "Neandertálci" neznáma, dovoľ preto, aby som ti to trochu objasnila:

Ako si tak ľudí okolo seba všímam, ich činy, spôsoby, jednanie, atď.,
nejako mám stále pocit, že nemôžme byť len jeden hominidný druh.
Nemá to ani logiku, veď ani zvieratá nie sú len jedného druhu, prečo by mal byť človek ?

No a okrem toho, už dávnejšie som čítala o výskumoch
Inštitútu evolučnej antropológie Max Plancka v Lipsku,
ktorý modernými vedeckými metódami DNA analýzami, sekvenciami atď. prišiel na to, čo ja už dávno intuitívne cítim.

Najnovšie o tom vysielala reportáž aj nemecká telka
ZDF
http://www.zdf.de/ZDFmediathek/hauptnavigation/startseite/#/beitrag/vide...

To nie je blúznenie, to je už vedecky dokázané, že Neandertálec nebol predchodca Homo Sapiensa, že je to
samostatný hominidný druh, ktorý žil súčasne so Sapiensom,
nevymrel, ale tieto dva druhy sa asimilovali, gény oboch sú v nás,
v niektorých viac tých v iných viac oných, záleží na génovej väzbe jednotlivca, alebo skupín, ktorá môže byť ale rôzna aj u najbližších príbuzných, keďže sa stále miešame.
Kto má viac génov z toho nižšieho hominidného druhu,
to poznáš podľa jeho chovania, riadi sa zákonmi džungle
ku ktorej má bližšie ako Sapiens, má to v génovom kóde:

PREĽSTIŤ, UKORISTIŤ, čo ti stojí v ceste ZABIŤ !

V sofistikovanejšej verzii, najprv PODPLATIŤ - KÚPIŤ,
keď nejde, tak ZASTRAŠIŤ, keď sa nedá tak ZABIŤ !

Neandertálec je medzičlánok medzi Primátmi (O.....) a Homo Sapiensom.
Nie je schopný abstraktne a kauzálne myslieť,nechápe poradie príčina-následok, neodhadne následky svojich činov,
ľudovo povedané "nedovidí si ďalej od nosa",jedná bez škrupúl, necíti empatiu, výčitky svedomia, ľudskú dôstojnosť, atď. Jedným slovom, chýba mu INTELEKT.

Podobne ako džunglové zvery, nemá na to stavaný mozog.
Predstav si, že by tiger mal výčitky svedomia, zakaždým keď roztrhá a zožerie slabšie zviera, to nejde, veď by zdochol od hladu.

Prečítaj si ešte raz moje vyššie príspevky v tomto kontexte, možno ti budú jasnejšie !

Môže mať ušľachtilejší hominidný druh Homo Sapiens šancu proti brutálnemu Neandertálcovi ?

Ťažko, pretože má svedomie a nedokáže bojovať rovnako
BRUTÁLNYMI a džunglovo ZÁKERNÝMI METÓDAMI !!!

Radšej stále ustupuje až už raz nebude mať kam.

nejako mi to nezobralo celý link o Nenadertálcovi,možno preto, že sú už uzke riadky, hodím to ešte hore.

sophi naozaj to nemala byt kritika, lebo ta zvykne byt subjektivnym nazorom podporena subjektivnym dojmom, zalozena na subjektivnych pocitoch.

pokusil som sa napisat PRAVDU, ktora je podporena faktami a odvolava sa na povodne zdroje.

a myslim, ze tych filozofickych uvah a nielen tych tvojich uz v historii ludstva bolo dost. stale mam dojem, ze ty mas naviac ako pisat o homo sapiens a o neandertalcoch. nebojis sa oslovoat menom iba tych co ti uz neublizia, co su uz po smrti.

*****
aby som nemusel reagovat pod kazdym tvojim prispevkom, tak napisem co to o tom materializme.

ja technologicky pokrok nevnimam cez materialne hodnoty. technologicky pokrok oslobodzuje ludi od prace, technologickym pokrokom je mozne zastavit devastovanie nasej matky zeme, odvratit dochodkovu krizu, zastavit hladovanie spodnej polovice obyvatelov planety. da sa to, a ked na to tito nemaju a jedine co vedia je zdierat a vrazdit ludi tak nech to nerobia.

thomas jefferson raz povedal: "strom slobody musi byt cas od casu zaliaty krvou vlastencov a tyranov."

ja som vlastenec a tyranov tu je viac nez je zdrave ;-)

milý Kristián, vidím, že si akosi nerozumieme. Ja so všetkým súhlasím, čo hovoríš, ibaže sa snažím ísť veci na koreň,
rozmýšľam hlbšie, hľadám príčinu, pretože nejde o jav špecificky slovenský, ale celosvetový.

Niekde to musí mať predsa spoločný koreň a ten sa snažím
vypátrať.

V debate na FinWebe k článku
"Nezamestnanosť ohrozuje rast USA" reagoval jeden diskutér na moje "nenadertálske teórie" linkom,
z ktorého som zase múdrejšia,
zase chápem z iného "point of view" príčinné súvislosti.
---------------------------------------------------------

23.7. 13:56 Autor: blazon Bratislava
Antropolog ci Filozof ?
Rozmyslam ci si skor filozof alebo antropolog. Na zemi zije uz len homo sapiens. Neandrtalci davno vyhynuli. Tvoja zakladna myslienka je ale v podstate spravne.Treba tju uviest na spravnu mieru.

Clovek zdedil po zvieratach cast mozgu, ktory sa nazyva v anglictine "reptilian brain" a jeho ulohou je reagovat pudovo na stresove situacie.

http://www.bibliotecapleyades.net/sumer_anunnaki/reptiles/reptiles14.htm
----------------------------------------------------------
Tento link ti odporúčam kompletne si prezrieť. Ale možno je to niečo, čo už dávno vieš, ja som to nevedela.

Už som Ti to raz napísal (v kontexte Tvojich úžasných neandertálskych teórií :-)), že absencia systematického vzdelania vedie väčšinou ku katastrofálnym výsledkom v interpretácií dielčích informácií z Internetu.

Najhoršie pre ignoranta Tvojho typu je to, že aj keby som veľmi chcel, nemôžem Ti nahradiť systematické štúdium genetiky na tých pár riadkoch, čo si schopná a ochotná prečítať. To isté platí pre filozofiu. A tak, pokiaľ nedostaneš rozum a nepochopíš, že niečo musíš najprv doštudovať, stávaš sa obeťou tých najidiotskejších pseudoteórií, na ktoré náhodilo narazíš.

No tomu by som sa aj veľmi čudovala, keby si s ním nesúhlasil !

A vieš ty, že NENADERTÁLCOVI ani žiadne systematické štúdium,
(napr. Marxizmu-Leninizmu, ako je to v tvojom prípade) nepomôže ?

A vieš prečo ? Pretože mu chýba to, čo líši Homo Sapiensa
od Neandertálca a to sa volá ITELEKT.

A stavím sa o čokoľvek,
že nevieš čo to je INTELEKT a ani nevieš definovať rozdiel medzi intelektom a inteligenciou, pretože to vie len ten, kto ho má, kto ho cíti.

Takže "systematickým" vzdelaním sa môže BLBEC všeličo naučiť, ale len INTELEKTOM pochopiť či to, čo sa učí môže
mať ZMYSEL, či to môže zodpovedať skutočnosti a objektívnej pravde, vieš ?

Takže, keď chceš mne v niečom oponovať, tak prosím, ako som ťa už upozornila,

len KONKRÉTNE a VECNÉ PROTIARGUMENTY , nie dogmatické frázy vo všeobecnej rovine,

ako to robia NEANDERTÁLCI (aj keď "študovaní)!!!!

Prosííííííííííííííím Ťa, definuj ten rozdiel medzi intelektom a inteligenciou, zaradím si ho do mojej zbierky štúdií z Internetu na čestné miesto! :-))))))))))))))))))))))))

no, milý Leonardo, to je ten rozdiel medzi mnou a tebou,
skús to dedukciou zovšeobecniť, skús dať tomu nejakú
definíciu,
ja som ti totiž položila otázku prvá !

Prosííííííííííííím Ťa, milostiplná, prahnem po myšlienkach, ktoré vznikajú v Tvojej osvietenej duši! Podeľ sa s perlami svojho ducha a neschovávaj si ich pre seba!

Ešte raz, a na kolenách (kľakol som si teraz pred monitor!) vysvetli nám to, urob česť svojmu nicku, Sophia najmúdrejšia !

no dobre, milý Leonardo, zľutujem sa nad tebou, pretože to ani na Wiki nenájdeš, ale....
skús najprv porozmýšľať sám nad danou témou, resp.pojmom.

Vieš, potom to budeš lepšie chápať a zostane to v tvojom mozgu navždy zašpajchrované.

Poviem ti príklad. Keď som išla na VŠ na nejakú prednášku,
(čo bolo dosť zriedka, pretože som bývala väčšinou
"ťažko chorá")
ale ak som išla, tak ma tá téma musela zaujímať, preto som si vždy dopredu o nej prečítala základné informácie
a keď som potom počúvala prednášku,
chápala som to lepšie a hlbšie, ako keby som to bola počula po prvý krát.

Takže skús najprv sám, potom ťa opravím, doplním, príp.korigujem, dobre ?

Prosííííííííííííím Ťa, milostiplná, prahnem po myšlienkach, ktoré vznikajú v Tvojej osvietenej duši! Podeľ sa s perlami svojho ducha a neschovávaj si ich pre seba!

Ešte raz, a na kolenách (kľakol som si teraz pred monitor!) vysvetli nám to, urob česť svojmu nicku, Sophia najmúdrejšia !

Bravo, Lenonardo, bravo a ešte raz bravo. Vivat, vivat a ešte raz vivat. Pošli to, prosím, aj Jaroslavovi S či ako sa volá!

CHÚĎATKO, ako dobre, že si blbučké, aspoň sa ti život zdá
byť v poriadku, že ?

Áno, bola to chyba a fatálna. Dali sme totiž zelénu tomu najhoršiemu politickému zlu. Predošlá vláda bez chýb samozrejme nebola - stačilo ju ale správne skorigovať (napríklad vyprevadením SNS na smetisko slovenských dejín) a nie celkom odstaviť. Na štyri roky sa k moci dostávajú dobrodruhovia a mocensky neukojení kariéristi bez akejkoľvek skutočnej kvalifikácie, bez akéhokoľvek morálneho kreditu. S výnimkou hŕstky naozaj múdrych, vzdelaných, skúsených a slušných ľudí, ako sú I.Mikloš, R.Chmel, B.Bugár a podobne. To sú ale iba jednotlivci. Celkový trend je naozaj strašný. A my budeme za túto kolosálnu chybu vo voľbách pykať ešte veľmi dlho. Tak, ako sme 20 rokov pykali po nevydarenom roku 1968 (v zápale demokratizačného nadšenia, v zápale svojho občianskeho prebudenia sme si nevšimli, že opraty v štáte preberajú šialenci a hazardéri bez štipky zodpovednosti), tak, ako 20 rokov pykáme za nezvládnutý november 1989 (nikto, zdôrazňujem absolútne nikto z nás, obyčajných ľudí, na tých námestiach neštrngal kľúčami za obnovu nejaké kapitalizmu či iného "izmu" - chceli sme len spokojnejšie a dôstojnejšie žiť: namiesto toho sme si vykoledovali "voľnú ruku slobodného trhu" s celou tou plejádou Majských, Fruniov a iných Mojsejov).
Majú dosť hlasov v parlamente na to, aby sa tam celé tie 4 roky udržali. Zatiaľ tu pribudne zopár ďalších stovák dolárových milionárov - momentálne ich máme podľa štatistík zhruba 2770 - a niekoľko ďalších tisíc nezamestnaných, ožobračených, zbavených akýchkoľvek životných perspekív.
Je to poučenie do volieb 2014. Spoločenský pokrok sa nedosahuje tým, že v každých voľbách sa zvrhnú zo stoličiek "starí" a posadia do nich "noví" - spoločenský pokrok sa doshuje len postupne, plynule kontinuálne. Škoda preškoda, že tých momentálnych 42% voličov SMER-u sa prebudilo až teraz. A škoda-preškoda tej zeslepenosti Sulíkových fejsbúkových fanúšikov. Už zrejme sami prišli na to, že nielen, že nebude nijaká legalizácia marihuany, ale ani nijaké referendum. Bude len hŕstka nových orwellovských politických svíň, váľajúcich sa v posteliach, ktoré ustlal niekto celkom iný a vyžierajúcich špajzu, ktorú predzásobil niekto iný.

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

Súhlasím, až na to, že I.Mikloš, R.Chmel, B.Bugár, sú taký istý zlodeji, keď privatizujú !!!!!!!!!!!

O skutočnej prostej ekonomike nemajú ani páru, alebo naopak majú, ale to by sa už nedalo kradnúť, tak ako sa dá teraz !!!!!!!!!!!!!!

Som veľký priateľ neortodoxných teórií, sám ich rád vytváram a oceňujem, keď je v nich ukryté zdravé jadro, napríklad v podobe síce nie novej, ale veľmi pekne expresívne a jasne vyjadrenej myšlienky.

„Štát funguje relatívne dobre vtedy, keď je väčšina ľudí zamestnaných, platiacich poctivo dane a odvody. Toto sú aktíva každého štátu. Nakladá s vyšším množstvom finančných prostriedkov, lebo mu na jednej strane klesajú výdavky na podporu v nezamestnanosti, prípadne na sociálnych dávkach a ak by bol vedený zodpovednými ľuďmi, ktorí by aj zodpovedne hospodárili, tak by nemuselo dochádzať k zadlžovaniu štátu a zároveň by tu bola možnosť skvalitňovať život občanov štátu.“
Preskočím a nechám plynule pokračovať v myšlienke :
„Späť k súvahe štátu. Ak sa v čase krízy presúvajú v niektorých štátoch dokonca stovky tisíc ešte nedávno zamestnaných ľudí na druhú stranu súvahy, teda nezamestnaných, tak príjmy štátu vysychajú a výdavky stúpajú o spomínanú podporu v nezamestnanosti, o sociálne a iné dávky. Nezamestnaní a sociálne odkázaní občania si nepožičiavajú od bánk peniaze a tie im ich aj tak neposkytnú.“

Tu by som prerušil tok myšlienok autora a upozornil by som na niekoľko problémov, ktorých sa autor dotkol iba okrajovo.
Ak by som mal vyjadriť podstatu napísaného ešte hutnejšie, „zazipovať“ napísané, tak by som to zhrnul takto :

ZÁKLADOM EFEKTÍVNEHO FUNGOVANIA ŠTÁTU JE VÝROBA A POSKYTOVANIE SLUŽIEB, POCTIVO ODVÁDZANÉ DANE A ČESTNÝ VÝKONNÝ PRIMERANE VEĽKÝ ŠTÁTNY APARÁT.

Už priam počujem výkriky „analytikov“ - však to sú TRIVIALITY, SAMOZREJMOSTI!

Ja sa pýtam, ako je možné, že na tieto „triviality“ zabudli po roku 1989 všetci tí samozvaní „odborníci“, čo riadili tento štát?

VÝROBA

Úspešne sme dokázali si zlikvidovať náš pomerne dobre fungujúci spotrebný priemysel, ktorý vyrábal (a pamätníci mi to dosvedčia) pomerne kvalitné výrobky. Vyhovárajú sa na koniec trhov na východe a konkurenciu z Ázie. Prečo ste nedovolili reštituovať Baťovi, ale ste odovzdali obuvnícky priemysel (nenachádzam vhodné atribúty) tým špinavcom, čo sa ho zmocnili? Prečo mohol privatizovať ktokoľvek bez toho, aby preukázal pôvod majetku? Prečo dostával úver kde-kto bez reálneho ručenia majetkom? Predával sa majetok, ktorý prinášal zisky, (napr. výroba cigariet), iba preto, aby sa zakrývalo deficitné hospodárenie štátu. Dnes tí istí ľudia, čo napáchali tieto zverstvá, idú poučovať o nezadlžovaní, o hospodárení v bankách, spoliehajúc sa na krátku pamäť národa, kto to tak úžasne hospodáril.

Zatiaľ čo sme nechali privatizovať podniky agresívnym asociálom, v okolitých štátoch V4 nás predbehli a tak sa im podarilo udržať niečo z výroby pri živote.

Dnes sa čudujeme, keď títo agresívni asociáli sa vyhlasujú za podnikateľov a poučujú národ o trhovom hospodárstve a kapitalizme. Napriek svojej často komunistickej minulosti a pretrvávajúcemu „mysleniu“ z doby hlbokého reálneho socializmu, nálepkujú okolo seba iných nálepkami boľševik, komunista, atď. Vytvárajú silné lobistické skupiny a stále viac vidno, že politici okato visia na šnúrke gatí konkrétnych záujmových skupín.
Kontrolná otázka : Kto visí na šnúrke gatí zdravotných poisťovní a dôchodkových správcovských spoločností? 90% národa je to dnes už jasné, a svitne aj tomu najsprostejšiemu!

Posledné voľby, naozaj to bola „veľká, osudová, životná chyba“?

Myslím si že nie. Na Slovensku je to tak, že musí zas na nejakú dobu byť poriadna tma, aby ľuďom svitlo. Čiže pokiaľ ešte nejaký somár ešte veril, teraz dostane takú do zubov, že sa mu v hlave rozsvieti.

Rozsvieti?

Táto nová vláda sa predviedla dokonale už pri nomináciách na teplé fleky. Urobila to arogantným, sprostým spôsobom tak, že nemusí už nič urobiť, priemerne inteligentnému človeku už je teraz jasné, čo sa bude diať.

Mali by sme sa tomu tešiť, lebo je veľmi dobré, ak sa mútna voda vyčerí.

Napriek výhradám k volebnému podvodu, ktorým bezpochyby je SaS, Sulík nechtiac urobil aj niečo mimoriadne dobré a pozitívne. Ukázal silu Internetu vo voľbách.

A tak by si mali všetky otvorené hlavy na Slovensku sadnúť a zamyslieť sa, čo ďalej. ..

milý Leonardo, jedine dififcit INTELEKTU ti bráni pochopiť,
že ja v žiadnom zo svojich príspevkov ani jediným slovom
nepriečim tomu, čo si práve uviedol.

Iba som sa snažila HLBŚIE analyzovať

PREČO nič NEFUNGUJE tak, ako by malo podľa zdravého rozumu a logiky Homo Sapiensa.

Inak dovoľ otázočku, od akého autora si citoval tie samozrejmosti, snáď nie od Veľkého Lenina, alebo Marxa, či Engelsa ?

Alebo to majú diskutujúci uhádnuť ako kvízovú otázku ?

dovoľ ešte jednu otázku, keď hovoríš:

"Napriek výhradám k volebnému podvodu, ktorým bezpochyby je SaS,
Sulík nechtiac urobil aj niečo mimoriadne dobré a pozitívne. Ukázal silu Internetu vo voľbách.

A tak by si mali všetky otvorené hlavy na Slovensku sadnúť a zamyslieť sa, čo ďalej. .."

A ja sa ťa pýtam :

Aké sú to "otvorené hlavy", keď im Sulík musel ukázať, ako sa to robí ?

kto je tu potom otvorená hlava, ak nie Sulík,
ktorého
budú tzv."otvorené hlavy" kopírovať ako papagáji ?

Vidíš, to je ten rozdiel medzi Homo Sapiensom a Nenadertálcami, pochopil si ?

Moja oma to hovorila,
že "MÚDREMU NAPOVEDZ, SPROSTÉMU KÁŽ".

Lenže ona vtedy ešte nepoznala najnovšie vedecké poznatky o Neandertálcoch, ktorí sa veci síce dokážu naučiť,
ale
ich nevedia z vlastnej iniciatívy, bez príkladu a príkazu samostatne použiť, pretože im chýba no čo ?

Schváľne, či uhádneš!!!

Pokaľ diskutujúci si najskôr prečíta článok (čo urobí každý duševne zdravý jedinec), ku ktorému sa vyjadruje, nemusí nič hádať. Citoval som z úvodného článku k tomuto blogu a snažil som sa ho doplniť. :-)

Tvoja analýza je brilantná. Určite si to od samozvaných misionárov "demokracie" a "slobody" zlízneš v podobe onálepkovania za kryptokomunistu a tajného vyznávača totality. A dobre si urobil, že si to ako študijný materiál adresoval Sophii - aby už toľko nelamentovala nad tými svojimi Neandertálcami a Ufónmi.
S tou kolosálnou chybou to autor blogu (a spolu s ním aj) ja myslel v časovom horizonte najbližších mesiacov a rokov - maximálne štyroch, vďakapánubohu. Inak je Sulíkovo úspešné vrazenie sa do najvyššej slovenskej politiky tým najlepším, čo pre túto republiku mohol urobiť. Ľudia si totiž konečne, po 21 rokoch od nežnej-zamatovej konečne v plnom rozsahu uvedomia, čo je to skutočný spoločenský, morálny, kultúrny a politický hnus. Tak, ako si naivný český volič bude môcť 4 roky popremýšľať nad adekvátnym hnusom radkovsko-johnovským: práve dnes v Otázkách Václava Moravce zaznela celkom otvorene artikulovaná obava, že ten John do českej politiky naozaj zatiahol ten svoj mafiózny súkromno-podnikateľský gang. A že tak dokonca učinil v prítmí pod najsilnejšou mocenskou lampou - cez ovládnutie Ministerstva vnútra ľuďmi, pochádzajúcimi z jednej jedinej súkromnej SBS-ky. Sulíkov priamy ťah na Sociálnu poisťovňu, Daňový úrad a ďalšie, ešte silnejšie štátno-strategické body je v podstate to isté, len v ružovom. Pod pláštikom odstránenia "posledných prekážok demokracie" (na Slovensku strany SMER, v Čechách ČSSD) tu dvaja obskúrni bossovia so svojou galérkou odstránia demokraciu v podstate sami, takpovediac zo dňa na deň a omnoho dôkladnejšie. Kto to ešte stále, ani tie cca 3 týždne po zostavení novej koaličnej vlády, nechápe, bude sa čoskoro čudovať ako puk.
A 42%-né preferencie strany SMER (po troch týždňoch od volieb o celých 7% viac) sú iba začiatkom. Ľudia sa - dúfajme - konečne dostatočne poučia a o 4 roky si naozaj poriadne rozmyslia, komu dajú a komu nedajú vo voľbách svoje hlasy. Či sľubovačom legalizácie marihuany, zavedenia Zákona o výhrade svedomia a vyznávačom zákazu výškrabov, "hrdinským" predvolebným odmietačom "diktátu Bruselu" - alebo normálnym, štandardným politickým subjektom, schopným naozaj vládnuť a to tak, aby sa táto krajina nezmenila v skanzen plný bezdomovcov a žobrákov, strážený hŕstkou všemocných oligarchov.
Ako naozaj rozumnú uznávam aj tú tvoju myšlienku v závere, že tieto voľby definitívne dokázali silu internetu. Akurát s jedným veľkým "Lenže". Bude treba okamžite hľadať spôsob, ako internet vyrvať z rúk tej hŕstky fejsbúkových sektárov a vložiť ho ako zbraň do rúk čo najširším vrstvám populácie. Sulík a spol si totiž myslia, že ten internet si už navždy podržia ako svoju privátnu "protificovskú" mocenskú zbraň a že s ním, resp.jeho rafinovaným využitím (osobne by som radšej napísal zneužitím ale nechcem nikoho zbytočne dráždiť) prevalcujú aj budúce parlamentné voľby. Treba im tú ich virtuálnu palicu vyraziť z rúk a použiť ju ako budzogáň na nich samotných. Áno, je to naozaj tak, Bez internetu to už asi vo voľbách nepôjde. Ale už teraz treba hľadať spôsob, ako zabezpečiť, aby sa k nemu dostala aj posledná babka v poslednej, najzapadlejšej dedine.
Skrátka - v ďalších voľbách už musia rozhodovať naozaj všetci. Ak aj cez internet - tak potom ale naozaj všetci cez internet. Nielen malá skupinka vychcaných sektárov, slúžiacich ako biele kone tzv "silných finančnýcj skupín". A za toto jediné poučenie môžeme naozaj zo srdca ďakovať Sulíkovi a celej tej jeho prečudesnej virtuálno-mocichtivej kohorte.

Sophia ma naozaj nesklamala. Už ťa szihla diagnoszikovať ako obdivovateľa Karola Marxa, Friedricha Engelsa a V.I.Lenina. Veď je to niekedy až zábavné, aké vopred očakávané floskule podaktorí "hlbokomyselne" a "nedemagogicky" uvažujúci diskutéri vytiahnu. Chýba mi tu už iba priamo položená otázka (s piatimi výkričníkmi na konci) - či tu chceš mať znova tú jroznú, príšernú totalitu. Ozaj... Kto to razil to známe heslo - "kto nejde s nami, ide proti nám"? A kto ho, iba inými slovami omieľa ešte aj po 21 rokoch?

Nevidím to tak katastroficky. Myslím si, ze Sulík bude nakoniec porazený tou istou zbraňou, ktorou sa presadil. Lebo Internetová komunita je dostatočne slobodomyseľná, aby odhalila každého podvodníka. Stačia jej už tie úžasné nominácie na ministrov a štátnych tajomníkov, aby pochopila, čo to je SaS.

No, aj ja by som to rád videl aspoň trochu optimistickejšie. Ale 4 roky v ľudskom živote je veľa, príliš veľa. A prežiť ich nebude ľahké. Najmä ak sa nám vyhrážajú likvidáciou väčšiny sociálnych istôt garantovaných Zákonníkom práce. Vláda, ktorá uiž programovo kašle na ľudí a zaoberá sa len potrebami horných desať tisíc, nie je moja vláda. Budem si musieť ale zvyknúť. Aj na to, že posledné roky pred dôchodkom budem pravdepodobne nezamestnaný a že nijaký dôchodok možno nikdy nedostanem, aj keby som mal odpracovaný dostatočný počet rokov a dôchodku sa plnom psychickom a fyzickom zdraví dožil. A moje obavy - aspoň pokiaľ viem - zdieľa absolútna väčšina obyčajných ľudí v tomto štáte. Tí, ktorí ešte pracujú (presnejšie hrdlačia na tú beztrestnú hŕstku asociálov a štátom tolerovaných gangstrov), závidia dôchodcom, že to už "majú za sebou". Nie život, ale ten nekonečný reťazec dezilúzií, frustrácií a stresov. Dúfam, že to nezájde až tak ďaleko, že nakoniec "živí budú závidieť mŕtvym". Ale je to ich vlastná (resp.naša vlastná) chyba. Pretože značné masy občanov sa k voľbám vôbec neunúvali. Najbližšie roky budeme žať úrodu tejto zaslepenosti a bohorovnej ignorácie vladtnej budúcnosti.
Neverím celkom, Lenonardo, ani tomu, že internetová komunita je dostatočne slobodomyseľná. Pripúšťam, že je značne alternatívna, ale trvám na tom, že je aj značne konformistická. Je to nové, posttotalitné SZM. Budú si vždy myslieť a budú vždy hlásať najmä to, čo si myslí a hlása ich nevdidteľný veľký guru. Okrem iného aj preto, že sú to z 90% teenageri bez dostatočného kontaktu s reálnym svetom, bez dostatočných životných skúseností, iba s tromi-štyrmi vyhranenými názormi: napríklad aby sa zrušila kriminalizácia marihuany (ja osobne som za), aby sa zrušili verejnoprávne médiá (im sú totiž nanič, stačí im "sociálna sieť"), že jedinou správnou muzikou je metal, hip-hop alebo techo-pop, aby boli do vládnych funkciíí nominovaní pomaly už aj 15-roční, atď, atď. Veď odvšadiaľ, najmä z pravej strany politického spektra počuť, že tento štát ako soľ potrebuje zavŕšiť "generačnú výmenu". Z toho celkom logicky pramení vnímanie strednej a najmä staršej generácie ako parazita, stojaceho v ceste takmer všetkému - od spomínanej legalizácie mäkkých drog, cez povinný obdiv k subkultúre nedospelých a nezrelých až po budovanie všeobecného blahobytu v tomto údajne potenciálnom Švajčiarsku. V susedných Čechách umelý generačný konglikt médiá celkom otvorene rozpútali už pred voľbami. Niečo z toho vírusu prenikllo aj k nám. Aj to, je, o.i., jeden z dôvodov, prečo niekoľko stovák tisíc ľudí vôbec nešlo voliť a prečo to fakticky vyhral tan absurdný Mr.Nobody menom Sulík.
Neverím v schopnosť naozaj nezávisle a kriticky myslieť v radoch príslušníkov internetovej komunity. Práve preto, že na Slovensku je internetová komunita zatiaľ sektou - so všetkým, čo sektu charakterizuje a definuje. Preto si myslím, že jedinou šancou do najbližších rokov je buď 1/zaraziť momentálnu fetišizáciu internetu ako údajne jedinej cesty k demokracii a slobode, alebo 2/premeniť internet na celkom normálne médium masovej komunikácie. A to sa dá urobiť len tak, že sa internet sprístupní pokiaľ možno naozaj všetkým. Osobne ako najschodnejšiu cestu k náprave vidím možnosť č.3/ - nechať internet internetom (aj s jeho momentálne módnym fejsbúkom) a obnoviť v tejto krajine štandarné verejnoprávne masmédiá. Aby mali prístup k informáciám a rôznym, aj tzv."alternatívnym" názorom aj tie mnou spomínané babky na najzapadlejších dedinách. Aby svoj mediálny priestor získali všetci tí, čo sú momentálne z verejného života na Slovensku vylúčení.
Tvoj optimizmus, Leonardo, samozrejme s nadšením vítam. Ako malú iskierku nádeje, že ak za tým tvojím optimizmom je aj niečo viac, než iba zbožné želanie - nebude tu ten Sulík smrdieť až tak dlho.

Zdravím všetkých na tomto blogu.
Neviem, asi je to utópia a chce to navyše aj obrovskú odvahu, ale skúsme to od seba. Povedať nahlas a priamo face to face zlodejovi, že je zlodej, klamárovi, že je klamár, podvodníkovi, že je podvodník. Budeme mať problémy v prvom rade v práci, ale čo sa nám môže stať horšie ako to, že nebude platiť zákonník práce, že nebudeme mať zaručenú ani minimálnu mzdu, že strácame už aj nádej na dôchodok. Vyhodia nás z práce len vtedy, ak bude ešte stále dosť takých čo to ešte nechápu. Inak by našu prácu museli robiť sami. (to by som veľmi rada videla) Najhoršie moje predstavy sú,že našim deťom budú vládnuť potomkovia súčasnej oligarchie. Viete si predstaviť niečo horšie, čo nám ešte môžu urobiť?

Obrázok používateľa Ladislav Jakubík

Absolútne súhlasím.
Niečo podobné som v živote už 5-6 krát urobil. Práve preto mám cca každé dva roky iné zamestnanie. Teraz som živnostník a stojí to úplne za h,o,v,n,o.

Všade, kde som nastúpil do práce a po 3-6 mesiacoch som zistil, čo je tam zlé, tým myslím nevýhodné a proti všetkým zamestnancom a začal som dávať nadriadeným návrhy na zlepšenie situácie zamestnancov, tak ma po čase kopli do zadnice, alebo som dal výpoveď sám.

Na Slovensku skapal pes v 89-tom, keď k nám ,,zavítal" KAPITALIZMUS !!!!!!!!!!!!
Vo svete skapal pes hádam pred 500 rokmi, ale najmä nástupom KAPITALIZMU skrze MMF a SVETOVÚ BANKU.

USA, ktoré vytvorili peňažný systém založenom na dlhu a ktorý je spravovaný komerčne súkromnými bankami, je záhubou pre tento svet !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takže vidím, že je nás viac, Ladislav. A už z tej tvojej a mojej životnej skúsenosti (a tisícov iných navlas rovnakých životných skúseností v tomto štáte) jasne vyplýva, že príčínou nie je nijaký teoretický, abstraktne ponímaný kapitalizmus - ale celkom konkrétny kapitalizmus slovenský, sčasti umelo vytvorený prednovembrovými nomenklatúrnymi kádrami a eštébákmi, sšasti slobodne vyrastený a nerušene pľundrujúci túto krajinu vďaka našej vlastnej nevšímavosti, naivity, hlúposti. Tu sa v novembri 1989 nezmenilo totiž nič - len niekdajší súdruhovia sa premenovali na podnikateľov. A my sme tomu sťaby kreténi tlieskali. Výsledky tu máme po 20-tich rokoch aj s úrokmi. Samozrejme, tie úroky platíme my. Všetci tí bývalí superkomouši a zväzáci - dnešní páni majitelia - nezaplatili a nezaplatia ani cent. Nemá ich už k tomu kto prinútiť: oni sami tu vládnu (čiže starajú sa o záujmy "silných finančných skupín"), oni sami seba zdaňujú a sami seba kontrolujú. A takých, ako sme my, bez mihnutia oka vyhadzujú z práce. A práve preto, že to robia tak celoplošne a neomalene, podpiľujú si pod sebou konár. Dnes sa už človek môže ísť sťažovať aj do Bruselu alebo Štrasburgu. A prax ukazuje, že väčšinou aj úspešne. Veď podobné zverstvo, aké sa deje tu, nie je snáď ani v Kosove či v Albánsku.
Opakujem, Ladislav, nie kapitalizmus ako taký, ale slovenský kapitalizmus je príčinou našej biedy. Tak, ako (presne naopak) severský kapitalizmus je príčinou blahobytu Dánov, Švédov, Fínov, Nórov a podobne. Nikdy v príčinách vecí nehľadaj nijaký "...izmus". Za všetko môžu konkrétni ľudia.

Takže vidím, že je nás viac, Ladislav. A už z tej tvojej a mojej životnej skúsenosti (a tisícov iných navlas rovnakých životných skúseností v tomto štáte) jasne vyplýva, že príčínou nie je nijaký teoretický, abstraktne ponímaný kapitalizmus - ale celkom konkrétny kapitalizmus slovenský, sčasti umelo vytvorený prednovembrovými nomenklatúrnymi kádrami a eštébákmi, sšasti slobodne vyrastený a nerušene pľundrujúci túto krajinu vďaka našej vlastnej nevšímavosti, naivity, hlúposti. Tu sa v novembri 1989 nezmenilo totiž nič - len niekdajší súdruhovia sa premenovali na podnikateľov. A my sme tomu sťaby kreténi tlieskali. Výsledky tu máme po 20-tich rokoch aj s úrokmi. Samozrejme, tie úroky platíme my. Všetci tí bývalí superkomouši a zväzáci - dnešní páni majitelia - nezaplatili a nezaplatia ani cent. Nemá ich už k tomu kto prinútiť: oni sami tu vládnu (čiže starajú sa o záujmy "silných finančných skupín"), oni sami seba zdaňujú a sami seba kontrolujú. A takých, ako sme my, bez mihnutia oka vyhadzujú z práce. A práve preto, že to robia tak celoplošne a neomalene, podpiľujú si pod sebou konár. Dnes sa už človek môže ísť sťažovať aj do Bruselu alebo Štrasburgu. A prax ukazuje, že väčšinou aj úspešne. Veď podobné zverstvo, aké sa deje tu, nie je snáď ani v Kosove či v Albánsku.
Opakujem, Ladislav, nie kapitalizmus ako taký, ale slovenský kapitalizmus je príčinou našej biedy. Tak, ako (presne naopak) severský kapitalizmus je príčinou blahobytu Dánov, Švédov, Fínov, Nórov a podobne. Nikdy v príčinách vecí nehľadaj nijaký "...izmus". Za všetko môžu konkrétni ľudia.

"Povedať nahlas a priamo face to face zlodejovi, že je zlodej, klamárovi, že je klamár, podvodníkovi, že je podvodník."

Chybná úvaha. Povedať niečo, čo sám o sebe dávno vie, aký to má zmysel? Keď nevie, tak má psychický blok a ten neprekonáš!

Vedel by som Ti presne popísať, čo sa s Tebou stane, ak šliapneš do osieho hniezda. Aj z vlastnej skúsenosti.

Osie hniezda sa vydymujú, vymrazujú, ale zásadná hlúposť je do nich špárať, a ešte k tomu nechránený.

Môj návrh je ich vydymiť :-). A kto číta to, čo vypisujem, možno chápe ako! :-)

Vidíš Leonardo, teraz nemôžem s tebou nesúhlasiť.
Len nechápem, ako by si chcel vydymovať osie hniezda, keď majú zabudované automatické protidymové alarm-zariadenia,

ktoré ich pred dymom včas varujú, aby stačili uletieť ,
teda myslím prehodiť včas ochranné kabáty !

A nakoniec vydymia oni teba, že len dym po tebe zostane.

Úvod do teórie (za/vy)dymovania osích hniezd.

Pracovný postup.

1. Lokalizácia osieho hniezda.
2. Odchod zadymovača do bezpečnej vzdialenosti.
3. Generovanie dymu takého charakteru, že je pre osy v hniezde neznesiteľný.

Čo je to dym?

Malé častice, väčšinou produkt spaľovania (nie nevyhnutne), poletujúce vzduchom a majúce väčšinou na dýchanie dráždivý až škodlivý efekt.

Čo by sa malo spaľovať? Hlúposť a lumpárne ôs v hniezde. Je to ich trus, ktorý keď sa zapáli v ohni posmechu, je osám neznesiteľný. Príčina neznesiteľnosti je v malom egu osy. Toto malé ego je vďaka kompenzácii svojej malosti nafúknuté to veľkých rozmerov balónu. Posmech je ako špendlík, ktorý ohrozuje balón prepichnutím a hlasným prasknutím.

Ak chcete príklad z minulosti Slovenska, majte ho! Krásny a exemplárny!

V minulosti týmto krajom poletovalo jedno veľké ovado (novotvar, predstavte si ovada vo veľkosti hoväda). Toto ovado spľaslo nie vďaka múdrosti alebo šikovnosti malých osičiek, poletujúcich okolo a závidiacich mu jeho revír. Bol to výsmech, stály a trvalý, profesionálnych i neprofesionálnych humoristov, ktorý pichal do gigantického balónu jeho nafúknutého ega. Je síce pravdou, že trápne osičky si prisvojili zásluhy a začali sa nafukovať v podobnom štýle, ale pravda je jednoduchá! Veľké ego spľaslo prepichnuté posmechom národa. Najprv začalo iba fučať, teraz vo voľbách treslo s rachotom, ktorý zaznamenal aj okolitý svet!

Ďalší krásny príklad (dúfajme že nechceného) zadymenia, bolo dnes už legendárne "Drž balónik a mlč!".

Máš pravdu Leonardo. Myslela som to skôr ako spoločenský tlak. Aby si o sebe títo nadľudia prestali mysleť, že ich obdivujeme, že im závidíme. Aby sa dozvedeli na "plnú hubu" čo si o nich myslíme. Pretože v súčasnosti sa prostitútky, zlodeji, podvodníci, zdierači a vyžierači cudzích mozoľov oslavujú ako celebrity. Najmä mladým ľuďom by bolo treba otvoriť oči. Myslela som to tak, že ak o niekom viem, že je to gangster a podvodník, tak s ním "netancujem".

Feedback